اجرای طرح حکمرانی اسلامی به صورت پایلوت در فردیس


به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، خداداد کاشفی فرماندار شهرستان فردیس عصر امروز در دومین جلسه شورای اداری این شهرستان که عصر امروز در سالن ایثارگر منطقه یک شهرداری فردیس برگزار شد، اظهار داشت: وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی یک نظام مردمی و هدف آن خدمت به مردم است، گفت: پس از گذشت ۴۳ سال از انقلاب اسلامی فرصتی برای تغییر نظام اداری و بوروکراسی های دست و پاگیر و افزایش رضایتمندی مردم وجود دارد و باید از آن استفاده کنیم. این فرصت.”

وی افزود: با وجود اینکه ۹ سال از شهرستان شدن فردیس می گذرد اما مشکل اصلی این شهرستان ضعف ساختار اداری و کمبود نیروی انسانی در سیستم اداری است که در بسیاری از زمینه ها باعث ایجاد مشکلات و نارضایتی مردم شده است. “

فرماندار فردیس گفت: در این راستا با هماهنگی های انجام شده در سطح مدیریت ارشد کشور، مقرر شد طرح حکومت داری اسلامی و مردمی سازی دولت در نظام اداری شهرستان فردیس به عنوان پایلوت ملی از طریق سازمان اداری و کار.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از توانمندی های مردمی برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی افزود: در شهرستان فردیس توانمندی های خوبی در حوزه نیروی انسانی داریم و توانمندی های مردمی در عرصه های مختلف فرهنگی، ورزشی وجود دارد. ، هنر و غیره که اگر پیوند برقرار شود.» بین دولت و توانمندی های مردم، حل مشکلات شهر و مردم تسریع می یابد.

کاشفی با بیان اینکه در حال حاضر طرح ها پاسخگوی نیاز مردم نیست، گفت: با کمک ادارات شهرستان در یک بازه زمانی ۱۵ روزه، سامانه مشکلات و مسائل شهرستان محاسبه و ساختار اداری با توجه به نیاز سازمان برنامه ریزی می شود. شهر

وی افزود: برای اجرای این طرح در سطح ملی چارچوب کلی در نظر گرفته شده و به صورت پایلوت در شهرستان فردیس اجرا می شود. این ساختار به منظور ارائه خدمات بهتر با توجه به نیازها و کمبودهای شهر و رفع مشکلات مردم و استفاده از توانمندی های مردم برای رفع مشکلات شهر طراحی شده است.

خودشناسی فردیس اولین گام برای اجرای طرح اصلاح حکومت اسلامی است

در ادامه این جلسه علی خوش اقبال نماینده سازمان امور اداری و استخدامی کشور در دومین جلسه شورای اداری شهرستان با اشاره به گذشت ۹ سال از شهرستان شدن فردیس گفت: بسیاری از شهرستان ها بیشتر شکل گرفته اند. بیش از ۹ سال فارغ التحصیل نشده یا با مشکلات اساسی روبرو هستید.

وی با تاکید بر استفاده از توانمندی های مردمی برای حل مشکلات و به سرانجام رساندن کارها، گفت: از ابتدای دولت جمهوری اسلامی هرجا که با هم ارتباط داشته باشیم مردم کمک کرده اند اما امروز سیستم اداری ما بستر لازم را ندارد. برای استفاده از توانایی های مردم.” .

این مقام مسئول گفت: به منظور فراهم کردن زمینه استفاده از ظرفیت های مردمی در نظام اداری، اصلاح حکومت اسلامی در دستور کار قرار گرفته است. این طرح باید ظرفیت‌های نظام اداری را برای انطباق با جنبش‌های مردمی مانند سازمان‌های مردم نهاد، گروه‌های جهادی و… فراهم کند. در زمینه های مختلف باید شناسایی شود.

وی به تغییر رویکرد سازمان اداری و کارگری از نگاه مسئولان ارشد کشور به مسئولان شهری به عنوان نزدیک ترین مدیران به مردم اشاره کرد و گفت: پیشرفت بومی و رضایت مردمی در پایان نقطه عنایت و مراقبت است. سپس تغییراتی در سطح استانی و کشوری حاصل شود.

مشاور فرماندار فردیس در اجرای طرح حکومت داری اسلامی گفت: در این راستا اختیار نوسازی ساختار اداری و نیروی انسانی به ما داده شده است و شورای عالی اداری برای نتیجه این طرح و تصویب آن آمادگی دارد. و سازمان برنامه و بودجه آمادگی تفویض اختیارات را دارد.

خوش اقبال بر ضرورت خودشناسی شهرستان در حوزه های مختلف و مشکلات و توانمندی های شهرستان در بین ادارات تاکید کرد و گفت: اطلاعات لازم در خصوص وضعیت ادارات، مسائل و توانمندی ها باید از طریق ادارات شهرستان ارائه و برای تناسب در اختیار فرماندار قرار گیرد. آن طرح

انتهای پیام/ج
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید