اسلامی: هیچ انحرافی در برنامه هسته ای ایران وجود ندارد


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و جمعی از معاونان و مدیران صنعت هسته ای کشور در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با حضور حضور یافتند. قبر شهدا، قرائت فاتحه و اهدای گل به احترام شهدای گمنام. این سازمان ادای احترام کرد.

محمد اسلامی در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس گفت: گرامیداشت هفته دفاع مقدس در اصل نماد عزت و عزت، مقاومت، جهاد و شهادت، ایثار و خوداتکایی و معنا بخشیدن است. “توانا بودن”.
وی گفت: دشمنان همواره به دنبال آسیب رساندن و تضعیف جمهوری اسلامی ایران هستند به همین دلیل برنامه ریزی های زیادی انجام دادند تا سفر رئیس جمهور به نیویورک را تحت الشعاع قرار دهند.
اسلامی افزود: پیوستن ایران به گروه شانگهای دستاورد بسیار مهمی بود که حاصل سال ها تلاش بود و ایران به عضویت گروه شانگهای پذیرفته شد.
وی تصریح کرد: بیش از ۶۰ درصد جمعیت جهان در کشورهای عضو گروه شانگهای هستند. همچنین تقریباً ۶۰ درصد ذخایر انرژی جهان در این منطقه قرار دارد و بیشترین فرصت برای توسعه، سرمایه گذاری و پیشرفت در این منطقه قرار دارد. اساساً این حدی است که اگر حتی قدرت های دنیا با ما همکاری نکنند، همکاری با کشورهای عضو برای پیشرفت و توسعه کافی است، زیرا فرصت های بی شمار و بی شماری پیش روی اعضای شانگهای وجود دارد.
وی ادامه داد: کسانی که به دنبال منزوی کردن ایران هستند، نمی توانند این دستاورد را تحمل کنند.
اسلامی گفت: همچنین همزمان با برگزاری مراسم اربعین توطئه ای را در عراق به راه انداختند تا اوضاع این کشور را متشنج کنند و اجازه ندهند مراسم اربعین به خوبی اجرا شود. خدا را شکر توطئه دشمنان شکست خورد و مراسم عظیم پیاده روی اربعین نیز با شکوه برگزار شد.
وی تاکید کرد: بر اساس گزارش های مکرر آژانس بین المللی انرژی اتمی، هیچ انحرافی در برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد، بنابراین نمی توانند با اغتشاشات اهداف خود را پیش ببرند.
معاون رئیس جمهور گفت: اکنون بر اساس شرایطی که برای توافق فراهم شده و آخرین وضعیت مذاکرات، طرف مقابل متوجه شده است که شرایط جمهوری اسلامی ایران به گونه ای نیست که بتوانند ما را تحت فشار روانی قرار دهند. عملیات ها و اقدامات و سیاست ها و استفاده از اهرم فشار و تحریم می تواند از ما امتیاز بگیرد و با امتیاز گرفتن ایران را تضعیف کرده و اهداف آنها را برای رسیدن زودتر به نتایج مطلوب تسهیل کنند.
اسلامی با اشاره به اهمیت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس گفت: گرامیداشت هفته دفاع مقدس در اصل نماد عزت و عزت، مقاومت، جهاد و شهادت، ایثار و خوداتکایی است.
وی تصریح کرد: همانطور که می دانید مهمترین معمای دفاع مقدس این بود که رزمندگان ما تمام محاسبات نظامی و رزمی را که برای شکست ایران در نظر گرفته بودند شکست دادند و تمام نقشه های دشمن نقش بر آب شد. همچنین به دلیل اتحاد و توکل ملت به خداوند متعال و امید به یاری الهی بود.
وی ادامه داد: رزمندگان ما با دست خالی وارد میدان نبرد شدند و پس از شکست دشمن و تصرف تجهیزات، موفق به تشکیل ارتش شدند. این توانمندی به حول و قوه الهی و نیز شهامت و صلابت فرماندهی و رهبری حضرت امام راحل و پس از ایشان مقام ولی فقیه صورت گرفت و شرایط به حدی پیش رفت که بحمدالله اکنون شاهد پایه های قوی در کشور هستیم.
رئیس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: شاهد بهبود و روند صعودی وضعیت اقتصادی کشور هستیم. در حالی که متوسط ​​رشد اقتصادی جهان در دوره کرونا حدود ۲ درصد بوده است، کشورمان نیز به دلیل تحریم ها و شرایط ویروس کرونا شاهد رشد اقتصادی بوده است.
وی تاکید کرد: نباید ناامید شد، بلکه باید کار و تلاش در دستور کار قرار گیرد و ایثارگرانه در مسیر پیشرفت کشور گام های محکمی برداریم تا انشاءالله زیرساخت های لازم برای پیشرفت اقتصادی و اجتماعی، فناوری و صنعتی فراهم شود. زمینه ها افزایش می یابد و آسیب پذیری ما از بین می رود، از این طریق می توان کیفیت زندگی و معیشت افراد با وضعیت متفاوت را بهبود بخشید و در اقتصاد ملی موثر بود.
اسلامی گفت: در هفته دفاع مقدس با همه شهدای انقلاب اسلامی و امام شهدا عهد می بندیم که کوتاهی و کوتاهی نکنند و همچنین مصمم به انجام کارها و ارائه خدمات فراتر از آنچه هست باشیم. انتظار می رود. کجا می رویم.”

وی تاکید کرد: برای خدمات رسانی و مسئولیت پذیری نباید بهانه ای داشت و باید با همت و علاقه بیشتر تلاش کرد تا شاهد پیشرفت سریعتر سازمان و در نهایت امور کشور و عزت ملت ایران باشیم.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید