آغاز هفدهمین جشنواره تئاتر کردی سقز/۱۰ گروه داخلی و خارجی رقابت می‌کنند


فریدون حامدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سقز اظهار داشت: در رویداد فرهنگی جشنواره تئانر کردی ۱۰ اجرا شامل ۷ اثر داخلی و ۳ اثر خارجی به روی صحنه می‌روند.

دبیر هفدهمین جشنواره تئاتر کردی سقز افزود: ۳ اثر از دهوک و کویه از اقلیم کردستان عراق و ۷ اثر از مناطق کردنشین داخل کشور در این جشنواره حضور دارند.

وی ادامه داد: تمام امکانات برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این جشنواره اندیشیده شده و این رویداد فرهنگی هنری در سه سالن اجرا و نقد و بررسی می‌شود.

حامدی از تمام ادارات مربوطه همچون فرمانداری سقز، شهرداری و شورای شهر سقز، اداره ارشاد اسلامی شهرستان و استان کردستان و اسپانسرهای جشنواره تقدیر کرد که تاکنون به بهترین شکل ممکن تلاش کرده‌اند.

وی اجراهای این جشنواره را با عنوان های، «هێشتا قسە‌کانمان تە‌واو نە‌کردووە» از سنندج، «سیاساڵ» و «دیوار» از سقز، «شە‌وێک لە دۆزخدا» از هەوڵیر، «گێژەن» از کۆیە، «هاری» از سقز و سنندج، «دورترین شاری جیهان» از ارومیە، «مە‌موزین» از باتمان، «ئاژه‌ل”» و «جورئە‌ت و حقیقت» از بانە نمایش‌هایی هستند که به روی صحنه می‌روند.

گفتنی است، جشنواره امسال در سه سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، سالن کتابخانه عمومی و سالن ترویج جهاد کشاورزی برگزار خواهد شد که مردم عزیز باید با مراجعه به سایت ایران کنسرت به نشانی www.iranconcert.com نسبت به خرید بلیط برای هر اجرا اقدام کنند.

انتهای پیام۲۳۳۰/۷۴
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید