آیت الله نوری همدانی: دشمن با فتنه های مختلف به دنبال تخریب افکار جوانان است.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت الله حسین نوری همدانی چهارشنبه شب در دیدار مبلغان نخبه حوزه علمیه قم اظهار داشت: تربیت مبلغ، کار بسیار مهم و بزرگی است و این امر ظریف را نباید دست کم گرفت، ما فقهای بزرگ زیادی داریم. در تاریخ اسلام ، اما خطبه های معروف زیادی وجود ندارد.

وی ادامه داد: یک فقیه برای رسیدن به درجه خطیب باید موقعیت ها و سوالات زیادی را تجربه کند که مهمترین کاری که در این مسیر باید انجام داد رسیدن به مفاهیم عمیق قرآنی است. مباحث قرآن بسیار عمیق و پرمحتوا است و نمی توان یک مبلغ نسبت به کتاب قرآن اطلاعات کمی داشته باشد.

مرجع تقلید شیعیان افزود: قدم بعدی که یک مبلغ باید بردارد این است که معنای کتاب نهج البلاغه بعد از قرآن را بفهمد. این کتاب برای ما شیعیان نعمت بزرگی است که باید از همه امکانات آن استفاده کنیم، با قاطعیت می گویم پس از قرآن نهج البلاغه تنها کتاب رفیع است.

وی در ادامه بیان کرد: انتقال پیام دین به مردم و نشر معارف دینی در جامعه رسالت بسیار سنگینی است که بر اساس آیات و روایات بر عهده روحانیت و مبلغین گذاشته شده است. همه و باید به آن توجه کنند.

نوری همدانی تصریح کرد: یکی از کارهایی که دشمن برای رسیدن به اهدافش انجام می دهد، حق باطل است، نوعی دشمنی که به فتنه ای رنگ و درخشش می دهد تا به نظرات جوانان ما برسد.

این مرجع تقلید گفت: اجرا و توسعه فتنه یکی از حوادثی است که در آخرالزمان اتفاق می افتد. در روایات آمده است که پیامبر از فتنه دشمن آگاه بود و معتقد بود که دشمنان اسلام با فتنه بین مسلمانان تفرقه می اندازند و برای رسیدن به اهداف شوم خود توطئه درست می کنند، به همین دلیل پیامبر خدا (ص) خبر داد و مسلمانان را بارها در روایات مختلف توصیه کرده است.

وی در پایان تاکید کرد: مبلغان دینی باید در کلام خود خضوع داشته باشند و از کلمات و عبارات حضرت علی (ع) برای تاثیرگذاری بیشتر جملات خود استفاده کنند و برای پاسخگویی به پرسش های دینی جامعه تلاش کنند.

انتهای پیام/۷۸۰۳۰
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید