استقبال گرم عراقی ها از زائران ایرانی/ در مسیر پیاده روی اربعین کم نیست + عکس


به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت های دینی خبرگزاری فارس، هیئت اعزامی به مسیر پیاده روی اربعین، در حال حاضر نجف اشرف، مسیر ۸۰ کیلومتری نجف تا کربلا و خود شهر کربلا میزبان میلیون ها زائر است که قدم به این مسیر گذاشته اند. راه عزاداری اربعین سرور و سالار شهیدان فی الارض در کربلا.

با توجه به عدم حضور زائران ایرانی در زیارت اربعین در دو سال گذشته، امسال شاهد استقبال بالای هموطنان هستیم و زائران ایرانی در همه جای شهرهای نجف و کربلا و همچنین پیاده روی اربعین دیده می شوند. مسیر


پذیرایی با کباب ترکی از زائران اربعین

حضور میلیونی زائران در روزهای اخیر نگرانی هایی را در خصوص کمبود غذا، آب و سایر امکانات از جمله اسکان ایجاد کرده است، اما سخاوت میزبانان این ضیافت بیش از این بوده و با تمام توان پذیرای زائران هستند. .

اما شایعات چند روز اخیر درباره کمبود آب و غذا در عراق تا جایی پیش رفته که برخی رسانه های رسمی نیز در این باره صحبت کرده اند. در حالی که شرایط برای زائران کاملا عادی است و به هر کجا که نگاه کنید موکب ها فعال هستند و پذیرای زائران هستند.


پذیرایی از زائران اربعین با پیتزا

البته هفته گذشته با توجه به اینکه هنوز بسیاری از موکب ها شروع نشده بود، زائران در نجف با کمبود مواجه شدند که البته این کمبود به حد بحران آفرینی نرسید. این امر فقط آنقدر برای زائران دردسر ایجاد کرد که اکنون این نواقص برطرف شده است.

در طول مسیر ۸۰ کیلومتری شرایط کاملا مساعد بوده و هست و موکب ها آب آشامیدنی فراوان، غذا، شربت و سایر خوراکی ها را در اختیار زائران قرار می دادند و حتی بیشتر از آن، نصب کولر و سیستم های برودتی در موکب ها و همچنین آبپاش های دستی. ، و اندکی از رنج زائران از گرما بکاهد. حتی آب آشامیدنی بسته بندی شده به اندازه کافی وجود دارد.


آب آشامیدنی فراوان در مسیر اربعین

شاید بتوان شهر کربلا را اوج مهمان نوازی عراقی ها دانست. در همین راستا بسیاری از خیابان ها و کوچه های کربلا در موکب ها فعال بوده و ضمن پذیرایی از زائران، اسکانی نیز به آنان ارائه کرده اند.

گفتگو با زائران تاییدی بر این امر است و همگان از زحمات میزبانان قدردانی می کنند. اگر شکایتی هم هست مربوط به مرزها و کمبود امکانات و کندی روند خروج از کشور است.


پذیرایی از فلافل زائران اربعین

اما برخلاف شایعات و همانطور که از عکس های خبرنگار فارس مشاهده می کنید، در کربلا، نجف و مسیر هیچ کمبودی وجود ندارد و هیچ زائری گرسنه و تشنه به بالین نمی روند.


آب پاشی زائران اربعین برای جلوگیری از گرمازدگی

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید