kermanyy

Saturday, 23 October 2021

آیا شهروندی آمریکا می تواند از نخبگان جهانی جان سالم به در ببرد؟

آیا شهروندی آمریکا می تواند از نخبگان جهانی جان سالم به در ببرد؟


تقریباً نیمی از 7 میلیارد نفر کنونی شهروندان دولت های تمام عیار هستند.

تنها کسانی که 50 درصد خوش شانس هستند از آزادی تحت حمایت قانون اساسی برخوردارند. اکثر آنها نیز غربی هستند. یا حداقل آنها در کشورهایی زندگی می کنند که “غربی شده اند”. ”

سیستم های قانون اساسی به راحتی از بین می روند زیرا آنها می خواهند بسیاری از شهروندان خود – رای بدهند ، در مورد مسائل مدنی و سیاسی اطلاعات کسب کنند و مقامات منتخب را مورد بازخواست قرار دهند. شاید این نگرانی به این دلیل باشد که از جمهوری ها و دموکراسی های واقعی جهان ، تنها حدود 22 قرن در نیم قرن یا بیشتر وجود داشته است. بنابراین به ندرت به ما گفته می شود که آمریکا یک ایده نادر ، ارزشمند و شاید حتی خطرناک است ، چه در گذشته و چه در حال حاضر.

واضح است که شهروندان آمریکایی نیز در گذشته یک عمل نیستند. برخلاف رایج ترین دهقانان تاریخ ، شهروندان تحت کنترل ثروتمندان نیستند ، که به نوبه خود از طریق کنترل خود به دنبال نفوذ نامناسب در دولت هستند. در عوض ، شهروندی فعال همیشه به طبقه متوسط ​​مستقل و گسترده وابسته بوده است. این آمریکایی ها در این بین هم وابستگی فقرا را ندارند و هم نفوذ درون نخبگان را ندارند. وسط را خفه کنید و می دانیم که فئودالیسم دوتایی به زودی جای آن را خواهد گرفت. امروزه ما فقط آن قرون وسطی را در کالیفرنیا می بینیم.

شهروندان ایالات متحده فقط ساکنان مهاجر هستند که از مرزهای ناپایدار عبور می کنند و انتظار دارند حقوق بیشتری نسبت به تعهدات خود بدست آورند. یک مکان مقدس ملی را از دست بدهید ، مکانی که در آن آداب و رسوم ، زبان و سنتهای مشترک می توانند پناه بگیرند و رونق بگیرند ، و آمریکا به طور منحصر به فرد به عنوان وسعت سفر در اواخر روم امپراتوری در فضای خالی مهاجرت پیش از تمدن ناپدید می شود.

آمریکایی ها با افراد قبیله ای بسیار متفاوت هستند و اولین وفاداری با ظاهر ارتباطات خونی مستقیم یا بافتی مشخص می شود. این کشور را به قبایل قبل از تمدن بازگردانید و آینده ما به عنوان یوگسلاوی بعدی ، رواندا یا عراق قطعی است.

بنابراین ، آمریکایی ها دهقانان برجسته نیستند ، فقط ساکنان و قبایل مربعی هستند – حداقل هنوز.

ویرجینیا شادرون ، از آتلانتا ، نشانه ای را علیه فیلیپست در دست دارد و میچ مک کانل ، رهبر اقلیت سنا ، در اعتراض به حمایت از حق رأی ، سه شنبه ، 14 سپتامبر 2021 ، روبرو شده است.
عکس AP / Jacquelyn Martin

اما شهروندان نیز در حرکت شهروندی از بالا به پایین توسط نخبگان پست مدرن و افراد رفاه به همان اندازه شکاک و راست گرا هستند. دومی اغلب انتظار دارند آمریکایی ها آزادی های قدیمی خود را به یک دولت اداری دائمی ، منتخب و بدون بررسی واگذار کنند که توسط فعالان معتبر و “متخصصان” کنترل شده اداره می شود.

شهروندان با “تکامل” جمهوری 245 ساله برای تبدیل شدن به یک اوکلوکرات سوسیالیست رادیکال بدون نظارت و تعادل مخالفند. این جابجایی به معنای لغو قوانین قدیمی ، شیوه های قدیمی و سنت های مقدس است-از کالج انتخاباتی و دادگاه عالی با 9 نفر به تشکیلات مجلس سنا و اتحادیه 50 ایالت. جوامع اجماعی معمولاً زمانی مداخله می کنند که گروه های مستأصل از قوانین اختصاصی به نفع کوتاه مدت یک حزب عقب نشینی کنند.

برخی از نخبگان معتقدند که بنیاد بنیانگذاران نیاز مبرم به لغو و تغییر چشم انداز آرمان شهر خود دارد. بنابراین آنها به یک بنیاد دائماً در حال توسعه برای همگام سازی با طبیعت انسان فکر می کنند ، در حال حرکت است – و دائما در حال تحول است. آنها نادیده گرفته می شوند که اساس قانون اساسی تغییر نخواهد کرد زیرا احساس طبیعی و اساسی ما از حق و باطل هیچ کدام نیست.

و شهروندان نخستین اطاعت خود را از یک مشترک المنافع انتزاعی در سراسر جهان انجام نمی دهند ، گویی نیمی از اعضای آنها تئوکراسی ، خودکامگی و سلطنت های بالغ بوده اند.

    نمایی از کنگره آمریکا در ساعت بیداری صبح روز چهارشنبه 6 اکتبر 2021
شهروندان با “تکامل” جمهوری 245 ساله برای تبدیل شدن به یک اوکلوکرات سوسیالیست رادیکال بدون نظارت و تعادل مخالفند.
درو آنگرر / گتی ایماژ

نه اتحادیه ملل و نه سازمان ملل متحد هرگز هیچ طرح آبی برای حکمرانی بین المللی ارائه نکرده اند. گردآورندگان امروزی داووس ممکن است دموکراسی های ناسیونالیستی مانند ایالات متحده و اسرائیل را نادیده بگیرند ، اما آنها به طرز وحشیانه ای معمولاً از چین کمونیستی تمام عیار و بی رحمانه ای برخوردارند که به هیچ وجه موافقت نمی کند.

به خاطر امتیازات ما ، آمریکایی های ثروتمند و تفریحی باید از خود بپرسند که آیا ما به عنوان شهروند آن چیزی را که کسانی که در گتیسبورگ یا ساحل اوماها جان باختند با این هزینه ها به دست آورده ایم؟

امتناع از ایستادن در هنگام سرود یک داستان خودشیفته گرد است – و تقریباً برای رفاه این کشور غیرقابل تحمل نیست که به خاطر پرچمی که باعث افزایش آتش در ایوو جیما برای دیگران شد که هنوز به دنیا نیامده اند ، رسوا شوند. برخی اوقات شهروندان می توانند با زیر پا گذاشتن آداب و رسوم و تخطی از قوانین ، خسارات زیادی به مشترک المنافع خود وارد کنند.

در عوض ، آزادی مستلزم سرمایه گذاری مجدد مداوم در سنت ها و ایده های یک ملت و تجدید آن است. انتقاد از خود نسبت به کشور برای اطمینان از تغییرات ضروری مفید است ، مگر اینکه آمریکایی ها بپذیرند که ایالات متحده نیازی به اصلاح خود ندارد تا بطور کامل-به ویژه هنگامی که هنوز به مراتب بهتر از هر یک از گزینه های خارج از کشور است.

برگرفته از کتاب جدید نویسنده ویکتور دیویس هانسون ، “شهروند در حال مرگ”.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *