kermanyy

Friday, 22 October 2021

آمار کروناویروس: نظارت بر صرع در نیویورک

آمار کروناویروس: نظارت بر صرع در نیویورک


از روزهای اولیه همه گیری ، اتاق خبر WNYC / Gothamist از داده ها برای شکل دادن به انتقال COVID-19 ما استفاده کرده است. ما صفحه آمار COVID-19 خود را به روز کرده ایم تا بر مهمترین معیارهای سال دوم همه گیری تمرکز کنیم: واکسن ها ، تغییرات و روندهای اخیر در شهر نیویورک.

در اینجا می توانید نسخه آرشیو نسخه اصلی را پیدا کنید. WNYC / Gothamist از تلاش بزرگی که Jake Dobkin ، Clarisa Diaz و Zach Gottehrer-Cohen در حفظ این صفحه آمار در 16 ماه اول خود انجام داده اند ، قدردانی می کند.

در اینجا کنترل کننده COVID ما را برای مدارس NYC بررسی کنید.

مترهای متفاوتی در این صفحه می خواهید؟ لطفاً س questionsالات یا نظرات خود را به [email protected] ارسال کنید.

گرایش های اخیر

این سوابق آمار کلیدی شهر نیویورک را در مورد 90 روز گذشته نشان می دهد. در تابستان ، گسترش واکسن بیماری ها ، میزان تشخیص ، بیمارستان ها و مرگ و میرها را به کمترین میزان خود از زمان شروع قرنطینه گسترده در مارس 2020 منتقل کرده است. اما پس از رسیدن به دره ای در ماه ژوئن ، سطح اثبات افزایش یافته است. توسط متغیر دلتا این شهر در 14 آگوست یک میلیونمین مورد ابتلا به COVID را شناسایی کرد. بیمارستان ها و مرگ و میر افزایش یافته است.

این نقشه موفقیت اخیر ویروس کرونا را نشان می دهد ، که بر اساس سطح تشخیص قضاوت شده است. میزان تشخیص تعداد آزمایش هایی که عفونت را نشان می دهند اندازه گیری می کند. حساسیت بالا می تواند تشخیص دهد که کجا ویروس به سرعت در حال گسترش است ، اما با میزان عفونت / گسترش یکسان نیست. نرخ مطلوب بالا – بالای 5 – – همچنین نشان دهنده مکانهایی است که فقط آزمایشات کافی برای پیگیری مسائل سخت اما آسان ندارند. از 23 سپتامبر ، ارتباط در بسیاری از نقاط شهر افزایش یافته است. شهردار در 2 آگوست گفت که شهر دیگر از احسان برای هدایت تصمیمات سیاستی استفاده نمی کند.

این نقشه بیمارستان های COVID-19 را در 28 روز گذشته نشان می دهد. سطح بیمارستان در مناطقی از شهر که افراد کمتری واکسینه می شوند بالاتر است.

اکثر داده های شهر نیویورک با تاخیر سه روزه منتشر می شوند. داده های روزهای اخیر موقت است. دپارتمان داده های تاریخهای قدیمی را با رسیدن به اوج جدید بررسی می کند ، بنابراین اعداد هر تاریخ ممکن است در طول زمان کمی تغییر کند.

واکسن ها

ایمنی گله زمانی اتفاق می افتد که یک بیماری عفونی دیگر نمی تواند گسترش یابد زیرا حفاظت از جامعه بالا است. این هدف برای COVID-19 شناخته نشده است ، اما برخی از کارشناسان می گویند زمانی می توان به این هدف دست یافت که 70-85 of از یک محله ، شهر ، ایالت یا کشور از بیماری محافظت شود. شهر نیویورک آمار واکسن را در وب سایت وزارت بهداشت و بهداشت روانی ارائه می دهد.

کمپین واکسیناسیون شهر نیویورک با سکسکه های اولیه شروع شد ، که عمدتاً به دلیل بدی هوا و عرضه محدود واکسن های Moderna و Pfizer ایجاد شد. شکاف دیجیتالی و دسترسی نابرابر به سیستم جلسات آنلاین نیویورکی های سابق که مقامات در عکس ها اولویت بندی کرده بودند ، پیشرفت را نیز با مشکل مواجه کرد. این نسخه کدهای ZIP غنی تری را معرفی کرد که تنوع کمتری نسبت به روزهای اولیه داشتند. نرخ واکسیناسیون همچنان در مناطق مختلف بسیار متفاوت است – از بیش از 40 در بخشهای بروکلین تا 100 in در مرکز شهر. داده های منتشر شده توسط این شهر نشان می دهد که نیویورکی ها به طور کامل واکسینه شده تنها 1 درصد موارد ابتلا به کرونا و مرگ و میر ثبت شده بین ژانویه تا اواسط ژوئن را تشکیل می دهند.

عکسهای روزانه در اواخر فوریه گرفته می شود ، که تا حدی با اجازه واکسن جانسون و جانسون در 27 فوریه تحریک شده است. تعداد صید کنندگان جدید پس از پایان ماه مارس افزایش یافت زیرا صلاحیت جدید برای افراد بالای 50 ، هزاره ها و سپس برای افراد بالای 16 سال باز شد. جهش مشابهی پس از تأیید واکسن برای نوجوانان در 10 مه رخ داد.

در 16 اوت ، نیویورکی های دارای نقص ایمنی واجد شرایط دریافت دوز سوم واکسن COVID-19 شدند. و در 22 سپتامبر ، سازمان غذا و دارو صدور گواهینامه را برای افراد مسن ، افراد در معرض بیماری جدی و افرادی که مشاغل آنها در معرض ویروس قرار دارد ، مانند معلمان و مراقبت های بهداشتی کارکنان ، افزایش داد.

یک برنامه می چرخد ​​و پس از هر دور توسعه شایستگی قطع می شود. این الگو معمولاً در کمپین های واکسیناسیون است. بیشترین اشتیاق را برای مشاهده دارند و تنها افراد تنبل ، غیرقابل دسترسی یا کسانی که از امکانات لازم برای بازدید از محل واکسیناسیون برخوردار نیستند ، باقی می مانند. قطع فدرال واکسیناسیون جانسون و جانسون (13 تا 23 آوریل) نیز علیرغم این واقعیت که علت (لخته شدن خون آئورت) در نهایت نادر بود منجر به حذف شد. در 12 ژوئیه ، FDA واکسن جانسون و جانسون را با تعداد کمی از موارد سندرم گیلن باره ، یک اختلال مغزی مرتبط کرد. مانند لخته شدن خون دهلیزی ، گیلن باره بسیار نادر است و از بیش از 12 میلیون دوز واکسن جانسون و جانسون تنها 100 مورد گزارش شده است.

مطالعات ملی نشان می دهد که اعتماد به نفس برای واکسن جانسون و جانسون کاهش یافته است اما برای نظر Pfizer و Moderna همچنان بالاست.

به دنبال تخفیف واکسن های جدید در اوایل تابستان امسال ، تعداد افرادی که اولین بار در معرض دید قرار می گیرند افزایش یافته است – از کمتر از 8200 دریافت کننده جدید در روز در 10 جولای به تعداد بیشتری در 13400 هفته 14 سپتامبر. زمان نشان خواهد داد که چگونه مشوق های پولی ، نسخه ها و سایر تصمیمات سیاستی بر میزان واکسیناسیون در برابر ترس عمومی از افزایش دلتا تأثیر می گذارد. در 24 آگوست ، بیش از 100،000 نیویورکی برای اولین نگاه یک کارت نقدی پیش پرداخت 100 دلاری دریافت کرده اند.

در حالی که مقامات شهری ، ایالتی و فدرال واکسن کووید -19 را به میلیون ها نفر داده اند ، هنوز برای برخی از مشخصات جمعیتی مهم شکاف وجود دارد.

به طور متوسط ​​، حدود 79 درصد از نیویورکی های بالای 55 سال واکسن کامل دریافت می کنند. اما این هنوز 12 درصد کمتر از سطحی است که در بریتانیا مشاهده می شود. نیویورکی های مسن بسیار عقب هستند: کمتر از 60 درصد از افراد بالای 85 سال کاملاً تلقیح شده اند. سیاهپوستان نیویورکی هنوز واکسینه نشده اند و میزان واکسیناسیون نیویورکی های اسپانیایی بیش از ساکنان سفیدپوست است.

بر اساس آخرین داده های شهر ، تقریبا 69 درصد از کودکان 12 تا 17 ساله حداقل یک دوز واکسن COVID-19 دریافت کرده اند. کودکان زیر 12 سال معتبر نیستند.

در نیویورک در موج اول و دوم ویروس کرونا جلوه های طبیعی زیادی وجود داشت. این مصونیت طبیعی با حفاظت های ارائه شده توسط توزیع واکسن برای کاهش موارد ، بستری شدن و مرگ و میر ترکیب شد.

بر اساس مطالعات اولیه ، انتظار می رود ایمنی طبیعی و مبتنی بر واکسن ماه ها یا سالها دوام بیاورد. اما تغییرات جدید به احتمال زیاد از ایمنی طبیعی که در گذشته در افراد توانبخشی دیده می شد فرار می کند ، در حالی که سپرهای مبتنی بر واکسن به احتمال زیاد دست نخورده باقی می مانند.

تغییرات

ویروسها مانند هر گونه میکروارگانیسم یا موجودی با ژنوم سرکوب می کنند. انواع ویروس کرونا تهدیدی دائمی برای افراد واکسینه نشده است تا زمانی که سطح عفونت به صفر برسد.

نوع دلتا در ماه های اخیر در خط مقدم بوده است ، در حال حاضر 99 of از تمام مواردی که بین 5 سپتامبر تا 11 سپتامبر دنبال شده است را تشکیل می دهد. این شهر همچنین نسخه B.1.621 را که توسط سازمان بهداشت جهانی “mu” لقب گرفته است ، اضافه کرده است. این گونه کلمبیایی است که به عنوان یکی از انواع مورد علاقه اروپا در نظر گرفته می شود.

تا به امروز ، واکسن های کووید -19 قادر به خنثی سازی تمام انواع موجود در مطالعات آزمایشگاهی هستند ، اگرچه تحقیقات جدید نشان می دهد که ممکن است در برابر بیماری های ناشی از نوع دلتا کمتر مثر باشد. بیمارستان ها و مرگ و میر برای افرادی که دوره های کامل واکسن را گذرانده اند کم است.

همه گیر NYC با گذشت زمان

این سوابق نشان می دهد که چگونه موارد و بیمارستان ها در هر شهر و سراسر کشور توسعه یافته است.

بیماری همه گیر COVID-19 در نیویورک ، نیوجرسی و کانکتیکات

موج دوم ایالت در مقایسه با موج اول بخشهایی از نیویورک در خارج از پنج شهر را بیشتر تحت تأثیر قرار داد ، الگویی که در نیوجرسی و کانکتیکات نیز صدق می کرد. موارد و مرگ و میر در هر سه ایالت با افزایش گسترده واکسن ها به شدت کاهش یافت ، اگرچه اولی اکنون در حال تجدید حیات است. از 23 سپتامبر ، انتقال جامعه در هر استان در منطقه سه ایالت بالا بوده است و کل منطقه را از آستانه CDC برای توهین داخلی جهانی بسیار بالاتر می برد.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *