اجرای پنجمین جشنواره بین المللی ستارگان صحنه توسط رفسنجان


به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، رفسنجان از ۸ تا ۳۱ تیرماه میزبان پنجمین جشنواره ستارگان استیج است. جشنواره ای که در چهار دوره گذشته توانسته استعدادهای زیادی را پرورش دهد و به کشور معرفی کند.

در چهار دوره گذشته دور اول و دوم در شهر سرچشمه رفسنجان، دور سوم با حمایت روابط عمومی مجتمع مس رفسنجان در شهر کرمان و دور چهارم با حمایت شهرداری کرمان برگزار شد. کرمان و شورای شهر

ایمان محمدآبادی رئیس فرهنگ و گرایش اسلامی شهرستان و دبیر پنجمین جشنواره بین المللی ستارگان صحنه امشب در نشست خبری شورای سیاستگذاری پنجمین جشنواره بین المللی ستارگان صحنه در سالن آمفی تئاتر مجتمع افصح هجری با یادآوری اینکه مجتمع دفتر مطبوعاتی مس رفسنجان سال گذشته یکی از حامیان اصلی این جشنواره بود. وی بیان کرد: سال گذشته درخواست میزبانی و انتقال دبیرخانه دائمی جشنواره به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ارسال شد و امسال این دوره انجام شد.

ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی ستارگان صحنه در رفسنجان

محمد آبادی اعلام کرد: در دوره پنجم شرایط پیش بینی شده بود; از جمله اجراهای پرمخاطب برای اولین بار اجرا می شود و اجراهای برگزیده سه منتخب مردمی است که در دو بوستان شهر رفسنجان و یک اجرا در شهر سرچشمه برگزار می شود و یکی از برنامه های موازی این است. جشنواره برگزاری کارگاه هایی است که در زمینه تربیت هنرمندان صحنه در شهرستان موثر خواهد بود.

وی برگزاری این جشنواره را در حوزه گردشگری مهم دانست و گفت: حضور شرکت کنندگان از ۳۱ استان کشور و ۱۴ کشور مختلف جهان می تواند ظرفیت خوبی در حوزه گردشگری شهرستان ایجاد کند. .

در همین حال روح الله ابوالهادی مدیر امور عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان اظهار داشت: یکی از دلایلی که روابط عمومی مس سرچشمه رفسنجان از این جشنواره حمایت می کند، برپایی رویداد فرهنگی و راه اندازی دبیرخانه رویدادهای بین المللی دائمی در سطح شهر است. نتایج بلند مدت آنها

ابوالهادی یادآور شد: جشنواره بین المللی ستارگان صحنه به بلوغ و جایگاه خود رسیده است و باید توسط متولیان این برنامه ها که ظرفیتی برای شهرستان هستند جدی گرفته شود و همه کمک کنند تا رفسنجان تبدیل به یک فرهنگی و هنری در کشور شود. .

رضا امینی مدیر روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی مس رفسنجان گفت: برای اولین بار شرکت کنندگانی از حوزه ورزشی حضور خواهند داشت و باشگاه مس حمایت خود را از این جشنواره اعلام کرده است تا بتوانیم از این جشنواره استفاده کنیم. ظرفیت نیروهای مستعد شهرستان و معرفی آن به کشور.

اجرای قطعه ویژه شهید سلیمانی با موضوع محوری «مقاومت»

صمد قربان نژاد طراح جشنواره بین المللی ستارگان صحنه گفت: ویژگی و تفاوت پنجمین جشنواره با دوره قبل این است که برای اولین بار هنرمندانی از ۳۱ استان کشور حضور دارند و جشنواره خواهد بود. در چهار بخش مجریان، استندآپ کمدی، تقلید صدا و خوانندگان صحنه برگزار می شود که حداقل یک نماینده در یکی از چهار بخش هر استان حضور دارد.

وی از دیگر ویژگی های بارز جشنواره در بخش مجریان، بخش ویژه شهید سلیمانی است که با موضوع محوری «مقاومت» در بخش ویژه شهید سلیمانی و سه صحنه، استندآپ و خوانندگان تقلید اجرا می شود. صدا، علاوه بر بخش رقابتی، در بخش محبوب، یک برگزیده نیز وجود خواهد داشت.

قربان نژاد اعلام کرد: این جشنواره از ۸ تیرماه در تالار خیام دانشگاه ولیعصر(عج) آغاز و اختتامیه آن بعدازظهر ۱۰ تیرماه برگزار می شود.

وی همچنین به حضور محمود سالاری معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان استانی و کشوری در این جشنواره اشاره کرد و گفت: شبکه های ملی و بین المللی برای این جشنواره رسانه ای خواهند کرد.

قربان نژاد ادامه داد: دبیرخانه دائمی در طول سال برنامه هایی خواهد داشت که یکی از مهمترین آنها تشکیل دوره های هنرهای نمایشی است که امیدواریم مرکز آموزش تخصصی هنرهای نمایشی کشور باشد.

قربان نژاد یکی از برنامه های آتی دبیرخانه دائمی جشنواره را برگزاری همایش علمی پژوهشی دانست که با موضوع تاثیر هنرهای نمایشی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی برگزار می شود.

انتهای پیام/۸۰۰۱۶/ب
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید