آینده رژیم گرفتن

درست مانند فناوری، داروسازی نیز دائما در حال پیشرفت است. همیشه داروی جدید داغ در بازار وجود دارد. برخی جان ها را نجات می دهند، برخی زندگی را راحت تر می کنند، و برخی به شما کمک می کنند تا وزن های ناخواسته را بدون زندگی در باشگاه کاهش دهید. در اینجا نگاهی به برخی از نسخه های دارویی پیشرفته ای که قرار است در چند سال آینده در بازار عرضه شوند، آورده شده است.

Pramlintide – پراملینتاید که قبلاً در ایالات متحده به عنوان درمانی برای دیابت در دسترس است، توسط Amylin Pharmaceuticals برای توانایی آن در ایجاد احساس سیری هنگام غذا خوردن و کاهش وزن مورد مطالعه قرار گرفته است. این یک شکل مصنوعی از هورمون سیری است و تحقیقات نشان داده است که وقتی قبل از غذا به بدن افراد تزریق می شود، حتی زمانی که غذاهایی را که میل می کنند بخورند، کمتر غذا می خورند. آمیلین همچنین در حال بررسی نحوه عملکرد این دارو با سایر هورمون ها است.

CP404 – CP404 یک مسدود کننده کانال کلسیم است که به عنوان یک اسپری بینی عمل می کند تا فعالیت بویایی یا حس بویایی ما را مسدود کند و مصرف غذا را کاهش دهد. کریس آدامز، مدیر عامل شرکت کامپلیس می گوید که شرکت داروسازی کامپلیس در حال توسعه این دارو است که تاکنون فقط روی موش ها آزمایش شده است. این شرکت قصد دارد در سال جاری آزمایشات انسانی را آغاز کند.

اورلیستات (Xenical و Alli) – یک مهارکننده لیپاز، اورلیستات با جلوگیری از هضم و جذب برخی چربی ها از غذا برای کاهش وزن کار می کند. سپس چربی جذب نشده از طریق مدفوع دفع می شود. این دارو با نسخه Xenical در دسترس است و از ژوئن، مانند alli، تنها محصول کاهش وزن مورد تایید FDA است. عوارض جانبی اورلیستات ممکن است شامل گاز، لکه های روغنی و نیاز فوری به اجابت مزاج باشد

CLA – یک متاآنالیز جدید از دانشگاه ویسکانسین در مدیسون نشان می‌دهد که مکمل‌های حاوی اسید لینولئیک مزدوج (CLA) که سال‌ها در بازار هستند، ممکن است به کاهش چربی افراد کمک کنند. اعتقاد بر این است که CLA، یک اسید چرب موجود در غذاهای با منشاء حیوانی مانند گوشت گاو، آنزیم های مسئول ذخیره و سوزاندن چربی را تعدیل می کند. مکمل ها راه خوبی برای CLA است زیرا دریافت اسیدهای چرب کافی بدون بارگیری از چربی های اشباع برای افراد دشوار است.

PP – محققان در کالج امپریال لندن، در حال بررسی این هستند که چگونه هورمون های روده – به ویژه پلی پپتید پانکراس (PP) – بر کنترل اشتها تأثیر می گذارد. هورمون ها هنگام غذا خوردن آزاد می شوند و به عنوان انتقال دهنده های عصبی عمل می کنند که به مغز می گویند غذا خوردن را متوقف کند. اگرچه به صورت تزریقی در حال توسعه است، اما ممکن است در آینده به صورت پچ یا آدامس تولید شود. محققان امیدوارند آزمایشات فاز ۱ را در اوایل سال آینده آغاز کنند و ظرف سه تا پنج سال آینده این دارو را وارد بازار کنند.

مسدود کننده Y2R – محققان مرکز پزشکی دانشگاه جورج تاون توانسته اند از تزریقات شیمیایی غیرسمی برای افزودن و حذف چربی موش های آزمایشگاهی استفاده کنند. برای افزودن چربی، محققان انتقال دهنده عصبی NPY را به موش ها تزریق کردند. تصور می شود NPY در هنگام استرس فعال می شود و باعث چاقی سیب شکل و سندرم متابولیک می شود. اما دادن گیرنده Y2R به چربی شکم موش‌ها هر دو نتیجه را مسدود کرد و در نتیجه چربی‌ها آب شد. محققان امیدوارند که مسدود کردن Y2R به همان شیوه برای انسان ها کار کند.

ریمونابانت (Acomplia) – برای استفاده در اتحادیه اروپا به عنوان درمانی برای چاقی تایید شده است، ریمونابانت به طور انتخابی گیرنده های CB1 سیستم اندوکانابینوئید را مسدود می کند. این سیستم گیرنده در مغز و بدن به تنظیم مصرف غذا و نحوه استفاده و ذخیره چربی ها و قندها توسط بدن کمک می کند. در آزمایشات بالینی نشان داده شده است که ریمونابانت وزن بدن را کاهش می دهد، با عوارض جانبی مانند حالت تهوع و اضطراب. Sanofi-aventis برنامه جدید FDA خود را برای ریمونابانت ماه گذشته پس گرفت اما در تلاش است تا آن را دوباره معرفی کند.

سرکوب Rip140 – تحقیقات نشان داده است که سرکوب پروتئین ۱۴۰ (Rip140) که با گیرنده تعامل دارد، یک مهارکننده هورمون هسته ای که تجمع چربی را تنظیم می کند، می تواند چربی سوزی در حیوانات و سلول های چربی را تسریع کند. RXi Pharmaceuticals که در ابتدا موضوع کارآزمایی‌هایی در امپریال کالج لندن بود، این رویکرد را به عنوان یک درمان بالقوه برای چاقی یا دیابت نوع ۲ توسعه می‌دهد.

Cetilistat – در حال توسعه توسط Alizyme، Cetilistat یک مهار کننده لیپاز دستگاه گوارش است که از هضم و جذب چربی ها جلوگیری می کند و در نتیجه باعث کاهش وزن می شود. به گفته Alizyme، آزمایشات بالینی نشان داده است که این دارو عوارض جانبی کمتری نسبت به Xenical دارد. Cetilistat در حال حاضر برای توسعه بالینی فاز III آماده می شود.

مریدیا – دارویی که به صورت خوراکی تجویز می شود، مریدیا با تأثیر بر مرکز کنترل اشتها در مغز عمل می کند. طبق گفته آزمایشگاه های Abbott که این دارو را تولید می کند، اکثر افرادی که وزن خود را با این دارو همراه با رژیم غذایی و ورزش کاهش می دهند، در شش ماه اول درمان این کار را انجام می دهند. عوارض جانبی شایع عبارتند از سردرد، خشکی دهان، یبوست و بی خوابی.

بنابراین، آیا داروهایی را که شبیه داروی عالی بعدی هستند، شناسایی کرده اید؟ خوب، خیلی هیجان زده نشوید، اینها قبل از اینکه به راحتی در دسترس عموم قرار گیرند به زمان بیشتری نیاز دارند، اما باید چشمان خود را برای چند سال آینده نگه دارید. و به یاد داشته باشید که سالم بودن چیزی بیش از یک بازی افزایش وزن است. فعال، تناسب اندام، سالم باشید و برهنه خوب به نظر خواهید رسید. هدف نهایی این نیست؟

حق چاپ (ج) ۲۰۰۷ لوک بورگیس

https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم لاغری سریع