آماده باش آتش نشانان زنجان در ایام محرم/بازدید از تمامی مساجد و هیئت های زنجان


مجید امیرفضلی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان امروز گفتما خواهیم کرد وی به خبرنگار فارس در زنجان گفت: با توجه به فرا رسیدن ماه محرم، کارشناسان ایمنی آتش نشانی چند روز زودتر از هیئت ها و تکایای زنجان بازدید می کنند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان با اشاره به اینکه آتش نشانان قبل از شروع عملیات اطفای حریق بازدید از محل های مورد نظر را آغاز کرده و دستورات و توصیه های لازم را به متولیان امر می دهند، افزود: تقریباً تمامی ایستگاه های آتش نشانی ایستگاه های آتش نشانی هستند. بازدید می شود و تا آنجا که ایستگاه های آتش نشانی وجود دارد، بازدید می شود و چک لیست موجود خواهد بود کارمندان ما یک پد قرار می دهیم که پیشنهاد می کنیم روزانه آن را بررسی کنید.

وی در خصوص موارد بازدید شده نیز خاطرنشان کرد: بررسی و بازرسی سیستم های اطفای حریق، بازدید از پمپ بنزین ها، بررسی عوامل حادثه ساز، ورود و خروج مالباختگان و بررسی و بازرسی از سامانه های اطلاع رسانی. از جمله موارد این بازدید بود.

امیر فضلی تصریح کرد: امروز از مسجد جامع زنجان، امامزاده حسینیه اعظم، زینبیه اعظم و معجم بازدید می شود. حیدریون و فاطمیون و ثارالله انجام شد و به مرور زمان تا شروع مراسم اصلی از تمامی مکان هایی که مراسم در آن برگزار می شود بازدید می شود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان افزود: اکیپ های آتش نشانی در این شب ها به طور مستمر در نقاط پرتردد شهر گشت زنی می کنند و وضعیت امنیتی شهر را تحت کنترل دارند، ضمن اینکه در روزهای پایانی آتش سوزی سیگنال ها آنها روبروی اماکن مذهبی پرتردد قرار خواهند گرفت.

وی از شهروندان خواست در اماکن مذهبی حضور یافته و در مراسم عزاداری امام حسین (ع) شرکت کنند. کارمندان اماکن مذهبی و نیروهای امدادی به ویژه آتش نشانانسیگنال ها همکاری کنید و در صورت بروز حادثه آرامش خود را حفظ کنید و همزمان با آتش نشانی ۱۲۵ تماس بگیرید.

غفاری افزود: در این راستا برای شهروندان و کارمندان تکایا و اماکن مذهبی برای آشنایی بیشتر با رعایت نکات ایمنی در ایام محرم دوره آموزشی ایمنی در قالب وبینار توسط سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری برگزار شد و توصیه ها و نکات ایمنی مربوط به آن ایام نیز ارسال شد. به صورت مجازی

پایان پیام/۷۳۰۰۵
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید