آیین نامه انتخاب خودی ها در کمیته ملی المپیک/ ماندگاری دلسوزان خدمت یا تشنه قدرت!


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سه روز مانده به ثبت نام نامزدهای انتخابات کمیته ملی المپیک، صبح یکشنبه جلسه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک برگزار و ۵ نفر از کارشناسان ورزشی معرفی شدند، اما اینها این انتخاب ها انتقاداتی را متوجه کمیته ملی المپیک کرد. علاوه بر ۵ عضو هیئت مدیره، گزینه های دیگری نیز وجود داشت که هیچ کدام رای لازم را به دست نیاوردند تا با وجود انتقادات اعضای غیروابسته، همچنان در جمع کارشناسان قرار بگیرند.

* فدراسیونی نیست، اما دوست دارد خدمت کند!

مجید کیهانی و مجید شایسته دو نفر از اعضای هیات اجرایی هستند که سال ها در راس فدراسیون نبودند اما با توجه به انتخاب اعضا از ۴ سال پیش، راهی جز حضورشان تا پایان دوره باقی نمانده بود. حتی اگر چنین فکری وجود داشت، با پایان دوره ۴ ساله کمیته ملی المپیک، تغییراتی در هیات اجرایی ایجاد می شود، اما در کمال ناباوری نام این دو عضو هیات اجرایی در میان کاندیداهای این کمیته بود. کارشناسان ورزشی و جالب اینکه آرای مورد نیاز این دوره را نیز به دست آوردند تا در پست های دیگر به ورزش خدمت کنند!

این ۲ رئیس فدراسیون در دوران ریاست خود در رشته های تنیس و دو و میدانی عملکرد خوبی نداشتند و بارها مورد انتقاد ورزشکاران قرار گرفتند اما اکنون پس از ۴ سال حضور در هیئت اجرایی سعی دارند به عنوان رئیس یا نایب رئیس کمیته فعالیت کنند.

* نمایندگان دولت روحانی رای دادند، نمایندگان دولت رئیسی نه!

با رای مثبت هیات اجرایی محین فرهادی زاد و فریبا محمدیان ۲ معاون امور بانوان وزارت ورزش در دولت قبل به عنوان ۲ کارشناس زن معرفی شدند و نکته جالب اینجاست که مریم کاظمی پور معاون وزیر ورزش ورزش در دوران مدیریت حمید سجادی نتوانست رای لازم را از شورای اجرایی کسب کند.

این ۲ کارشناس ورزشی در انتخابات کمیته رای خواهند داد و یکی از آنها به مدت ۴ سال نایب رئیس بانوان خواهد بود. فریبا محمدیان هم اکنون نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال است. وی در دوران تصدی معاونت در امور زنان به دلیل بازنشستگی و ادامه فعالیتش مورد انتقاد قرار گرفت.

* مقررات برای خودی ها

انتخابات کمیته ملی المپیک در بهمن ماه سال گذشته برگزار نشد که بحث تدوین آیین نامه انتخابات و معرفی کارشناسان ورزشی مطرح شد که تصویب آن به تاخیر افتاد. به هر حال پس از گذشت چند ماه هر دو آیین نامه تصویب شد اما سوال کارشناسان ورزشی به گونه ای بود که از ابتدا مطرح شد که این آیین نامه برای مبتدیان نوشته شده و مانع از ورود افراد زیادی می شود.

آیین نامه به تصویب هیئت مدیره رسید. گروهی از نامزدهای خبره از همین هیئت انتخاب شدند و همان اعضا به خود رای دادند که این شبهه مهندسی انتخابات را به وجود می آورد. حالا این انتقادها به معرفی کارشناسان وارد شده است که چگونه می توان افرادی را که در دوران ریاست فدراسیون های خود عملکرد خوبی نداشتند به عنوان کارشناسانی معرفی کرد که می توانند کاندیدای ریاست و نایب رئیسی شوند؟ کیهانی که در دوران تصدی کمیسیون مالی و بودجه نتوانست حتی یک اسپانسر از ایران به کاروان جذب کند، چگونه می تواند اموری را که باید مربوط به ۵۳ فدراسیون باشد بر عهده بگیرد و اعتبارات مالی خود را تامین کند؟

* آیا صالحی امیری برای ریاست جمهوری ثبت نام می کند؟

با معرفی کارشناسان ورزشی و حذف چهره هایی مانند کیومرث هاشمی و مناف هاشمی، شایعات زیادی درباره حضور مجدد سیدرضا صالحی امیری به گوش می رسد. او از دوستان صمیمی حسن روحانی رئیس جمهور وقت بود و اعتبار خوبی برای کمیته ها و فدراسیون ها داشت و اکنون در بین ورزشکاران محبوبیت دارد. اگرچه وی به صراحت اعلام کرده است که قصد ندارد در این کمیته باقی بماند، اما اکنون با معرفی کارشناسان این شایعه قوت گرفته است که او را در میان نامزدهای ریاست جمهوری می بینیم.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید