از تأسیس حسینیه رسانه تا اجرای ۱۰۰۰ نقاشی دیواری/پردهان از مقبره سازماندهی شده است.


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، حجت الاسلام مهدی گودری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان با بیان اینکه ۲۵۰۰ هیئت مذهبی فعال در استان فعالیت می کنند، اظهار داشت: تمهیدات لازم برای برگزاری مراسم محرم الحرام انجام شده است. در استان ساخته شد و در همین راستا اقلام و نذوراتی از جمله برنج، مرغ، گوشت و شکر از امروز بر سر سفره ها توزیع شد.

وی افزود: یکی دیگر از کارهای انجام شده فراهم سازی بستر برای برگزاری مراسم ترحیم در مدارس است که آموزش و پرورش همکاری های لازم را در این زمینه انجام داده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: از دیگر اقدامات اجرای ۱۰۰۰ نقاشی دیواری با محوریت شهدا و محرم توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری خرم آباد و همچنین نصب پرچم سیاه در ۳۰۰ نقطه بود. نیز توسط شهرداری انجام شده است.

گوساری گفت: نصب پرچم سیاه سیدالشهدا بر بام لرستان نیز فردا انجام می شود.

وی به حسینیه رسانه استان اشاره کرد و گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی در هیئت های مذهبی از جمله رعایت فاصله گذاری اجتماعی از مواردی است که در دستور کار داریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان افزود: اجرای عزاداری در فضاهای سرپوشیده نیاز به تهویه مناسب دارد، نکته دیگر این است که مراسم نباید بیش از دو ساعت طول بکشد.

گودری همچنین به قرارداد هیئت های مذهبی با بیمه رازی اشاره کرد و گفت: بر اساس این قرارداد هیئت های مذهبی در دو ماه محرم و صفر ۲۵ درصد تخفیف در بیمه رازی خواهند داشت.

وی تخفیف ۷۰ ​​تا ۸۰ درصدی چاپ بنر برای هیئت های مذهبی را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان شعار ملی امسال را “نجات مردم جهان با حسین(ع)” خواند و گفت: “قول می دهم” شعار استانی محرم امسال است.

گودری همچنین به مراسم استقبال از محرم اشاره کرد و افزود: چاووش خوانی، اعلام عزاداری سیدالشهدا و اجتماع نسل حسینی، مراسم سیاه پوشان و اهتزاز پرچم امام حسین در محل در استان از جمله کارهای انجام شده بود.

وی با بیان اینکه ۲۵۰ مبلغ قمی در ایام محرم و صفر به تبلیغ و تبلیغ می پردازند، گفت: برگزاری مراسم اهلی من عسل ویژه نوجوانان و طلاب و همچنین مجلس شبانه روزی و مجلس عزاداری در تاسوعا و عاشورای حسینی از جمله برنامه های این مراسم است. برنامه های محرم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان برپایی اقامه نماز اهل بیت و نظارت بر هیئت ها را از دیگر برنامه های مهم برشمرد و گفت: ساماندهی مداحان آرامستان نیز از برنامه های مهمی است که امیدواریم رضایت مردم را به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید