از درگیری تا شهادت؛ از تصادف تا قتل!/ امسال چند مامور نیروی انتظامی شهید شدند؟


گروه انتظامی خبرگزاری فارس – مریم عرب انصاری: شهید تبدیل شد ” شهید «در راه دفاع از جان و مال و ناموس مردم جان خود را از دست دادند.

زنان، فرزندان، خانواده، زندگی و رفاه خود را پشت سر گذاشتند و در برابر هر چه وقاحت، وقاحت و پستی است محکم ایستادند. از راهزن گرفته تا جنایتکار و قاچاقچی و دزد.

اینها مردان قدبلند در راس نیروی پلیس کشور هستند. مجاهدان فی سبیل الله; همان شهدای فرجه.

* اولین شهید سال: یک پلیس ۳۲ ساله در درگیری با اشرار مسلح در ایرانشهر به شهادت رسید.

دغدغه او مثل همه همکارانش امنیت مردم بود.

برایش مهم نبود که روز اول نوروز است. او به جای اینکه در کنار همسر و تنها فرزندش باشد در ماموریت گشت زنی بود که در درگیری با اشرار مسلح به شهادت رسید.

شهید مدافع وطن «منصور بزی ساکت» چهارم فروردین در شهرستان ایرانشهر به شهادت رسید. پیکر پاک شهید والامقام پس از انتقال به زادگاهش در گلزار شهدای شهرستان زابل به خاک سپرده شد.

زمانی که به شهادت رسید تنها ۳۲ سال داشت و «ارغوان» تنها خاطره اوست.

* دومین شهید سال: شهادت سرباز ۲۵ ساله در درگیری با سارقان مسلح

شهید مدافع وطن «سیدنوید موسوی» لیسانس خدمت ساکن یکی از روستاهای گچساران در روز نهم فروردین در درگیری با سارق مسلح در دیلم بخش امام حسن (ع) مورد اصابت گلوله قرار گرفت. دومین شهید قرن

وی هنگام شهادت ۲۵ سال داشت.

* سومین شهید سال: درگیری با سارق مسلح در دیلم

سرگرد “جلیل دازه” نهم فروردین در حین تامین امنیت شهروندان بر اثر درگیری با سارق مسلح در دیلم بخش امام حسن مجروح و به بیمارستان منتقل و پس از چند روز به دلیل شدت جراحات وارده شد. در دوازدهم فروردین به شهادت رسید، شهیدش «سید نوید موسوی».

شهید دازه از اهالی برازجان و پدر دو دختر بود.

* شهید چهارم: درگیری با سارق مسلح در بندر امام خمینی

او اولین بنگاه و ساکن روستای وجل باغ ملک خوزستان بود.

۲۵ فروردین هنگام گشت زنی و تامین امنیت مردم بندر امام خمینی بر اثر درگیری با مهاجمان مسلح به شهادت رسید و مورد اصابت گلوله مهاجمان قرار گرفت.

شهید «مصطفی رفیع زاده» دو پسر داشت.

پنجمین شهید نیروی انتظامی: شهادت حین رصد نوار مرزی

مرزبان یک پلیس بود. ساکن یکی از روستاهای زابل دو پسر و یک دختر داشت.

وی در ۲۵ فروردین هنگام رصد نوار مرزی و تامین امنیت به شهادت رسید. شهید مدافع وطن «علی شیخی کبیر» افسر فرج ۳۲ ساله بود.

سقوط ماشین در حین ماموریت / شهادت یک افسر در دهه ۱۹۸۰

او یکی از اعضای گارد مرزی استواریکام بود. افسر دهه ۸۰ فرجا.

۹ فروردین هنگام رصد نوار مرزی سراوان بر اثر واژگونی خودرو به شهادت رسید.

شهید مدافع وطن «مجتبی میر» ۲۱ ساله اهل زابل، لیسانس و از نیروهای مرزبانی بود.

مواجهه با شهادت قاچاقچیان/پلیس با ضربه عمدی به کامیون قاچاقچیان

سرهنگ دوم «مسلم تقی زاده» از مأموران کلانتری آسیاب امیدیه خوزستان بود که ۳۱ اردیبهشت در عملیات مبارزه با قاچاق کالا و ارز بر اثر برخورد عمدی کامیون قاچاقچیان به شهادت رسید. شهید تقی زاده پدر دو فرزند بود.

درگیری با قاچاقچیان سوخت/ شهادت افسر یگان امداد

وی در نخستین ساعات ششم اردیبهشت ماه در درگیری با قاچاقچیان سوخت بر اثر برخورد عمدی خودروی قاچاقچیان خودروی حامل کالای قاچاق را متوقف کرد و به شهادت رسید.

شهید مدافع وطن «رضا طاشمی» ۳۱ ساله از نیروهای یگان امداد بندرعباس بود که یک دختر و دو پسر از خود به جای گذاشت.

وحشت در جاده زابل شهادت نهمین شهید فرج

قتل تنها راهی بود که تبهکاران می‌توانستند از سر راهشان خارج شوند.

شهید مدافع وطن، سرهنگ دوم «عباس رحمان» ششم خردادماه در حالی که به همراه همسرش در جاده زابل در حال حرکت بود، توسط جنایتکاران نابینا شناسایی و مورد اصابت گلوله اسلحه قرار گرفت و به یاران شهیدش پیوست.

شهادت سرباز دهه ۸۰ در تعقیب و گریز

سرباز شهید «علی شعبانی» در دهه ۸۰ فرزند روستای ملک آباد شهرستان رشتخوار خراسان رضوی تنها ۲۱ سال داشت که در روز هشتم خرداد ماه به دلیل عدم دید کافی برای تعقیب قاچاقچیان به سر می برد. به استفاده مجرمان از وسایل دودزا و ناهمواری جاده بر اثر واژگونی خودرو یک سازمان به شهادت رسید.

شهادت در هنگام نظارت مرزی؛ سرانجام، مرزبان دهه ۸۰

ستوان یکم مهدی برزگری متولد ۱۳۸۰ اهل شهرستان اهر آذربایجان شرقی و از نیروهای مرزبانی هنگ مرزی سردشت بیست و سوم خرداد در حین رصد نوار مرزی به شهادت رسید. شهید برزگری متاهل بود.

شهادت مامور پلیس یازدهم در تعقیب و گریز فروشندگان مواد مخدر

هفتم خردادماه در حین انجام ماموریت و تعقیب خودروی حامل مواد بر اثر واژگونی خودرو یکی از ماموران مواد مخدر یزد به شهادت رسید.

ستوان جواد زارعی متاهل و پدر دو فرزند بود.

درگیری با سارقان و شهادت پلیس دوازدهم

شهید مدافع وطن «مصطفی سوسری» متولد ۱۳۶۲ در آزادشهر و فرمانده انتظامی استان گلستان در ۳۰ خرداد در تعقیب و گریز سارقان بر اثر اصابت به کابل برق فشار قوی در شهر تهران به شهادت رسید. آزادشهر. او یک پسر و یک دختر داشت.

گلوله ای در اجرای حکم در تهران به قلب اصابت کرد

سرهنگ محمد یاسمی متولد ۱۳۶۳ ایلام و از اعضای کلانتری ۱۰۸ نواب تهران بود. وی ۱۱ تیر در حین اجرای حکم قضایی بر اثر اصابت گلوله شرور شرور به شهادت رسید.

شهید یاسمی پدر یک دختر بود.

اصابت گلوله مستقیم توسط اشرار؛ مامور شهادت مدافع وطن

وی با اصابت گلوله مستقیم جنایتکاران مسلح به شهادت رسید. همین یک روز پیش؛ شهید مدافع وطن «محمد صیاد» متولد ۱۳۷۸ زابل از نیروهای پاسگاه مرزی دوست محمدخان استان سیستان و بلوچستان که ۱۶ تیرماه در حین دفاع از مرزها مورد اصابت قرار گرفت را می گویم. کشور و مبارزه با جنایتکاران مسلحی که قصد ورود به مرزهای میهن اسلامی را داشتند. گلوله های مستقیم متجاوزان مرزی باعث مرگ وی شد.

شهید صیاد یک دختر داشت.

***

از ابتدای فروردین تا کنون ۱۵ نیروی انتظامی، پاسدار و سرباز در سراسر کشور برای تامین نظم و امنیت و برخورد با قاچاقچیان، سارقان، تبهکاران و مهاجمان مرزی به شهادت رسیده اند.

امید است با حمایت بیشتر از نیروی انتظامی، تخصیص و افزایش بودجه، تجهیز ماموران به تجهیزات ایمنی فردی و اصلاح و تصویب قانون بکارگیری سلاح، با رعایت اختیارات ماموران و حفظ ایمنی نیروی انتظامی اقدام نمایند. افسران. شهروندان

یاد و خاطره شهدای گلگون کفن نیروی انتظامی کشور گرامی باد.

انتهای پیام/