kermanyy

Monday, 25 October 2021

استراتژی های تغذیه برای سن سالم


انتخاب غذای سالم

در طول قرن گذشته ، زندگی بشر دستخوش تغییرات اساسی شده است. در آغاز بیستمث میانگین امید به زندگی در هنگام تولد برای زنان و مردان در ایالات متحده 50 سال بود. در سال 2021 ، میانگین امید به زندگی در حدود 77 سال است (1)به انتظار می رود این امید به زندگی در حال رشد تا سال 2125 به طور متوسط ​​85 سال افزایش یابد. لازم به یادآوری است که این تغییر تا حد زیادی ناشی از کاهش نرخ عوارض اولیه است. به جای افزایش حداکثر طول عمر. در نتیجه ، افراد بیشتری در شرایطی زندگی می کنند که می توان آن را “افراد مسن” توصیف کرد. “در حال حاضر ، 13 درصد از جمعیت ایالات متحده را افراد بالای 65 سال تشکیل می دهند ، در حالی که 4 درصد در سال 1900 بود. (2)به بنابراین ، توجه به تحقیقات مرتبط با تأثیر سن بر زیست شناسی و متابولیسم برای پیشبرد سیاست ها و شیوه های بهداشت عمومی که به نفع افراد مسن است ، مهم است.

تغذیه خوب بدون توجه به سن فرد ضروری است زیرا می تواند از بیماری هایی مانند پوکی استخوان ، فشار خون بالا ، بیماری های قلبی ، دیابت نوع 2 و برخی سرطان ها جلوگیری کند. با این حال ، تغذیه خوب ممکن است در افراد مسن به دلیل تغییر در مصرف انرژی و مصرف انرژی با افزایش سن اهمیت بیشتری پیدا کند. نقص در تعادل انرژی می تواند توسط عوامل متعددی مانند کاهش گرسنگی و افزایش مهمان نوازی انجام شود. (3)، تغییر در چگالی قند خون (4)، معایب در تولید هورمون (5)، تغییر در طعم و بو (6)، ترکیب رژیم غذایی را کاهش دهید (7) و عوامل پزشکی و اجتماعی (8)به علاوه بر این ، با افزایش سن ، محققان همچنین شاهد کاهش انرژی مورد استفاده در زمان استراحت بدن هستند.(9) و انرژی مورد استفاده برای هضم ، جذب و ذخیره مواد غذایی که خورده می شود(10)به روی هم رفته ، این تغییرات متابولیسم که با افزایش سن رخ می دهد ، استراتژی های تغذیه ای م effectiveثری را درخواست می کند که به افراد مسن کمک می کند تا با افزایش سن سالم بمانند.

استراتژی های تغذیه ای برای کمک به سالمندان برای سالم ماندن با افزایش سن

 • شامل گروه های غذایی که تغذیه بدون کالری را تامین می کنند ، مانند میوه ها و سبزیجات (از همه نوع و رنگ) ، غلات سبوس دار (مانند بلغور جو دوسر ، نان سبوس دار و برنج قهوه ای) ، محصولات لبنی کم چرب یا کم چرب کم غنی شده با ویتامین D و کلسیم (مانند شیر ، ماست ، شیر آجیل) ، منابع پروتئین بدون چربی (مانند غذاهای دریایی ، گوشت بدون چربی ، مرغ و تخم مرغ) و چربی های سالم (مانند گردو ، بادام ، آووکادو) با یکدیگر تداخل دارند و به یک زندگی سالم تبدیل می شوند.
 • غذاهای پرکالری و کم تغذیه (مانند غذاهای پر کالری اما کم مواد مغذی مانند تنقلات ، شیرینی ، محصولات پخته شده ، نوشابه و الکل) را کاهش دهید.
 • چربی های اشباع شده و چربی های ترانس (مانند محصولات حیوانی ، مارگارین ، غذاهای سرخ شده و غذاهای فرآوری شده) را کاهش دهید.
 • مایعات فراوان بنوشید تا از هیدراتاسیون مناسب و جلوگیری از کم آبی بدن اطمینان حاصل کنید. افزایش سن و داروهای خاص می تواند بر احساس تشنگی تأثیر بگذارد. افراد مسن باید روزانه دو تا سه لیتر آسانسور به شکل آب (به معنای واقعی کلمه) ، چای گیاهی ، آبگوشت یا غذاهای حاوی مایع مانند اسموتی و سوپ بخورند.
 • حفظ فعالیت بدنی مطابق با دستورالعمل های ACSM برای افزایش اثرات مفید بر روی سن سالم با کاهش خطر سقوط ، شکستگی ، بیماری عروق کرونر قلب ، بهبود فشار خون بالا ، برخی سرطان ها و دیابت(11)به

نویسندگان: Rohit Ramadoss ، MS؛ Stella L. Volpe ، Ph.D. ، RDN ، FACSM ، ACSM-CEP ، موسسه پلی تکنیک ویرجینیا و دانشگاه ایالتی

منابع

 1. NVSS – امید به زندگی (2021 ، 10 مارس).
 2. مشخصات 2017 آمریکایی های قدیمی | progressingstates.org.
 3. شواهدی برای پیری بی اشتهایی: حرکت دستگاه گوارش و گرسنگی در سالمندان سالم در برابر بزرگسالان جوان | مجله آمریکایی مدیریت روانشناسی یکپارچه ، یکپارچه و مقایسه ای.
 4. Campfield، LA، Smith، FJ، Rosenbaum، M.، & Hirsch، J. (1996). خوردن انسان: شواهدی برای مبنای روانشناختی با استفاده از الگوی اصلاح شده Neuroscience & Biobehaviolog Reviews، 20 (1)، 133-137.
 5. راث ، جی اس (1979). فعالیت هورمونی در دوران پیری: تغییرات و مکانیسم ها روشهای پیری و توسعه ، 9 (5) ، 497-514.
 6. Doty، RL، Shaman، P.، Applebaum، SL، Giberson، R.، Siksorski، L.، & Rosenberg، L. (1984). توانایی تشخیص بو: با افزایش سن تغییر می کند. ساینس ، 226 (4681) ، 1441-1443.
 7. Mt، F.، & Kj، S. (1985). شناسایی الگوهای مصرف با روشهای فراوانی غذا: غذاهای اساسی و انواع غذاها در رژیم غذایی آمریکاییهای قدیمی. مجله انجمن رژیم غذایی آمریکا ، 85 (12) ، 1570-1576.
 8. De Castro، JM، and de Castro، ES (1989). الگوهای انرژی افراد: تأثیر حضور دیگران مجله آمریکایی تغذیه بالینی ، 50 (2) ، 237-247.
 9. فوکاگاوا ، NK ، Bandini ، LG ، & Young ، JB (1990). تأثیر سن بر ترکیب بدن و میزان متابولیسم در حالت استراحت مجله آمریکایی روانپزشکی -غدد درون ریز و متابولیسم ، 259 (2) ، E233 – E238.
 10. اثرات حرارتی تغذیه بر تعادل انرژی در مردان مسن – خلاصه – تاریخ تغذیه و متابولیسم 1983 ، جلد. 27 ، شماره 1 – ناشران کارگر.
 11. گزارش علمی slàinte.gov.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *