استاندار خوزستان:فاجعه متروپل را به درس عبرتی برای خاطیان تبدیل می‌کنیم


صادق خلیلیان استاندار خوزستان، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس درخصوص اقدامات صورت گرفته برای ادامه آواربرداری متروپل با توجه به پایه‌های لرزان سازه اظهار کرد: علت ریزش ساختمان عدم رعایت ضوابط فنی و غفلت در ساخت و ساز طی سال‌های ٩۶ تا ٩٨ بوده است.

وی عنوان کرد: در ابتدا مجوز ۶ ساخت طبقه برای این ساختمان صادر شده بود اما با گذشت زمان طی دو نوبت ٣ طبقه و ٢ طبقه به آن اضافه شد. البته متروپل هنوز به صورت کامل ساخته نشده بود و ساخت و ساز در آن ادامه داشت.

استاندار خوزستان با بیان اینکه در طبقه پایین سازه متروپل چندین مغازه فعال شده بود، گفت: موضوع عدم رعایت ضوابط فنی در این سازه مورد پیگرد شدید قرار خواهد گرفت و با صاحب ساختمان، سازندگان و عوامل دست‌اندرکار در شهرداری با اشد مجازات برخورد خواهد شد.

خلیلیان افزود: نیروهای متخصص حاضر در محل حادثه از سراسر استان و برخی نقاط کشور وارد صحنه شده‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به لرزان بودن پایه‌های ساختمان نیارمند دقت هستیم؛ چرا که بخشی از سازه فرو ریخته و بخش دیگر آن به شدت آسیب دیده است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: براساس اعلام علوم پزشکی آبادان آمار فوت‌شدگان حادثه متروپل تا این لحظه به ١۶ نفر رسیده است ضمن اینکه ٣٧ نفر مجروح شده‌اند.

خلیلیان ابراز داشت: بیشتر مجروحان حادثه به صورت سرپایی درمان شده‌اند و عملیات برای یافتن افراد احتمالی گرفتار در زیر آوار ادامه دارد.

وی در پایان گفت: از این فاجعه درس عبرتی برای خاطیانی خواهیم ساخت که جان هم‌وطنانشان را فدای منافع شخصی می‌کنند.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید