اشتغالزایی برای دانشجویان با اجرای طرح دستیار فناوری در قشم


به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، محمدشریف رنجبر با اعلام این خبر اظهار داشت: پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم، تفاهم نامه همکاری مشترک با روسای دانشگاه‌های هرمزگان، پیام نور و علمی کاربردی بندرعباس، پیام نور مرکز بین الملل قشم و مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قشم در راستای اجرای طرح دستیار فناوری امضاء کرد.

به گفته رنجبر، مصوبات و آیین نامه‌های این طرح از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ شده است و به مدت ۶ ماه از مرداد ماه سال جاری با هدف ایجاد زمینه‌های مشترک جهت بهره‌مندی از توانمندی‌ها و خدمات متقابل پارک و دانشگاه اجرا خواهد شد.

وی افزود: ایجاد فرصت‌های شغلی برای دانشجویان استان در واحدهای فناور،  افزایش اثربخشی و کارایی آموزش برای دانشجویان در داخل کشور و جلوگیری از خروج نخبگان،  تقویت شرکت‌های دانش بنیان با تامین نیروی انسانی متخصص از جمله مهمترین اهداف این طرح است.

گفتنی است، مخاطبان این طرح دانشجویان هرمزگان در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا با روزمه معتبر هستند و گواهی پایان دوره دستیاری فناوری به دانشجویان موفق در این طرح اعطا می‌شود.

واحدهای فناور در صورت به کارگیری نیروهای دانشجویی از تسهیلات و سایر حمایت‌های مورد نظر برخوردار می‌شوند.

دانشجویان و واحدهای فناور می توانند برای ثبت نام تا پایان ۲۰ خردادماه سال جاری به سامانه دستیار فناوری به نشانی www.parkintern.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/۸۸۰۷۴
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید