kermanyy

Monday, 25 October 2021

آیا نوشیدن آب لوله کشی بی خطر است؟ این چیزی است که باید بدانید

آیا نوشیدن آب لوله کشی بی خطر است؟ این چیزی است که باید بدانید


آیا نوشیدن آب لوله کشی شما بی خطر است؟ آیا از فیلتر آب شیر استفاده می کنید؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، بررسی می کند.

آب آشامیدنی تمیز باید برای سلامتی در دسترس باشد. اکثر مردم برای تامین نیازهای آب رسانی خود به آب لوله کشی متکی هستند-و به دلایل زیست محیطی ، این بهترین راه برای مقابله با بطری های پلاستیکی یکبار مصرف است. اما میزان ایمنی آب لوله کشی شما چقدر است؟

قبل از اینکه حقیقت آب شیر را فاش کنیم ، مهم است که چند نکته را به خاطر بسپاریم. در حالی که آب آشامیدنی تمیز در دسترس اکثر آمریکایی ها است ، بیش از 2 میلیون آمریکایی به آب آشامیدنی سالم و بهداشت دسترسی ندارند. علاوه بر این ، 44 میلیون آمریکایی تحت سیستم های آبی هستند که قانون آب آشامیدنی ایمن را نقض می کنند. در حالی که کارهای زیادی برای اطمینان از دسترسی آب آشامیدنی تمیز به همه لازم است ، مرکز کنترل بیماری (CDC) معتقد است که ایالات متحده هنوز یکی از امن ترین سیستم های آب آشامیدنی است.

متأسفانه بسیاری از نقاط جهان از اقبال کمتری برخوردارند. در سال 2019 ، بیش از 884 میلیون نفر به آب آشامیدنی سالم دسترسی نخواهند داشت. بنابراین در حالی که مهم است بدانیم چگونه آب تصفیه شده جمع می شود ، اکثر آمریکایی ها بسیار خوش شانس هستند که آب لوله کشی را پس می گیرند.

با این اوصاف ، اجازه دهید به بحث برگردیم: آیا آب لوله کشی شما سالم است؟

آب لوله کشی از کجا می آید؟

آب لوله کشی (معروف به آب شهری) از شیر توزیع کننده آب به نام شیر خارج می شود. این آب معمولاً از بسیاری از سیستم های آب عمومی ، از جمله چاه ها ، دریاچه ها ، مخازن و مخازن تامین می شود.

منشاء آن تا حد زیادی به موقعیت شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، شهرهایی مانند شیکاگو منبع آب خود را از دریاچه میشیگان تامین می کنند. از سوی دیگر ، مناطقی مانند سان فرانسیسکو 100 درصد آب آشامیدنی خود را از مخازن تأمین می کنند.

عکس بالای آب چاه به آب لوله کشی در خانه ها ختم می شود

آیا نوشیدن آب لوله کشی بی خطر است؟

قبل از اینکه آب لوله از بشکه شما به خروجی آب برسد ، از منبع خود برای پردازش و بهداشت به مرکز تصفیه می رود.

تصفیه آب یک فرایند چهار مرحله ای است:

 1. انعقاد و لخته شدن: مواد شیمیایی مانند نمک های آلومینیوم و کربن فعال به آب اضافه شده و باعث تجمع ذرات ناخواسته می شود.
 2. رسوب گذاری: رسوب زمانی اتفاق می افتد که ذرات ناخواسته ای به نام گله در انتهای انجماد تشکیل شده و در نهایت در ته مخزن ته نشین می شوند.
 3. فیلتر: پس از حل شدن ، گله از منبع آب فیلتر می شود. گله معمولاً حاوی ذرات نامطلوب مانند باکتری ، گرد و غبار ، مواد شیمیایی و میکروارگانیسم ها است.
 4. بهداشت: در نهایت ، منبع آب بدون گله را می توان با مواد شیمیایی مانند کلر ضد عفونی کرد. این فرآیند به جلوگیری از بیماریهای منتقله از طریق آب کمک می کند. در این مرحله ، برخی از شهرها فلوراید معدنی مورد استفاده برای جلوگیری از پوسیدگی دندان را نیز اضافه می کنند.

کل فرآیند تصفیه آب توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) تنظیم می شود. بر اساس قانون آب آشامیدنی ایمن (SDWA) ، EPA مسئول شناسایی و محدود کردن آلاینده های احتمالی در آب آشامیدنی است. بیش از 90 آلاینده از جمله سرب و سایر فلزات سنگین در آب آشامیدنی عمومی اندازه گیری می شود.

احتمال آلودگی

اگرچه آب لوله کشی تصفیه شده است ، اما فاقد هرگونه آلودگی است. چندین راه وجود دارد که آلودگی ها به آب آشامیدنی نفوذ می کنند ، از جمله:

 • نشت فاضلاب
 • جریان شیمیایی و معدنی طبیعی
 • روشهای کشاورزی (دام ، آفت کش ، کود)
 • روش های تولید (فلزات سنگین ، سیانور)
 • سیستم های تصفیه فاضلاب (سیستم های سپتیک)
 • دفع ضعیف داروها (ضایعات پزشکی ، داروها)

قرار گرفتن در معرض آب آلوده می تواند منجر به انواع مشکلات سلامتی شود ، از جمله:

خبر خوب؟ بیش از 92 درصد از جمعیت ایالات متحده آب را از سیستم های آبی جامعه که مطابق با استانداردهای بهداشتی تعیین شده توسط SDWA است ، تامین می کنند. بنابراین برای اکثر آمریکایی ها بعید است آب لوله کشی آنها تحت تأثیر سطوح خطرناک آلاینده ها قرار گیرد.

با این حال ، شما همچنان می توانید با انجام اقدامات اضافی برای تصفیه آب آشامیدنی خود از مزایای آن استفاده کنید.

ریختن آب لوله کشی فیلتر شده در یک لیوان

آیا به فیلتر آب شیر نیاز دارید؟

فیلترهای تصفیه آب خانگی می توانند بیمه بیشتری در برابر آلودگی های احتمالی ارائه دهند. در حالی که فیلتر آب ممکن است برای اکثر مردم کاملاً ضروری نباشد ، محافظت اضافی مزایای زیادی را برای شما به ارمغان می آورد.

موارد زیر را در نظر بگیرید تا بدانید آیا به فیلتر آب لوله کشی نیاز دارید یا خیر.

موقعیت جغرافیایی

برخی از مناطق جغرافیایی مانند جوامع وابسته به آبهای زیرزمینی در معرض آلودگی بیشتری هستند.

آبهای زیرزمینی به راحتی توسط آلاینده های طبیعی و دست ساز آلوده می شوند. شورای دفاع از منابع ملی (NRDC) گزارش می دهد که هنگامی که مخزنی آلوده می شود ، می تواند برای چندین دهه غیرقابل استفاده شود و به سایر منابع آب مجاور مانند نهرها ، دریاچه ها و اقیانوس ها سرایت کند. متأسفانه ، بسیاری از مناطق روستایی به طور خاص برای آب آشامیدنی به آبهای زیرزمینی تکیه می کنند.

همچنین ، SDWA فقط سیستم های آب عمومی را که به بیش از 10 هزار نفر خدمات رسانی می کند ، تنظیم می کند. سیستم های آبی که کمتر از آن سرویس می دهند فقط هر پنج سال یکبار تنظیم می شوند – علاوه بر این ، آنها فقط برای 30 آلاینده آزمایش می شوند. در نتیجه ، خطر آلودگی سیستم های آب در جوامع کوچک روستایی وجود دارد.

البته ، این بدان معنا نیست که همه جوامع کوچکی که به آب های زیرزمینی تکیه می کنند ، آب لوله کشی را آلوده کرده اند. اگر در مورد کیفیت آب خود شک دارید ، باید با بخش بهداشت شهرستان تماس بگیرید که می تواند در آزمایش آب شیر شما برای شایع ترین آلودگی ها کمک کند. از طرف دیگر ، می توانید با خط تلفن آب آشامیدنی ایمن تماس بگیرید.

لوله کشی قدیمی

سیستم لوله کشی خانه یا آپارتمان شما نیز می تواند بر کیفیت آب لوله کشی شما تأثیر بگذارد.

لوله ها زیستگاه های خوبی برای رشد میکروب ها در آب به دلیل رطوبت هستند. رایج ترین میکروب لوله ، ماده ای نازک به نام بیوفیلم است ، مخلوطی چسبناک از باکتری ها ، قارچ ها و آمیب ها. بیوفیلم یک مانع در اطراف لوله ایجاد می کند و از انجام مواد شیمیایی تصفیه آب جلوگیری می کند. علاوه بر این ، میکروب ها را تکثیر کرده و تماس مستقیم با آب آشامیدنی برقرار می کند. در مقادیر زیاد ، میکروب های موجود در آب می توانند باعث بیماری های زیادی شوند.

حتی اگر سیستم آب عمومی کار می کند ، ممکن است میکروب هایی در آب داخل لوله ها وجود داشته باشد. آنها معمولاً در خانه هایی انجام می شوند که شیرها برای مدت طولانی باز نشده اند یا بد طراحی شده اند تا آب بتواند بی حرکت بنشیند.

علاوه بر این ، لوله های سربی در سال 1986 در سراسر کشور ممنوع شد و اگر در خانه قدیمی زندگی می کنید و لوله کشی به روز نمی شود ، خطر آلودگی آب سرب وجود دارد.

EPA توصیه می کند که قبل از انجام آزمایش آب عوامل خاصی را در نظر بگیرید. پرسش های مرتبط:

 • نزدیکترین چاه آب به سیستم سپتیک خانه شما چقدر نزدیک است؟
 • ترکیب لوله کشی منزل شما چگونه است؟
 • آیا بعد از نوشیدن آب لوله کشی احساس بیماری می کنید؟

مجدداً ، اگر مشکوک هستید که آب لوله کشی شما به خطر افتاده است ، از اداره بهداشت شهرستان خود درخواست آزمایش کنید. همچنین می توانید با خط تلفن آب آشامیدنی ایمن تماس بگیرید. بسته به نتایج آزمایش ، ممکن است نیاز به سرمایه گذاری در فیلتر آب خانگی داشته باشید.

عوامل اضافی

گروه های خاصی از افراد می توانند با سرمایه گذاری بر روی فیلتر تصفیه آب صرف نظر از مکان یا لوله کشی آنها از این امر سود ببرند. این افراد به طور کلی بیشتر مستعد تأثیرات منفی آلاینده ها هستند.

نمونه ها عبارتند از:

علاوه بر این ، افرادی که آب خود را از منبع آب خصوصی مانند چاه خانگی جمع آوری می کنند ، باید یک فیلتر آب را در نظر بگیرند. صاحبان خانه های خصوصی دارای مسئولیت تصفیه و آزمایش منبع آب خود هستند.

در نهایت ، افرادی که از طعم آب لوله کشی لذت نمی برند و / یا می خواهند استفاده از بطری های پلاستیکی یکبار مصرف را محدود کنند ، می توانند از فیلتر آب استفاده کنند. تجهیزات تصفیه نیز می تواند به کاهش طعم کلر در آب لوله کشی کمک کند.

این مرد آب شیر فیلتر شده را می نوشد تا هیدراته و سالم بماند

در فیلتر آب شیر به دنبال چه چیزی باشید

بر اساس گزارش EPA ، 40 درصد آمریکایی ها از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده می کنند. از آنجا که گزینه های زیادی در بازار وجود دارد ، کاهش گزینه های شما می تواند چالش برانگیز باشد.

هنگام خرید فیلتر آب چند نکته را باید در نظر داشت ، مانند عملکرد ، هزینه ، تعمیر و نگهداری و صدور گواهینامه. بسته به مدل ، فیلترهای آب بین 20 تا صدها دلار متغیر است. نصب حرفه ای و نگهداری سالانه نیز هزینه هایی است که باید در نظر گرفته شود.

نوع و هزینه

دستگاههای ساده ، مانند فیلترهای آب محل استفاده ، می توانند مستقیماً به شیر آب متصل شوند ، زیر سینک ظرفشویی نصب شوند یا در یک ساقه تعبیه شوند. آنها برای کسانی که به دنبال فیلتر کردن آب آشامیدنی و آشپزی هستند ، انتخاب خوبی هستند. در مقایسه با فیلترهای پیشرفته آب ، قیمت کمتری دارند و هزینه آنها بین 20 تا 500 دلار است.

از سوی دیگر ، آب ورودی می تواند گرانتر باشد. این فیلترها با اتصال آن به خط اصلی آب ، کل سیستم آب خانه را تصفیه می کنند. برای مکانهایی که بیش از یک آب توزیع می شود ایده آل است. به عنوان یک مدل پیچیده تر ، این فیلتر آب به طور قابل توجهی گران تر است و بین 500 تا 3000 دلار هزینه دارد.

گواهینامه ها

به دنبال فیلترهای تصفیه آب لوله کشی باشید که با استانداردهای آب آشامیدنی EPA مطابقت داشته باشد یا فراتر رود.

سه برنامه گواهینامه معتبر توسط موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) وجود دارد. حتماً روی برچسب فیلتر آنها را زیر نظر داشته باشید:

 1. برنامه صدور گواهینامه دستگاه تصفیه آب NSF
 2. آزمایشگاه های متعهد
 3. انجمن کیفیت آب

خط پایین

در نهایت ، آب لوله کشی در بسیاری از مناطق ایالات متحده برای نوشیدن ایمن تلقی می شود ، اگرچه بسته به مکانی که دارید کیفیت آن ممکن است متفاوت باشد.

فیلترهای آب شیر اگرچه نقش مهمی در این سبک ندارند ، اما مزایای زیادی را ارائه می دهد. حفاظت بیشتر در برابر آلودگی ها و طعم بهتر ممکن است دلایل قوی برای سرمایه گذاری در فیلتر آب لوله کشی H2O باشد.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *