kermanyy

Saturday, 23 October 2021

آثار هنری خرد شده بنکسی در حراج به مبلغ 25.4 میلیون دلار فروخته شد – اخبار

آثار هنری خرد شده بنکسی در حراج به مبلغ 25.4 میلیون دلار فروخته شد – اخباراین قطعه متشکل از یک بوم نیمه خرد شده است که دارای یک تصویر اسپری شده از دختری است که بادکنکی قرمز رنگ به شکل قلب در دست دارد.

اثری از هنرمند خیابانی بنکسی که درست سه سال پیش پس از فروش در حراجی بسیار هیجان انگیز شد ، پنجشنبه نزدیک به 18.6 میلیون پوند (25.4 میلیون دلار) به دست آورد که رکوردی برای این هنرمند و تقریباً 20 برابر قیمت آن در گذشته بود.

«سوتبی» با عنوان «عشق در سطل زباله است» در لندن با پیش بینی فروش بین 4 تا 6 میلیون پوند (بین 5.5 تا 8.2 میلیون دلار) پیش بینی شده است.

پس از یک جنگ ده دقیقه ای مناقصه با حضور 9 پیشنهاد دهنده در نمایشگاه ، به صورت آنلاین و تلفنی ، سه برابر بیشترین برآورد فروخته شد. قیمت فروش 18،582،000 پوند (25،383،941 دلار) شامل مالیات بر فروش است که به عنوان حق بیمه خریدار شناخته می شود.

این قطعه متشکل از یک بوم نیمه خرد شده در یک قاب تزئینی است که دارای تصویری اسپری شده از دختری است که بادکنکی قرمز رنگ به شکل قلب در دست دارد.

هنگامی که آخرین بار در اکتبر 2018 در ساتبیز فروخته شد ، این قطعه به عنوان “دختر با بادکنک” شناخته شد. درست همانطور که یک خریدار ناشناس اروپایی پیشنهاد برنده (با مبلغ 1 میلیون پوند (1.4 میلیون دلار)) داد ، خردکن مخفی که توسط بنکسی در قاب جاسازی شده بود ، جان بخشید و نیمی از بوم را از قاب به صورت نواری آویزان کرد.

در آن زمان ساتبیز به دلیل عدم تشخیص خردکن پنهان انتقاداتی دریافت کرد. اما خریدار 2018 تصمیم گرفت خرید خود را ادامه دهد ، تصمیمی که روز پنجشنبه با افزایش قیمت کار موجه اعلام شد.

این نمایش به سرعت یکی از مشهورترین آثار بنکسی شد و ساتبیز آن را قبل از حراج روز پنجشنبه به شهرهایی مانند نیویورک و هنگ کنگ سفر کرد.

الکس برانچیک وی رئیس هنر مدرن و معاصر در ساتبیز ، خرد کردن را “یکی از مبتکرانه ترین لحظات هنرهای نمایشی این قرن” نامید.

برانچزیک گفت: “گردباد است که مسیر این قطعه افسانه ای را دنبال کنیم و آن را در میان خود داشته باشیم و امشب در همان اتاقی که توسط هنرمند ایجاد شده است ارائه دهیم.” “بنکسی برای سرفصل خبرها غریبه نیست و این فصل آخر داستان او تصورات سراسر جهان را به خود جلب کرده است: ما فقط می توانیم حدس بزنیم که چه چیزی ممکن است بعد از آن رخ دهد.”

بنکسی که هرگز هویت کامل خود را تأیید نکرده است ، کار خود را با اسپری نقاشی در بریستول انگلستان آغاز کرد و به یکی از شناخته شده ترین هنرمندان جهان تبدیل شد. تصاویر شیطنت آمیز و اغلب طنزآمیز او شامل دو پلیس در حال بوسیدن ، پلیس ضد شورش مسلح با چهره های زرد خندان و یک شامپانزه با تابلویی است که روی آن نوشته شده بود: “حالا بخند ، اما روزی من مسئول این کار خواهم بود”.

چندین اثر او در حراجی به قیمت چند میلیون فروخته شده است. در ماه مارس ، نقاشی دیواری بنکسی به افتخار کارکنان مراقبت های بهداشتی بریتانیا ، که برای اولین بار روی دیوار بیمارستان کشیده شد ، در حراج کریستیز به مبلغ 16.8 میلیون پوند (23.2 میلیون دلار) فروخته شد. تا روز پنجشنبه ، این یک رکورد برای این هنرمند بود.

“دختری با بادکنک” در ابتدا روی دیواری در شرق لندن کشیده شده بود و بدون وقفه پخش می شد و به یکی از شناخته شده ترین تصاویر بنکسی تبدیل شد.
Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *