ارمغانی: در آزادی احساس گمراهی می کنیم/هنوز به صعود امیدواریم – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم های ملی بسکتبال ایران و چین در پنجمین پنجره انتخابی جام جهانی امروز در سالن آزادی برگزار شد و تیم کشورمان با نتیجه ۸۱ بر ۷۲ شکست خورد.

سعید ارمغانی پس از این دیدار ضمن تمجید از عملکرد تیم ملی بسکتبال چین، به مربیان و بازیکنان این تیم تبریک گفت و خاطرنشان کرد چینی ها یک شوت سه امتیازی عالی انجام دادند. ما واقعاً امیدوار بودیم که برنده شویم، اما این اتفاق نیفتاد.

وی با بیان اینکه می دانیم چین انرژی زیادی در بسکتبال سرمایه گذاری می کند، ادامه داد: به همین دلیل چینی ها در لیگ های داخلی و بین المللی کشورشان پیشرفت زیادی داشته اند.

مربی تیم ملی بسکتبال در مورد حامد حدادی و کنترل او توسط چینی ها گفت: حامد در لیگ چین بازی می کند به همین دلیل چینی ها این آقا را خوب می شناسند. تیم چین با خطاهای زیادی حامد را مهار کرد اما بسیاری از خطاها کشف نشد.

ارمغانی یادآور شد: تیم چین در دقایق پایانی بازی سه امتیازی مرگبار داشت و با کمک آنها بازیرا را شکست داد.

وی با اشاره به بازی های باقی مانده تیم ملی بسکتبال در مقدماتی جام جهانی گفت: سه بازی در پیش داریم که البته بازی با استرالیا برگزار نمی شود. در پنجره ششم باید در خانه با چین و ژاپن بازی کنیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال همچنین به حضور بازدیدکنندگان چینی در سالن اشاره کرد و گفت: واقعیت این است که ما در سالن ایزدی به شدت احساس بیگانگی می کنیم، حتما این موضوع روی کار ما تاثیر گذاشته است. با این حال، بازیکنان شجاعانه بازی کردند و تمام تلاش خود را کردند.

وی با تاکید بر اینکه باید بدانیم بازی برد و باخت دارد، به انصراف استرالیا از سفر به ایران اشاره کرد و افزود: چین امشب در تهران به میدان رفت و ۲۰۰ تماشاگر داشت. استرالیا بی دلیل حاضر به بازی با ایران نشد، امیدوارم فیبا تصمیم خوبی بگیرد و بازی به نفع ما باشد.

مربی تیم ملی بسکتبال در پایان درباره عملکرد داوران توضیح داد و گفت: در یکی دو صحنه چینی ها اشتباه مضاعف کردند اما ندیدو داور عجیب بود. امیدوارم اگر داوران اشتباه کرده باشند، عمدی نبوده است.