آخرین مهلت صید میگو در خلیج فارس / کجا بیشتر میگو صید شد؟


بهزاد حیدری معاون شیلات استان بوشهر در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: بر اساس گزارش گشت تحقیقات پژوهشکده میگو و تایید کمیته شیلات استان بوشهر، صید میگو برای ۱۳۹ فروند شناور اعم از لنج و قایق انجام شد. ، از ۲۷ مرداد در آبهای سرزمینی این استان آغاز شده است. این استان از خلیج فارس آغاز شد و تا پایان نهم شهریور ادامه داشت.

وی گفت: صیادان این استان در ۴۳ روز صید موفق به صید ۱۳۱۸ تن میگو از آب های خلیج فارس شدند که نسبت به ۲۲۰۰ تن سال گذشته ۲۸ درصد کاهش نشان می دهد.

حیدری افزود: بر اساس اطلاعات به دست آمده از بازدید پیمایشی مرکز تحقیقات میگوی کشور، نوسانات جوی، افزایش دما، صید غیر مجاز، مخرب و خارج از فصل ترال، وجود شناورهای غیرمجاز و ناشناس در اوج تخم ریزی از جمله عوامل کاهش دهنده است. میزان صید در سال جاری اعلام شد.

وی یادآور شد: ۷۸ درصد میگوهای صید شده در استان بوشهر گونه ببر و ۲۲ درصد سفید هستند.

معاون شیلات و بنادر شیلات اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: بیشترین میزان صید میگو با ۶۸۳ تن و ۷۹۲ کیلوگرم معادل ۵۲ درصد متعلق به بندر بوشهر و کمترین میزان صید میگو با ۹ و نیم تن کمتر از یک درصد متعلق به شهرستان کنگان است.

وی تاکید کرد: خلیج فارس برکت الهی است و حفظ، حفاظت، حفاظت و نگهداری از آبزیان و ذخایر دریایی یک وظیفه ملی و جهانی است که باید مورد توجه بهره برداران قرار گیرد.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید