آسوشیتدپرس: پنتاگون با کمبود شدید سرباز مواجه است


به گزارش خبرگزاری فارس، با وجود بودجه هنگفت نظامی آمریکا و ادعای واشنگتن مبنی بر داشتن بزرگترین ارتش جهان، گفته می شود پنتاگون با کمبود شدید سرباز مواجه است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس صبح پنج شنبه گزارش داد که وزارت دفاع آمریکا قصد دارد ارتش این کشور را به دلیل کمبود بی سابقه نیروی انسانی کاهش دهد.

بر اساس این گزارش، ارتش آمریکا در سال آینده حدود ده هزار نفر نخواهد داشت. در همین حال، به گفته ژنرال جوزف مارتین، معاون رئیس ستاد ارتش ایالات متحده، پیش‌بینی‌ها برای سال‌های آینده حتی بدتر به نظر می‌رسد.

به گزارش آسوشیتدپرس، تعداد نیروهای نظامی آمریکا در سال جاری به جای ۴۷۶ هزار نفر پیش بینی شده، حدود ۴۶۶ هزار نفر است و در سال ۲۰۲۳ در مجموع به ۴۴۵ هزار نفر کاهش می یابد.

بر این اساس، تنها دو ماه و نیم تا پایان سال مالی آمریکا باقی مانده و ارتش آمریکا تنها به ۵۰ درصد از هدف خود یعنی ۶۰ هزار سرباز رسیده است. با این نرخ، رهبران ارتش آمریکا معتقدند این کمبود تا اول اکتبر به ۲۵ درصد خواهد رسید.

او نوشت، پنتاگون چنین وضعیت دشواری را در مورد کمبود سرباز با این واقعیت توضیح می دهد که شرکت های خصوصی و پیمانکاران نظامی شرایط کاری بسیار مطلوب تری نسبت به ارتش ارائه می دهند، بنابراین ارتش به سادگی نمی تواند با تجارت رقابت کند. آسوشیتدپرس.

وزارت دفاع آمریکا می گوید در این شرایط تنها راه حل بهینه کاهش حجم نیروهای مسلح است.

در حال تکمیل…
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید