ادامه کشتار آمریکایی‌های چشم‌بند در میان درگیری‌های سیاسی


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، طی روزهای اخیر دو اتفاق مهم و در عین حال متناقض در رابطه با سلاح گرم در آمریکا رخ داده است که بار دیگر شکاف داخلی در بالاترین سطوح این کشور را در این رابطه نشان داد. به این مشکل . . جنجال در میان مقامات ایالات متحده، در حالی که اکثر نظرسنجی ها نشان می دهد که اکثر آمریکایی ها، صرف نظر از گرایش های سیاسی، از شدت و فراوانی خشونت های اسلحه در سراسر کشور خسته شده اند و می خواهند آن را کنترل کنند.

نگاه سریع

  • در یک توافق غیرمنتظره دو حزبی، کنگره آمریکا لایحه ای را برای محدود کردن کنترل اسلحه در ایالات متحده تصویب کرد که پس از امضای بایدن به قانون تبدیل می شود.
  • این اقدام یک روز پس از آن صورت می گیرد که دادگاه عالی ایالات متحده حکم به لغو قانون کنترل اسلحه مستقر در نیویورک داد که قضات محافظه کار آن را خلاف قانون اساسی خواندند.
  • تحلیلگران می گویند تصمیم دادگاه و مخالفت آن با تصویب قانون کنترل اسلحه توسط سنا نشان دهنده اختلاف عمیق در ایالات متحده بر سر سلاح گرم و تضعیف این قانون است.
  • در عین حال، مخالفت اکثر قانونگذاران جمهوری خواه با قوانین کنترل اسلحه و چشم انداز به دست آوردن کنترل مجلس نمایندگان و سنا در انتخابات نوامبر، سرنوشت اقدامات آتی کنگره در مورد سلاح را در هاله ای از ابهام قرار می دهد.

ارزیابی وضعیت

در یک سازش شگفت‌انگیز دو حزبی پس از تیراندازی‌های خونین توده‌ای در تگزاس و نیویورک در ماه مه، کنگره آمریکا لایحه‌ای را تصویب کرد که سخت‌ترین محدودیت‌ها را برای کنترل اسلحه در ایالات متحده در دهه‌های اخیر اعمال می‌کند. مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه لایحه کنترل اسلحه را با ۲۳۴ رای موافق و ۱۹۳ رای موافق تصویب کرد و آن را برای امضا به بایدن فرستاد. پیشتر در روز پنجشنبه، سنا این مصوبه را تصویب کرد. از ۶۵ به ۳۳ گذشت.

طبق گزارش فایننشال تایمز، قانون جدید اسلحه ضعیف تر از آن چیزی است که بایدن و بسیاری از دموکرات های کنگره از آن حمایت می کردند. آنها برای ممنوعیت کامل انواع سلاح‌ها و مهمات تهاجمی که در اکثر تیراندازی‌های دسته جمعی در ایالات متحده استفاده می‌شوند، فشار آوردند. قانون جدید، با این حال، تاثیرگذارترین اقدام کنگره از زمان منقضی شدن ممنوعیت اسلحه تهاجمی در سال ۱۹۹۳ است و شامل افزایش بررسی پیشینه خرید اسلحه، اجازه تصویب قوانین به ایالت ها می شود. خطری برای خود یا دیگران و تقویت برنامه های مبارزه با بیماری های روانی.

این قانون یک ماه پیش و پس از قتل عام ۱۹ کودک و دو معلم مدرسه ابتدایی در یلد، تگزاس و قتل ۱۰ سیاه پوست آمریکایی در بوفالو، نیویورک، یک ماه پیش تصویب شد. کریس مورفی، سناتور دموکرات، گفت: «ما این کار را برای مردم سراسر کشور پس از تیراندازی در مدرسه ابتدایی سندی هوک در کنتیکت یک دهه پیش انجام دادیم.

به گزارش فایننشال تایمز، این توافق تا حدی به این دلیل انجام شد که میچ مک کانل، رهبر جمهوری خواهان سنا، در حمایت از حزبش در انتخابات میان دوره ای آتی برای خنثی کردن تلاش های دموکرات ها برای نشان دادن افراط گرایی.

قابل ذکر است، این تصمیم همزمان با تصمیم بحث برانگیز دادگاه عالی ایالات متحده در حمایت از مالکیت و نگهداری اسلحه بود. قضات روز پنجشنبه با حکمی که با حمایت اکثریت محافظه کار در دادگاه عالی ایالات متحده، قانون نیویورک را که توانایی افراد برای حمل سلاح های مخفی را محدود می کرد، لغو کردند. دیوان عالی استدلال کرد که این قانون که در سال ۱۹۱۳ تصویب شد، بر اساس متمم دوم قانون اساسی ایالات متحده، حق افراد را برای “داشتن و حمل سلاح” نقض می کند.

چشم انداز

به گزارش رویترز، تصمیم مهم دادگاه و تصمیم سنا در مورد ایمنی اسلحه نشان دهنده اختلاف عمیق در مورد سلاح گرم در ایالات متحده در هفته های پس از تیراندازی های اخیر است. نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان، در واکنش به حکم روز پنجشنبه، به سه قاضی محافظه‌کار منتخب ترامپ و سنا به رهبری اکثریت میچ مک‌کانل اشاره کرد و گفت که محاکمه ترامپ و مک‌کانل تلویحی است. با سلاح هایی که ملت ما را آزار می دهد.

در سنا، همه دموکرات ها و ۱۵ جمهوری خواه به لایحه کنترل اسلحه رای مثبت دادند و تنها دو تن از این سناتورهای جمهوری خواه در سال آینده دوباره انتخاب خواهند شد. اما به طور کلی، کمتر از یک سوم سناتورهای جمهوری خواه و تنها یک نفر از هر ۱۵ جمهوری خواه در مجلس نمایندگان آمریکا از این اقدام حمایت کردند.

به گزارش رویترز، این بدان معناست که سرنوشت اقدامات آتی کنگره در مورد تسلیحات نامشخص است. با توجه به نارضایتی از عملکرد بایدن و دموکرات ها، انتظار می رود حزب جمهوری خواه کنترل مجلس نمایندگان و احتمالاً سنا را در انتخابات کنگره در نوامبر در دست بگیرد.

موضوع دیگر اثربخشی قانون تصویب شده توسط کنگره و دولت ایالات متحده بر اساس تصمیم دادگاه عالی ایالات متحده است. به گزارش رویترز، این حکم الگویی برای پرونده های آتی است که چگونه دادگاه ها باید معتبر بودن مفاد متمم دوم متمم دوم را مطابق با نوع محدودیت هایی که به طور سنتی در طول تاریخ ایالات متحده قرن ها پیش اعمال می شد، ارزیابی کنند.

بر اساس این تحلیل، از آنجایی که بسیاری از قوانین اسلحه به راحتی با محدودیت های تاریخی قابل مقایسه نیستند، در برابر حملات قانونی آسیب پذیر می شوند. این شامل ممنوعیت استفاده از سلاح های تهاجمی و مهمات با ظرفیت بالا و همچنین قوانین “پرچم قرمز” است.

آدام وینکلر، کارشناس تکمیلی دوم در دانشکده حقوق لس آنجلس، گفت: «من فکر می‌کنم این تصمیم به حجم عظیمی از دعوای حقوقی بر سر تطابق سلاح با قانون اساسی منجر خواهد شد. این تصمیم به قدری گسترده نوشته شده است که طیف گسترده ای از قوانین ایمنی اسلحه را زیر سوال می برد که می تواند شامل مقرراتی در مورد قوانین ایمنی ساده ای باشد که توسط کنگره در نظر گرفته شده است.

روی باروندز، استاد دانشکده حقوق دانشگاه میسوری که قانون اسلحه گرم را تدریس می کند، گفت که امیدوار است برخی از چالش های قبلی مقررات اسلحه که توسط دادگاه رد شده بودند، پس از این پرونده موفق شوند. جاناتان لوی، وکیل گروه کنترل تسلیحات برادی و دیگر فعالان کنترل اسلحه می گویند که اکثریت محافظه کار قضات دیوان عالی ایالات متحده به طور گزینشی از شواهد تاریخی برای حمایت از بی اعتباری دعوای حقوقی نیویورک استفاده کرده اند و بیم آن دارند که از همین رویکرد در دادگاه عالی آمریکا استفاده شود. آینده. موارد

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید