آکادمی پزشکی ورزشی خراسان جنوبی راه اندازی شد


به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی امروز در حاشیه مراسم تجلیل از تیم ها و باشگاه های برتر خراسان جنوبی از ورزشکاران سازمان یافته گفت: خوشبختانه استان خراسان جنوبی از وضعیت مطلوب تری برخوردار است. از نظر زیرساخت های پزشکی ورزشی و خدمات فیزیوتراپی نسبت به سایر استان های همجوار.

وی با اشاره به همدلی در مجموعه مدیریت و خدمات پزشکی ورزشی خراسان جنوبی افزود: با توجه به توانمندی ها و توانمندی های موجود و نیروهای کارآمد در خراسان جنوبی می توان برنامه های توسعه قابل قبولی را در استان اجرا کرد.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی تصریح کرد: در تدوین پیشنهاد و ارائه طرح راه اندازی آکادمی پزشکی ورزشی خراسان جنوبی و با کمک وزارت ورزش و جوانان، استانداری و سازمان مدیریت، پزشکی ورزشی. آکادمی می تواند در استان ایجاد شود و فدراسیون حمایت های لازم را در این زمینه انجام خواهد داد.

نوروزی یادآور شد: با راه اندازی فرهنگستان پزشکی و ورزشی در خراسان جنوبی و استفاده از توان علمی و تجربی اساتید بیرجند و دانشگاه های دولتی علوم پزشکی، دوره های آموزشی متعددی در حوزه پزشکی و ورزشی برگزار و نیروهای متخصص را تربیت کرد.

حمایت از مسابقات قهرمانی ورزشی و بهداشت عمومی

وی با تاکید بر توسعه خدمات پزشکی ورزشی در مناطق محروم کشور گفت: خدمات پزشکی ورزشی در ۹۰ درصد استان ها به ورزشکاران ارائه می شود و دیگر نیازی نیست این قشر برای دریافت خدمات به خارج از استان خود سفر کنند.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با تاکید بر اینکه وظیفه ما حمایت از ورزش قهرمانی و سلامت جامعه است، گفت: ویروس مخوف کرونا در دو سال اخیر آسیب جدی به سلامت مردم وارد کرده و آسیب های ناشی از آن غیرقابل جبران است.

نوروزی داشتن اندامی سالم و متناسب را یکی از مهم ترین مولفه های موفقیت ورزشکاران دانست و افزود: فدراسیون پزشکی و ورزشی بر سلامت و رضایت ورزشکاران در ارائه خدمات مورد نیاز تاکید ویژه دارد.

وی مهمترین پیامد شیوع ویروس کرونا را کم تحرکی دانست و گفت: کم تحرکی باعث افزایش پدیده چاقی شده و چاقی نیز عامل بروز انواع بیماری های غیرواگیر و سایر عوارض در جامعه است.

توجه به شهرها و سرمایه اجتماعی

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی یادآور شد: شعار ما در این فدراسیون همواره فعال سازی استان ها و شهرستان ها بوده است تا چرخ ورزشی کشور سریعتر بچرخد و فعال شود.

نوروزی با تاکید بر اینکه شوراهای پزشکی ورزشی استان ها همواره در مرکز و اولویت کار فدراسیون هستند، گفت: توجه به شهرستان ها برای ما بسیار مهم است تا نیازهای پزشکی ورزشی شهرستان ها در سطح محلی تامین شود.

وی بیان کرد: باید خدمات ویژه ای به ورزشکاران قهرمان خراسان جنوبی ارائه شود تا این سرمایه های اجتماعی به دلیل آسیب ها و هزینه های درمانی ورزش را رها نکنند.

بازرسی های مکرر از باشگاه های ورزشی

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به کمک های لازم برای ارائه آموزش های جامع به جامعه هدف گفت: کمیته دانش آموزی در فدراسیون برای ارائه خدمات بهتر ایجاد شد اما مسئولان ارشد وزارتخانه حمایت و پیگیری چندانی نکردند. “

نوروزی تاکید کرد: حمایت فدراسیون از دانشجویان ورزشکار ادامه دارد و علاوه بر تخفیف ویژه در صدور کارت بیمه ورزشی، برای افزایش عوارض خدمات درمانی نیز اقداماتی انجام می شود.

وی با اشاره به بازرسی های مکرر از اماکن و باشگاه های ورزشی افزود: با توجه به عضویت این فدراسیون در کمیسیون ماده ۵ و گزارش ارسالی به فدراسیون.

انتهای پیام/۶۹۰۱۴
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید