آنچه رهبر انقلاب از بسیج اساتید انتظار دارند


علیرضا الامین رئیس کانون بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان استان تهران در گفت وگو با خبرنگار آموزشی و پرورشی خبرگزاری فارس اظهار داشت: این سنگر مستحکم، سازنده و انسان ساز منشأ خدمات ارزنده ای برای انقلاب اسلامی بوده است. و جهان اسلام در طول عمر پربرکت ایشان در عرصه تعلیم و تربیت.

وی افزود: شهید چمران که استاد تراز انقلاب اسلامی است، با موفقیت هایی که در عرصه علم و عمل و در جهاد علمی و میدانی به دست آورده، الگوی استاد بسیجی در جهان اسلام شده است. شهید والامقامی که با وجود داشتن کرسی علمی و موقعیت مادی بسیار خوب در جهان غرب، در ابتدای جنگ تحمیلی با احساس وظیفه الهی به جبهه مقاومت اسلامی می پیوندد و به فرموده آیه شریفه «رفت. پرچمدار جبهه مقاومت اسلامی شد و با جان و مال در راه خدا جنگید.

الامین افزود: شهید چمران در دوران جنگ تحمیلی با وجود پست ها و مسئولیت های مهم، میدان عمل خود را در سواحل دهلاویه و در مرزهای مقاومت اسلامی لبنان در کنار رزمندگان اسلام قرار داد و جان خود را فدای اخلاص کرد. اسلام و انقلاب و میهن و برای همیشه در تقویم و تاریخ اسلام و انقلاب ماندگار شد.

وی با اشاره به رسالت و وظیفه بسیج اساتید گفت: مقام معظم رهبری در فرمان راهبردی و پیام حکیمانه خود به مجمع بسیج اساتید، حجت را بر همه در جامعه بسیج استاد و استاد تمام کردند. جنبش بسیج». چند نکته را عرض می کنم؛ باید بدانیم که این پیام فراتر از یک تذکر، تاکید و توصیه، یک فرمان راهبردی و یک طرح کمال برای نهضت بسیج معلم است که رسالت و مسئولیت همه ما در دانشگاه ها و همه ما را بر عهده دارد. برای پذیرش این فرمان باید جهادی تشکیل دهد.

رئیس کانون بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان استان تهران با بیان اینکه این پیام شامل چندین محور و کلیدواژه بسیار مهم است که مسئولیت خطیر جامعه مدرس در آن متبلور می شود، افزود: اخلاق و تربیت نفسانی درس گرفتن از علم خبر، اجتهاد است. و تولید دانش

وی ادامه داد: آنچه در فرمان رهبر معظم انقلاب به وضوح مشهود است تاکید بر استاد و عالم سالم، تولید علم سالم و همچنین تربیت دانش آموزان انقلابی است که شهید چمران استاد و الگوی واقعی است. از این مدل. .

الامین اعلام کرد: این پیام حکیمانه رهبر معظم انقلاب برگرفته از مفاهیم والای قرآن و احادیث شریف است; در کلام نورانی امیرالمومنین علی (ع) در مقام عالم بخشنده آمده است: «اگر دنیا فاسد است، دنیا فاسد است».

وی تصریح کرد: بدون شک فرمان راهبردی و پیام حکیمانه مقام معظم رهبری در آستانه گام دوم، چراغ راه نهضت بسیج معلمان، تحول بنیادین، تولید علم سودمند، اسلامی سازی دانشگاه ها و به سوی تمدن؛ امیدواریم توانمندی عظیم بسیج در تحقق منویات و فرامین مقام معظم رهبری، اجرای بیانیه گام دوم، خدمت به مردم و زمینه سازی برای ظهور امام عصر(عج) وارد شود. این میدان با تمام ظرفیت و با گستردگی سایه مبارک، رستگاری و سرافرازی آینده میهن اسلامی را بر دانشگاه های کشور شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید