kermanyy

Sunday, 24 October 2021

آلودگی پلاستیکی در اقیانوس رو به افزایش است – در اینجا می توانید کاری انجام دهید

آلودگی پلاستیکی در اقیانوس رو به افزایش است – در اینجا می توانید کاری انجام دهید


سازگاری برای دیدگاه برند HUM جامع است. این ارزشی است که ما متعهد به توسعه آن از طریق ابتکارات و استراتژی های جدید با دوستانی هستیم که ایده های مشابهی دارند.

همانطور که در روز زمین 2021 اعلام کردیم ، HUM بسته بندی خود را به 100٪ پلاستیک دریایی تبدیل می کند تا آلودگی پلاستیک را کاهش داده و تأثیر خود ما بر محیط زیست را کاهش دهد.

در حال حاضر ، ما هیجان زده هستیم که همکاری جدید خود را با بنیاد Surfrider ، یک سازمان غیر انتفاعی مردمی که به حفاظت از اقیانوس ها ، امواج و سواحل ما برای همه افراد از طریق یک شبکه فعال قدرتمند اختصاص داده شده ، اعلام کنیم. با هم آگاهی خود را در مورد خطرات آلودگی پلاستیک و اقداماتی که می توانید برای ایجاد تغییرات مثبت انجام دهید ، افزایش می دهیم.

در مورد مضرات مختلف آلودگی پلاستیکی و نحوه محافظت از اقیانوس ها و محیط زیست بیشتر بدانید.

آلودگی ریز پلاستیک در پاکسازی ساحل سرفردیر

آلودگی پلاستیکی چیست؟

آلودگی پلاستیکی شامل تجمع مواد پلاستیکی در محیط است که بر منابع طبیعی ، حیات وحش و سلامت انسان تأثیر منفی می گذارد. پلاستیک ها زیست تخریب پذیر نیستند ، بدین معنی که تمام پلاستیک های ساخته شده تا کنون هنوز به نوعی هستند – بیشتر آنها به شکل آلاینده ها هستند.

تولید مداوم پلاستیک بکر همراه با رشد این مواد عواقبی در طول زمان دارد – از این رو نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد مشکل و اقدام از آنجا وجود دارد.

چرا آلودگی پلاستیکی در اقیانوس مهم است؟

این که بدانید آلودگی پلاستیکی در اقیانوس یک مشکل جدی است یک چیز است – اما مقابله با آمارهای واقعی پشت این مسئله یک چیز دیگر است.

در اینجا برخی از حقایق و ارقام وجود دارد که ممکن است شما را شگفت زده کند:

 • اقیانوس 71 درصد از سطح زمین را پوشش می دهد و بیش از 96 درصد از منابع آبی آن را تشکیل می دهد. با این حال ، سالانه 8 میلیون تن پلاستیک وارد اقیانوس می شود که 80 درصد از زندگی دریایی را تشکیل می دهد و حیات و بقای گونه های دریایی را تهدید می کند.
 • هنگامی که پلاستیک به محیط طبیعی وارد می شود ، می توان آن را به جای تجزیه زیستی ، تجزیه نوری کرد یا به قطعات کوچکتر و کوچکتر تقسیم کرد – کوچکتر از آنچه با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. این میکروپلاستیک ها در هوا ، خاک و حتی منبع آب ، غذا و بدن ما به پایان می رسند.
 • هنگامی که میکروپلاستیک ها در بدن تجمع می یابند ، دانشمندان معتقدند که می توانند خطرات سلامتی مانند اختلال در غدد درون ریز و عدم تعادل هورمونی ، آسیب به اندام های حیاتی و سیستم عصبی ، اختلال در عملکرد سیستم ایمنی ، مشکلات باروری و موارد دیگر را به همراه داشته باشند.

همانطور که می بینیم ، جریان آلودگی پلاستیکی پایدار نیست زیرا یک اثر دومینو ایجاد می کند که برای محیط زیست ، عرضه جهانی آب و غذا و سلامتی ما مضر است. بر اساس گزارش سال 2020 ، اگر اقدامات سختی انجام نشود ، آلودگی پلاستیکی در اقیانوس تا سال 2040 می تواند سه برابر شود.

خبر خوب این است که نه تنها می توان اقیانوس های خود را نجات داد و مشکل آلودگی پلاستیکی را کاهش داد ، اگر در حال حاضر اقدامی انجام دهیم در دسترس خواهد بود. سازمانها و افراد این قدرت را دارند که با ایجاد تغییرات گسترده که مجموعاً نتایج کلیدی را ارائه می دهند ، تغییر ایجاد کنند.

پروبیوتیک غریزه روده HUM در یک بطری پلاستیکی پایدار و متصل به اقیانوس

تعهد HUM برای کاهش آلودگی پلاستیک

با گذر ما به استفاده از بسته بندی های پلاستیکی فقط دریایی ، هدف کوتاه مدت ما این است که معادل 6 میلیون بطری را تا پایان سال از آلودگی نجات دهیم. تا آگوست 2021 ، خوشحال می شویم گزارش دهیم که 3،810،773 بطری ذخیره کرده ایم و در مسیر رسیدن به این نقطه عطف هستیم.

سپس ، تا سال 2025 ، هدف ما این است:

 • از ورود 50 میلیون بطری معادل + آب به دریا جلوگیری کنید
 • استفاده از پلاستیک های بکر را کنار بگذارید و پلاستیک های یکبار مصرف را به طور کامل در زنجیره تامین ما حذف کنید

پلاستیک دریایی 30 مایل از ساحل فاصله دارد و زیرساخت بازیافت رسمی ندارد ، بنابراین خطر آلودگی دریا زیاد است. به زبان ساده ، ساکنان محلی برای جمع آوری این زباله ها استخدام می شوند و پس از آن یک فرآیند بازیافت دقیق برای تولید مواد اولیه انجام می شود. نتیجه: بطری های پلاستیکی قابل بازیافت اقیانوس نیاز به تولید پلاستیک بکر را کاهش می دهد.

از آنجا که می دانیم بیشتر پلاستیک تولید شده در اکوسیستم است ، انتقال ما به استفاده از پلاستیک دریایی تنها با استفاده از مواد بازیافتی به جای پلاستیک جدید در بسته بندی ، ردپای ما را کاهش می دهد.

در عین حال ، ما مشتاق همکاری با بنیاد Surfrider هستیم تا اهداف تعهد و پشتکار خود را به سطح بعدی برسانیم.

چرا ما با Surfrieder همکاری می کنیم

با توجه به علاقه متقابل ما در محافظت از اقیانوس در برابر آلودگی پلاستیکی ، طبیعی است که با بنیاد Surfrieder برای پیشبرد این اهداف مشترک همکاری کنیم.

شبکه سراسری و ملی Surfrider تغییر سیاست در جوامع سراسر کشور را از طریق پاکسازی داوطلبانه ساحل ، آزمایش آب و سایر برنامه ها و رویدادها برای افزایش آگاهی و در نهایت حفاظت از منابع طبیعی ما ترویج می دهد.

مری هربرانسون ، مدیر شریک Surfrider ، می گوید: “تأثیر تجمعی که از طریق شبکه فعال Surfrider امکان پذیر است نشان دهنده قدرتی است که افراد می توانند برای تغییر بهتر ایجاد کنند.” “فلسفه HUM مبنی بر توانمندسازی مردم برای” شروع از درون “یک ابزار م forثر برای ما است که ردپای خودمان را در محیط زیست در نظر بگیریم و راههایی را که می توانیم به راحتی در آن قدم برداریم درک کنیم. مفتخر است و ما مشتاقانه منتظر مشارکت جوامع شریک خود هستیم در فعالیتها و فعالیتهای حفاظتی.

زنی که درب بطری ها را در دست دارد و به آلاینده های پلاستیکی در دریا تبدیل می شود

چگونه می توان آلودگی پلاستیکی را برای اثر ماندگار کاهش داد

در اینجا چند نکته نهایی در مورد چگونگی مقابله با آلودگی پلاستیکی برای محافظت از اقیانوس ، سیاره و یکدیگر آمده است:

این نکته بسیار ساده است ؛ پس از همه ، شما قبلاً اولین قدم را با خواندن این پست برداشته اید!

1. درباره بحران آلودگی پلاستیک بیشتر بدانید

هرچه بیشتر بفهمید آلودگی پلاستیک چگونه بر محیط زیست ، زندگی دریایی و سلامتی شما تأثیر می گذارد ، بیشتر احتمال دارد که برنامه های پایداری خود را پیش ببرید. علاوه بر این ، می توانید انگیزه داشته باشید تا نتایج خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا اثر موثری از آگاهی و فعالیت ایجاد شود.

البته نمی توان شدت این مشکل را در یک پست پوشش داد. با این حال ، ما شما را تشویق می کنیم تا اطلاعات و آمار آلودگی اضافی را بخوانید و منابع قابل اعتمادی مانند Surfrieder را برای پیگیری توسعه و کسب اطلاعات بیشتر جستجو کنید.

2. استفاده پلاستیکی یکبار مصرف را کاهش دهید

روشهای بی شماری برای ادغام این نکته در زندگی روزمره وجود دارد. اگرچه ساده هستند ، اما توجه داشته باشید که این عادات می توانند در طول زمان تأثیر مخربی داشته باشند.

در اینجا نکاتی برای محدود کردن استفاده از پلاستیک یکبار مصرف وجود دارد:

 • سعی کنید کیسه های خرید چندبار مصرف خود را در مواد غذایی و سایر سفرهای خرید خود بیاورید.
 • در صورت امکان ، محصولات و محصولات بسته بندی نشده را در بسته های پلاستیکی یا شیشه ای در برابر پلاستیک خریداری کنید. همچنین می توانید کیسه های چندبار مصرف برای محصولات ذخیره میوه و سبزیجات تازه خریداری کنید. جمع آوری اقلام خشک از سطل های فله نیز به همین ترتیب است. (پاداش: حتی می توانید در این فرآیند صرفه جویی کنید!)
 • برای کاهش ردپای پلاستیکی و کربنی خود در بازار کشاورزان محلی خود خرید کنید.
 • یک بطری آب قابل استفاده مجدد برای هیدراته کردن هر روز انتخاب کنید. برای خریدن آب خالص بدون خرید بطری های یکبار مصرف روی فیلتر آب لوله کشی سرمایه گذاری کنید.
 • در صورت امکان ، نی پلاستیکی را کنار بگذارید یا آنهایی را که قابل استفاده مجدد هستند بخرید.
 • لیستی از پلاستیک های موجود در خانه مانند کیسه های یکبار مصرف ، پلاستیک و سایر وسایل را تهیه کنید. در صورت امکان آنها را با جایگزین های قابل استفاده مجدد ، قابل شستشو و غیر پلاستیک جایگزین کنید.
 • از مارک هایی که برنامه های سازگار با محیط زیست را دنبال می کنند حمایت کنید و حمایت خود را از اقدامات خود ابراز کنید. به طور مشابه ، با مارک های مورد علاقه خود مشورت کنید تا آنها را تشویق به اولویت ثبات کنند.

3. در مقیاس بزرگ شرکت کنید

در آخر اما نه کم اهمیت ، می توانید فعالیت خود را به سطح بعدی برسانید تا تغییرات عمده را به طور جمعی به دست آورید:

 • با تمیز کردن بخش موج سواری محلی ، آلودگی پلاستیکی را در ساحل یا آبراه محلی خود به حداقل برسانید. با دنبال کردن حساب اینستاگرام ما ، از پاکسازی های بعدی HUM x Surfrider به ما اطلاع دهید و دوستان خود را بیاورید یا در نزدیکترین رویداد خود دوستان جدیدی ایجاد کنید! اگر فصل یا ساحل Surfrider در نزدیکی خود ندارید ، می توانید نقش خود را با پاکسازی حوضه محلی خود و گزارش نتایج خود به پایگاه داده Surfrider ایفا کنید.
 • سیاست ها و قوانینی که می توانند با مشورت مقامات منتخب شما در مورد مسائل مربوط به آلودگی دریا و ضایعات پلاستیکی در منطقه شما ، به کاهش آلودگی پلاستیک کمک کنند. Surfrieder این کار را از رایانه به مرکز هشدار اقدام آنها آسان می کند.
 • با مثال راهنمایی کنید. به یادگیری بحران آلودگی پلاستیک ادامه دهید و آنچه را که آموخته اید با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید!

همانطور که می بینید ، همه ما می توانیم به طرق مختلف در کاهش آلودگی پلاستیک نقش داشته باشیم. با Surfrieder ، ما مشتاقانه منتظر آگاهی و الهام بخشیدن به جوامع شریک خود و دعوت شما برای پیوستن به جنبش هستیم.Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *