kermanyy

Saturday, 23 October 2021

استنشاق N95 می تواند بیمارستان ها را از دود وحشی کاهش دهد: مطالعه

استنشاق N95 می تواند بیمارستان ها را از دود وحشی کاهش دهد: مطالعه


به گفته محققان ، استنشاق کننده های N95 می توانند محافظ قوی در برابر مه وحشی باشند.

بر اساس مطالعه ماه آگوست در مجله AGU GeoHealth ، ماسک های وضعیت نظارتی “راهی امیدوار کننده” برای کاهش آلودگی های مضر هوا و کاهش خطر عوارض جانبی نامطلوب را ارائه می دهند.

نویسندگان مطالعه دانشگاه ایالتی کلرادو و دانشکده بهداشت عمومی کلرادو خاطرنشان کردند که مزایای سلامت عمومی “تا حد زیادی” بستگی به تعداد دفعات استفاده از دستگاه تنفس N95 و تعداد افراد دارد.

بر اساس اطلاعات همراه ، مدل تیم انواع مختلف پوشش صورت ، نحوه واکنش خوب آنها ، ویژگی های آلودگی هوا و خطر آلودگی هوا را ایجاد می کند.

علاوه بر این ، درصد افرادی که احتمالاً از ماسک استفاده می کنند و نحوه مرتب استفاده از آنها در نظر گرفته شده است.

ماسک صورت N95 از شیشه جلو آویزان شده و به شکل شبح با آسمان نارنجی ناشی از دود آتش سوزی های کالیفرنیای شمالی در اوکلند ، کالیفرنیا ، چهارشنبه ، 9 سپتامبر 2020 دیده می شود.
گروه MediaNews از طریق گتی ایماژ

محققان آزمایشات آزمایشگاهی را انجام دادند تا به نتایج خود برسند و توانایی صورت و ماسک های مختلف را در فیلتر کردن ذرات در طیف وسیعی از اندازه های موجود در دود و آلودگی هوا با قرار دادن مواد ماسک بر روی لوله ای که در هوا و ذرات داخل تنفس می کند ، بررسی کردند. یک جعبه پلاستیکی

در مطالعه موردی فصل آتش سوزی در ایالت واشنگتن 2012 ، گروه تخمین زد که استفاده از دستگاه تنفسی N95 می تواند بیمارستانهای تنفسی را که باعث آتش سوزی می شوند ، 22 تا 39 درصد کاهش دهد. N95s قرار گرفتن در معرض افراد را تا 16 برابر کاهش می دهد.

از سوی دیگر ، ماسک های پارچه ای فقط حفاظت محدودی در برابر آلودگی هوا ارائه می دهند و ماسک های مصنوعی و پنبه ای تنها بینایی آنها را تا 2.2 برابر کاهش می دهد. و به ترتیب 1.4.

در حالی که ماسک های جراحی بیش از 90 درصد دانه ها را فیلتر می کردند ، یک مطالعه قبلی نشان داد که ماسک ها نیمی از هوای اطراف ماسک را خارج می کنند و آنها را به اندازه گزینه های مصنوعی و پنبه مثر می کند.

ماسک های جراحی و ماسک ها به ترتیب حدود 17 و 13 درصد بستری شدن در اطراف دود وحشی را کاهش می دهد ، در حالی که ماسک های پنبه ای تنها 6 درصد اندازه گیری می شوند.

به گفته نویسندگان ، N95 ها همچنین در برابر ذرات گرد و غبار بزرگتر و آلودگی هوای شهری بهترین کار را کردند.

    هنگامی که گارد ملی جمهوریخواه جاده ای را به دلیل آتش سوزی مداوم در منطقه اودمیرا در 18 آگوست 2021 در اودیمیرای پرتغال ، بسته است ، زنی از ماسک محافظ صورت استفاده می کند و در کنار علامت جاده ایستاده است.  آتش سوزی در جنگل های چوب پنبه ، اکالیپتوس و کاج در شهر اودیمیرا در پرتغال پس از مدت طولانی هوای گرم و خشک رخ داده است.
هنگامی که گارد ملی جمهوریخواه جاده ای را به دلیل آتش سوزی مداوم در منطقه اودمیرا در 18 آگوست 2021 در اودیمیرای پرتغال بسته است ، زنی از ماسک محافظ صورت استفاده می کند و در کنار علامت جاده ایستاده است. آتش سوزی در جنگل های چوب پنبه ، اکالیپتوس و کاج در شهر اودیمیرا در پرتغال پس از مدت طولانی هوای گرم و خشک رخ داده است.
گتی ایماژ

این مطالعه به تاثیر تغییرات آب و هوایی بر فصل وحشی این کشور اشاره کرد. دانشمندان می گویند تغییرات آب و هوا همچنان آتش سوزی های جنگلی را بیشتر و شدیدتر می کند.

در چند سال گذشته ، دود ناشی از آتش – که با نام PM 2.5 شناخته می شود – آسمان ساحل شرقی را پر کرده است ، کیفیت هوا را کاهش داده و ریه ها را آلوده کرده ، باعث التهاب ، تغییر عملکرد سیستم ایمنی و افزایش آسیب پذیری در برابر بیماری های تنفسی می شود.

قرار گرفتن در معرض مه با مسائل بهداشتی بلند مدت و کوتاه مدت از جمله کاهش مرتبط است عملکرد ریه، سیستم ایمنی ضعیف ، سطوح بالاتر آنفولانزا و حتی بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر.

طبق CDC ، افراد مبتلا به آسم ، بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) ، بیماری قلبی، زنان حاملهو کودکان به ویژه در معرض خطر هستند ، زیرا علائم ممکن است شامل مشکل در تنفس ، خس خس سینه ، سرفه ، حملات آسم ، سوزش چشم ، گلودرد ، آبریزش بینی ، سینوس های تحریک شده ، سردرد ، خستگی ، درد قفسه سینه و افزایش ضربان قلب باشد.

از گروه های در معرض خطر خواسته می شود تا زمانی که باز نیستند از فعالیت های بیرونی خودداری کنند ، N95 را فرسوده نکنند ، درها و پنجره ها را بسته نگه دارند و فیلترهای هوا را برای تمیز کردن هوای داخل خانه اجرا کنند.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *