آمریکا با فروش موشک های هوا به هوا به ژاپن موافقت کرد


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، در پی اقدامات دولت های مختلف آمریکا برای ایجاد مسابقه تسلیحاتی جهانی و فروش تسلیحات عظیم تولیدی خود، واشنگتن در حال تحویل موشک های جدید به توکیو است.

صبح سه‌شنبه، وزارت دفاع آمریکا موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش حدود ۳۰۰ میلیون دلار موشک هوا به هوا به ژاپن را اعلام کرد.

به گزارش سایت رایانانیوز، در بیانیه پنتاگون آمده است که فروش احتمالی موشک های پیشرفته هوا به هوای میان برد AIM-120C-7/8 به ژاپن به ارزش دقیق ۲۹۳ میلیون دلار تایید شده است. .

پنتاگون گفت اسناد توافق احتمالی به کنگره آمریکا ارائه شده است و این قرارداد به درخواست طرف ژاپنی برنامه ریزی شده است که می خواهد ۱۵۰ موشک هوا به هوا پیشرفته و سه واحد هدایت برای آنها بخرد.

بر اساس این گزارش، این قرارداد همچنین شامل تامین کانتینرهای موشک AIM-120 برای بخش های کنترل و تجهیزات مربوطه، قطعات یدکی و همچنین خدمات فنی و لجستیکی است.

وزارت دفاع ایالات متحده توضیح داد: “این توافق به اهداف سیاست خارجی و امنیت ملی ایالات متحده، حمایت از بزرگترین متحد ایالات متحده، که کاتالیزوری برای ثبات سیاسی و توسعه اقتصادی در منطقه آسیا-اقیانوس آرام است، کمک خواهد کرد.”

این وزارتخانه همچنین اضافه کرد که تحویل موشک‌های بیشتری که ژاپن در حال حاضر در زرادخانه خود دارد، «توانایی آن را برای پاسخگویی به تهدیدات فعلی و آینده برای دفاع و حفاظت از ارتش آمریکا مستقر در منطقه بهبود می‌بخشد».

دیروز بود که آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن اولین آزمایش موفقیت آمیز پرتاب موتور موشک مافوق صوت را در اقدامی بالقوه تنش زا اعلام کرد.

این موتور با استفاده از موشک “S-520” شلیک شده است. این آزمایش در ۲۴ ژوئن (۳ ژوئیه ۲۰۲۲) از مرکز فضایی اوچینورا در کیوشو، جنوب ژاپن پرتاب شد. موتور این موشک با رسیدن موشک اس-۵۲۰ به ارتفاع ۱۶۸ کیلومتری از بدنه موشک جدا شد. در حین فرود، آزمایش احتراق نیز انجام شد.

پیشتر علیرغم هشدارهای پکن، پنتاگون اعلام کرد که وزارت خارجه آمریکا فروش کمک های فنی نظامی به تایوان به ارزش ۱۰۸ میلیون دلار را تایید کرده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید