kermanyy

Sunday, 24 October 2021

آیا متفورمین یک داروی کاهش وزن است؟

آیا متفورمین یک داروی کاهش وزن است؟


همچنین ، مصرف داروها بدون رعایت سایر عادات سالم ممکن است منجر به کاهش وزن نشود. افرادی که از رژیم غذایی سالم و ورزش پیروی می کنند ، هنگام مصرف متفورمین وزن بیشتری از دست خواهند داد.

علاوه بر این ، تا زمانی که دارو مصرف می کنید ، می توانید وزن خود را کاهش دهید. این بدان معناست که اگر مصرف متفورمین را متوقف کنید ، به احتمال زیاد به وزن اولیه خود باز می گردید. با این حال ، حتی زمانی که از دارو استفاده می کنید ، می توانید به تدریج وزن از دست رفته خود را دوباره به دست آورید.

در واقع ، هیچ نتیجه دقیق و مشابهی برای متفورمین وجود ندارد. نشان داده شده است که در برخی از افراد وزن را کاهش می دهد اما در برخی دیگر اینطور نیست. یکی از مزایای متفورمین این است که اگرچه باعث کاهش وزن نمی شود ، اما باعث افزایش وزن نمی شود.

آیا پزشک باید متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند؟

اگر مبتلا به دیابت نوع 2 یا پیش دیابت هستید و اضافه وزن یا چاقی دارید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کمک به شما در مدیریت دیابت یا کاهش خطر ابتلا به دیابت تجویز کند ، خواه متفورمین به کاهش وزن شما کمک کند. در برخی موارد ، حتی اگر دیابت یا پیش دیابت ندارید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن به شما تجویز کند.

این نوع متفورمین توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است مگر اینکه شما دیابت یا پیش دیابت دارید. این همان چیزی است که هست FDA متفورمین برای کاهش وزن تایید نشده است. زیرا اطلاعات کافی در مورد تاثیر آن بر کاهش وزن وجود ندارد.

بنابراین ، از مصرف یکطرفه متفورمین خودداری کنید زیرا عوارض جانبی یا مزایای آن هنوز به طور کامل شناخته نشده است و داروی کمی نیست.

مزدا رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران

کلینیک زیبایی و لاغری آرمونی

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *