آغاز طرح «نشاط معنوی» در بقاع متبرکه چهارمحال و بختیاری


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری از آغاز طرح نشاط معنوی ۱۴۰۱ بعد از ظهر امروز در جوار عتبات عالیات استان خبر داد و گفت: غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان یکی از راه های موثر ایجاد آرامش است. و سلامت روان برای خانواده ها و جامعه است و نقش مهمی در کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد.

مدیرکل امور خیریه و کمک های خیریه چهارمحال و بختیاری افزود: اگر دلسوزان نسل جوان برای آینده سازان انقلاب اسلامی برنامه ای نداشته باشند، دشمنان کشور این خلاء را پر کرده و آنها را مشغول خواهند کرد. برنامه ها؛” به این ترتیب سازمان وقف هر ساله توجه ویژه ای به اجرای طرح نشاط معنوی با محوریت بقاع متبرکه دارد.

امیری با اشاره به اینکه این طرح از اول تیرماه تا ۱۹ مردادماه در بقاع متبرکه در حال انجام است، افزود: ۱۵ امامزاده نمادین استان آماده اجرای برنامه های متنوع فرهنگی برای دانش آموزان هستند.

مدیر کل کمک های مالی استان گفت: ۱۵ مبلغ و ۵ مبلغ بومی برای اجرای طرح نشاط معنوی در بقاع متبرکه مستقر شدند.

وی گفت: همچنین برنامه ویژه جشن علوی استان همزمان با این طرح در پایان تیرماه اجرا می شود.

مدیرکل خیرین استان افزود: در طرح نشاط معنوی امسال برنامه های فرهنگی متنوعی از جمله اقامه نماز جماعت و سخنرانی، خیمه زنی کودکان و نوجوانان، مشاوره، رفع شبهات اعتقادی و اعتقادی، کلاس های خیاطی، مس، چوب سوزی و… کارگاه های آموزشی و مهارتی مختلف در نظر گرفته شده است. همچنین بر اساس بیانیه شمیم ​​خدمت، لازم است به موضوع مهارت آموزی و توانمندسازی دانش آموزان در کلاس های نشاط معنوی توجه ویژه شود.

انتهای پیام/ ۶۸۰۳۶
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید