ائمه جمعه کرمان امروز چه گفتند؟


امام جمعه سیرجان امروز در خطبه های خود به تشدید تبلیغات رسانه ای غرب به ویژه صهیونیست ها پرداخت و گفت: ایران هراسی; حربه صهیونیست ها و نشانه ترس آنها از انتقام از نظام اسلامی و قدرت مقاومت در لبنان و فلسطین و منطقه این است که این انتقام نهایی است و زمان نمی رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، حجت الاسلام سید محمود حسینی امروز در خطبه های نماز جمعه سیرجان اظهار داشت: رژیم صهیونیستی با توجه به سابقه اقدامات ایران و محور مقاومت به خوبی می داند که وعده های داده شده منحصر به رسانه ها نیست. رژیم به طرق مختلف سعی در جلوگیری از انتقام ایران دارد که باید گفت این رژیم دروغین در آستانه سقوط، ذلت و انحطاط است.

انتقاد امام جمعه سیرجان از مرکز نگهداری ترک اعتیاد این شهر

وی به زندگی رهبر انقلاب به مناسبت ۶ تیر ۱۳۶۰ و سوء قصد اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری که در آن زمان نماینده امام خمینی (ره) در شورای عالی دفاع و همچنین امام جمعه تهران بودند، با ایشان روشنگری، مردم را از ماهیت پلید جریان انحرافی ضد انقلاب و گروهک هایی که بعد از ظهر در مسجد ابوذر تهران در حالی که پشت تریبون پاسخگوی سوالات مردم بود منفجر کردند و خدا خواست که زنده بمانند و در در آینده نزدیک پرچم انقلاب به دست حضرت مهدی (عج) خواهد رسید.

خطیب جمعه سیرجان گفت: یکی از حربه های دشمنان، نابودی جوانان از مواد مخدر است و همانطور که می دانیم ایران اسلامی تحریم است اما دخانیات و تریاک و مواد مخدر که قصد نابودی ملت ایران و جوانان را دارند تحریم نیست. که به معنای دشمنی شماست». با ملت ایران است.

حجت الاسلام حسینی با انتقاد از محل نگهداری و جمع آوری معتادان متجاهر در شهرستان سیرجان افزود: این مکانی که امروز در اختیار مسئولان جمع آوری و بازپروری معتادان قرار می گیرد، مطلوب و مناسب نیست و با همکاری و همکاری نیازمند مکان بهتری است. کمک مسئولان و انجمن ها و شرکت های مختلف».

پیشگیری از وقوع جرم یکی از وظایف اصلی قوه قضائیه است

حجت الاسلام جعفری امام جمعه کوهبنان اعلام کرد: در هفته قوه قضائیه و ایام شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش هستیم. شهید بهشتی بین علم و عمل هماهنگی داشت، مجتهد، وارسته و فهمیده و همیشه متواضع و متواضع بود.

خطیب جمعه کوهبنان تصریح کرد: حمایت از حقوق فردی و اجتماعی و ترویج عدالت، استماع و صدور احکام، حل و فصل دعاوی، رسیدگی به پرونده های قضایی، احیای حقوق عامه، نظارت بر حسن اجرای قوانین، کشف جرائم، اعمال حدود و مقررات اسلام گرایان اقدام مقتضی برای پیشگیری از وقوع جرم یکی از وظایف قوه قضائیه است.

وی گفت: زلزله ۶ ریشتری در افغانستان شمار زیادی از مردم این کشور را کشته و زخمی کرده است و همه نیازمند همدردی و کمک هستند.

دولت باید با تورم مبارزه کند

حجت الاسلام حبیب رضازاده امام جمعه ریگان با اشاره به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت: در مبارزه با مواد مخدر شهدای گرانقدر تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی می کنیم.

امام جمعه ریگان به هفته بزرگداشت قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: قوه قضاییه انقلابی است و انقلابی خواهد ماند.

وی به گرانی های اخیر اشاره کرد و گفت: افزایش قیمت ها دلایل داخلی و خارجی دارد از جمله بیماری عروق کرونر قلب، کمبود کالاهای اساسی متاثر از خشکسالی، کمبود کالا به دلیل جنگ روسیه و اوکراین.

امام جمعه ریگان گفت: ساختار برنامه و بودجه اشتباه، سختی راه اندازی کسب و کار در ایران، گرانی های معمول در سال اول از دلایل عوامل داخلی است.

وی با اشاره به برنامه اقتصادی دولت خواستار کاهش آلام مردم و مبارزه دولت با تورم شد.

امام جمعه ریگان از خدمات رسانی هلال احمر به آسیب دیدگان زلزله افغانستان تشکر کرد.

انتهای پیام/ ۳۳۸۸ / ب
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید