آواز سامبا در Acampamento Novo; بازی خاطره با بهترین برزیلی های تاریخ بارسلونا + عکس


به گزارش خبرگزاری فارس، بارسلونا در پنجره تابستانی رافینیا را از لیدز یونایتد خرید تا یک ستاره برزیلی را به لیست بازیکنان برزیلی تاریخ بارسلونا اضافه کند.

رافینیا یکی از بهترین بازیکنان فصل اخیر لیگ برتر بوده که مورد توجه بسیاری از قدرت های جهانی قرار گرفته است. سرانجام بارسلونا با ۶۵ میلیون یورو و پیشی گرفتن از چلسی توانست او را به خط حمله خود اضافه کند.

حضور این ستاره برزیلی در بارسلونا باعث شد تا مروری بر عملکرد ستاره های تیم برزیل در سال های اخیر داشته باشیم. ستاره هایی که در بین آبی ها تاریخ ساز شدند و به عنوان یکی از بهترین بازیکنان جهان انتخاب شدند.

*رونالدینیو

این بازیکن برزیلی با وعده لاپورتا در سال ۲۰۰۳ از پاری سن ژرمن خرید و به عنوان یکی از بهترین بازیکنان جهان انتخاب شد. بازیکنی که ۲ سال پیاپی برنده توپ طلا شد و در ال کلاسیکو مقابل دشمن سرسخت بارسلونا مورد تشویق قرار گرفت.

رونالدینیو با بارسلونا ۲ قهرمانی لالیگا را به دست آورد و در سال ۲۰۰۵ موفق شد این تیم را به لیگ قهرمانان اروپا برساند.

*دنی آلوز

پرافتخارترین فوتبالیست بارسلونا به یکی از بهترین مدافعان راست تاریخ تبدیل شده است. بازیکنی که گواردیولا در سال ۲۰۰۸ از سویا خرید و توانست یکی از بهترین های تاریخ لقب بگیرد.

دنی آلوز سال گذشته به صورت رایگان به بارسلونا بازگشت تا به ژاوی کمک کند تا این تیم را احیا کند.

این بازیکن برزیلی در ۹ سال بازی برای بارسلونا ۲۶ جام به دست آورد که ۶ جام در لالیگا و ۳ جام در لیگ قهرمانان اروپا به دست آمد.

*نیمار

در سال ۲۰۱۳ که رئال مادرید گرت بیل را با ۱۰۰ میلیون یورو خرید، نیمار ستاره آبی ها شد. او در اولین ال کلاسیکو گلزنی کرد و در ۴ سالش یکی از بهترین های اسپانیا لقب گرفت.

در سال ۲۰۱۷، زمانی که بارسلونا فکر می کرد می تواند وراتی را از پاریس بخرد، پول قطری ها برای نیمار خرج شد و این بازیکن برزیلی با ۲۲۲ میلیون یورو راهی فرانسه شد.

نیمار با بارسلونا قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد، ۲ بار قهرمان لالیگا و ۳ بار قهرمان جام حذفی شد.

*رونالدو

این بازیکن برزیلی تنها یک سال برای بارسلونا بازی کرد اما رکوردی از خود بر جای گذاشت که مدت هاست هیچکس نتوانسته آن را شکست دهد.

رونالدو نازاریو با بارسلونا قهرمان یک جام اروپا، یک سوپرکاپ اسپانیا و یک جام پادشاهی اسپانیا شد.

*روماریو

ستاره آیندهوون برای انتقال به بارسلونا در سال ۱۹۹۳ توجه کرایف را به خود جلب کرد. این بازیکن ۲ سال برای آبی ها بازی کرد و در ۶۵ بازی ۳۹ گل به ثمر رساند.

او تنها یک جام در سال ۱۹۹۳ به دست آورد که آن هم قهرمانی در اسپانیا بود.

*ریوالدو

در سال ۱۹۹۷، لوئیس فن خال، ستاره برزیلی ریوالدو را از دپورتیوو لاکرونیا به بارسلونا آورد. این بازیکن تنها ستاره تیم شد و در بسیاری از موارد نقش ناجی آبی ها را بازی کرد.

ریوالدو در بارسلونا ۲۳۵ بازی انجام داد و ۱۲۹ گل به ثمر رساند. او ۲ قهرمانی لالیگا، یک بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و یک بار قهرمان سوپرکاپ اروپا شد.

* آدریان

پپ گواردیولا مدافع چپ دوران از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ در این تیم حضور داشت و ۱۵ عنوان قهرمانی را به دست آورد. او با وجود اینکه در بین بازیکنان مهم بارسلونا قرار نگرفت، در برخی مسابقات برای این تیم مفید بود.

*مکسول

او از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ در تیم بارسلونا حضور داشت و ۹ عنوان قهرمانی را به دست آورد که مهمترین آنها لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۱ بود.

* جولیانو بالتی

او با وجود اینکه بازیکن مهمی در تاریخ این باشگاه نبود، در فینال لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کرد. بلوتی که دروازه آلمونیا را از زاویه بسته از سمت راست باز کرد، نقش مهمی در قهرمانی بارسلونا در سال ۲۰۰۶ داشت.

* سیلوینیم

او از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹ پیراهن بارسلونا را بر تن کرد و دو بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد. مدافع چپ آبی ها ۳ بار قهرمان لالیگا، ۲ بار قهرمان سوپرکاپ و یک بار قهرمان کوپا دل ری شده است.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید