آشغال های پایتخت کجا رفتند؟ / روی معتاد یک خط هم نمی شود کشید


گروه اجتماعی خبرگزاری فارسساماندهی معتادان متجاهر در دستور کار مدیریت شهری است. در گذشته نیز جلساتی برگزار شده اما این افراد به شهر بازگشته اند. بسیاری از سازمان ها مسئول آسیب ها هستند و قانون برای آنها وظایفی قائل است.

شهرداری مسئولیت ساماندهی معتادان متجاهر با زخم باز را بر عهده گرفته است که قابل تقدیر است

زهرا شمس احسان، عضو کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در این باره می گوید: ساماندهی وضعیت معتادان متجاهر شهر تهران به گونه ای است که شهرداری مسئولیت ساماندهی معتادان زخم باز، سالمندان و… را پذیرفت. .، که قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: افراد بالای ۶۰ سال و با زخم های باز به دلایل مختلف از جمله از دست دادن خانواده و ناتوانی در کار به سختی می توانند شغلی پیدا کنند و به آغوش خانواده برگردند. آژانس ها

مشتریان واجد شرایط باید از مشتریان غیر واجد شرایط متمایز شوند

یکی از اعضای شورای شهر تهران می گوید: برای سایر بهبودیافته ها، امکان اشتغال و روند بقا در درمان و بازگشت به خانواده و جامعه باید از ابتدای دوره درمان آغاز شود و برای ورود به تیم های حمایتی نیاز است. شروع مشتریان را بررسی کنید و برای هر کدام یک نقشه راه ایجاد کنید.

به گفته شمس احسان، مددجویان واجد شرایط باید از افراد فاقد صلاحیت جدا شوند تا به فکر اشتغال خود باشند.

مدیریت شهری در دوره قبل کمتر به موضوع آسیب های اجتماعی توجه داشت و تاخیر جدی در این زمینه ایجاد شد.

علیرضا نادعلی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در این خصوص می گوید: در حوزه اجتماعی مشکلات شهری اعم از کودکان کار، متکدیان و… بررسی می شود. حوزه اجتماعی مهمترین وظیفه شما در کاهش آسیب های اجتماعی در زمینه معتادان متجاهر، نقاشی رویاها و … است. الحمدلله در این زمینه هم موفق بوده است.

جمع آوری ۲۰۰۰۰ معتاد کار آسانی نیست. ما نمی توانیم فقط یک خط بکشیم یا تغییری را در معتاد حذف کنیم

وی ادامه داد: دستگاه های مختلف مانند مددکاری اجتماعی، نیروی انتظامی، کمیته مددکاری گرد هم آمدند و البته شهرداری تهران نقش اساسی داشت.

به گفته نادعلی، دستگاه ها به خوبی هماهنگ شده بودند. در ۴ سالگی این مسائل کنار گذاشته شد و بعضی جاها پر از معتادان بود. حدود بیست و یک هزار معتاد به مواد مخدر جمع آوری شدند که مشخصا کار آسانی نبود. به خصوص که این یک امر انسانی است و نمی توان فقط یک خط کشید یا یک نوبت را حذف کرد.

برخی از دستگاه ها هنوز به طور کامل عملیاتی نشده اند و در حال عقب نشینی هستند

به گفته یکی از اعضای شورای شهر تهران، باید این افراد را پرورش دهید تا بتوانند به سر کار و زندگی برگردند. بنابراین تقسیم بندی بین ادارات انجام شد و مشارکت شهرداری تهران از ۵ تا ۷ هزار نفر بود که این کار را انجام دادند و در این زمینه موفق بودیم. این در حالی است که تعداد معتادان متجاهر زیاد است و همچنان در سطح شهر تهران دیده می شود، به طوری که مشخص می شود برخی دستگاه ها هنوز به طور کامل کار خود را انجام نداده اند و از برنامه عقب مانده اند.

کمپ اجتماعی برای رفع آسیب های اجتماعی در شهر تهران راه اندازی شد. محمدامین توکلی زاده معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در این خصوص می گوید: حل معضل آسیب های اجتماعی و توجه ویژه به فرهنگ از اولویت های این دوره از مدیریت شهری است و شهردار تهران رسیدگی را مدنظر قرار داده است. شهر به عنوان یکی از اولویت ها در نظر گرفته شده است. البته در دوره های گذشته اقدامات متعددی انجام شد اما عمدتاً فرهنگ و حوزه اجتماعی مظلوم و به حاشیه رانده شد و در این دوره باید متن را از حاشیه بیرون آورد و به حوزه فرهنگی و اجتماعی در شهر.

حوزه اجتماعی متشکل از سه ضلع «نهادهای مسئول»، «مردم، گروه‌های جهادی و خیرین» و «شهرداری تهران»

به گفته معاون شهردار تهران، علاوه بر ساخت و سازهایی که در بدنه شهر صورت می گیرد، باید برای روح شهر نیز برنامه ای مشخص، مدون و برنامه ریزی شده داشته باشیم.
وی گفت: نهادهای ذیربط که متولی آسیب های اجتماعی هستند مانند موسسات خیریه، موسسات مردمی، خیریه ها و افرادی در این حوزه که الگوهای مشخصی را ارائه می دهند باید با همکاری یکدیگر این معضل را حل کنند.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: حوزه اجتماعی متشکل از سه ضلع «نهادهای مسئول»، «مردم، گروه های جهادی و خیرین» و «شهرداری تهران» ایجاد شده است و امیدواریم بتوانیم از همه امکانات برای حل بخشی از مشکلات استفاده کنیم. مشکلات مشکلات حوزه اجتماعی شهر کاستن.

بر اساس این گزارش، رفع آسیب های اجتماعی در دستور کار قرار دارد. باید دستگاه های مسئول در این زمینه ورود کنند تا این مشکل به صورت ریشه ای حل شود. شهرداری تهران به تنهایی در این زمینه وظیفه ای ندارد. در حال حاضر مدیریت شهری وارد عمل شده و اقداماتی انجام شده است. آسیب های اجتماعی یک شبه اتفاق نمی افتد و رفع آن زمان می برد.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید