kermanyy

Saturday, 23 October 2021

اصول اولیه غذا: تهیه مرغ خوشمزه

اصول اولیه غذا: تهیه مرغ خوشمزه


لو اوینا دل پیتزو

به یک شب آشوبگر دوشنبه دیگر خوش آمدید. شما به سمت غذاهای سرسبز – و آن گروه مواد اولیه تصادفی که در بخش ارگانیک فروشگاه مواد غذایی مورد علاقه خود انتخاب کرده اید – به امید جمع آوری انرژی برای طبخ غذای سالم و خوشمزه که مطابق میل شما باشد ، جمع می شوید. به خاطر می آورید که مرغ خریدید و به فکر یک مرغ بریان دوست داشتنی با پوست پوسته ، خمیر کره خوب و تزئین رزماری افتادید. یک انتخاب شرم آور – اما این دقیقاً همان چیزی نیست که شما هنگام شروع رژیم غذایی و زمانی که از او خواسته اید کره پیاده روی داشته باشد ، در ذهن داشته باشید. همچنین چیزی که می خریدید سینه مرغ بدون پوست است. شما برمی گردید و چشم های امیدوار شوهر ، همسر ، فرزند ، سگ و / یا ماهی قرمز خود را می بینید و فکر می کنید: “چرا مرغ مزه ای شبیه افرا ندارد؟ باهاش ​​چیکار کنم؟ ”

این س questionال را مطرح می کند ، “چگونه می توانم این پایه پروتئینی خشک و خشک را به یک شاهکار آشپزی تبدیل کنم؟”

آشپزی بعد از یک روز طولانی می تواند استرس زا باشد و آماده سازی غذا کمی دلهره آور باشد ، به ویژه وقتی از خوردن یک مرغ گوشتی مدام خسته شده اید ، اما با گزینه هایی که می توانید برای غذا خوردن و درخشندگی تهیه کنید ، می توانید غذای سالم و خوشمزه ای را در آن تهیه کنید. آن زمان. کمی آماده سازی طول می کشد ، اما این مرحله آسان دیگر ارزش آن را دارد تا غذای مورد نظر خود را بدست آورید.


زیبایی برینینگ

برینینگ توسط بسیاری از فرهنگ های مختلف برای نگهداری ، چاشنی و نرم کردن گوشت به نحوی که امکان پذیر نیست مورد استفاده قرار گرفته است. چند روش برای روشن کردن مرغ وجود دارد. اولین و شاید متداول ترین روش ، آب نمک مرطوب است که به شما نیاز دارد مرغ را در حمام نمک فرو ببرید. دستور العمل معمولی به نسبت 3/4 فنجان نمک به یک گالن آب نیاز دارد و برای طعم بیشتر می توانید شکر ، گیاهان و ادویه جات ترشی جات را اضافه کنید. به عنوان مثال ، برگ بو و گیاهان پرووانس.

اجازه دهید مرغ حداقل 4 ساعت در آب نمک در دمای اتاق بماند یا یک شب در یخچال بماند. اگر از سینه مرغ استفاده می کنید ، بهتر است از پروانه ها برای گردش بهتر طعم استفاده کنید. قبل از پوشیدن پروانه حداقل 15 دقیقه و بیش از 6 ساعت نمک نمک بزنید. اساساً ، اگر مرغ قبلاً نازک شده است ، نمی خواهید زیاد درخشش داشته باشید زیرا بافت را خراب می کند.

دوش مرطوب از طریق اسمز ، با آب و نمک به پروتئین کشیده می شود ، جایی که نمک به مرغ کمک می کند تا آب را حفظ کرده و مرطوب بماند.

روش دیگر آب نمک خشک است که شامل مرطوب کردن مرغ با نمک و سایر گیاهان خشک شده و ادویه جات ترشی جات و سپس بستن آن در کیسه به مدت یک یا دو روز قبل از پخت است.

روش مورد علاقه من برای خرد کردن و خوردن مرغ ، آب آن هنگام پخت است. زمان بیشتری طول می کشد ، اما مرغ خوشمزه خواهد بود و چند روز در یخچال مرطوب می ماند.


مرغ بریان مورد علاقه اوینا

برای این روش من ترجیح می دهم از مرغ کامل استفاده کنم ، اما شما می توانید قسمت های مرغ را نیز تفت دهید.

فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید ، از ظرف مناسب مرغ مانند تابه 200 اینچی استفاده کنید و اگر مرغ کامل است ، مرغ را در تابه بچرخانید. دو فنجان آب به تابه اضافه کنید. مرغ را نمک زده و مزه دار کنید. آن را در دمای 350 درجه به مدت 30 دقیقه بپزید ، سپس مرغ را از فر بیرون آورده و از آب آن را داخل آب تابه بریزید.

بسته به اندازه مرغ ، درجه حرارت را به 450 درجه فارنهایت افزایش دهید و هر 10 دقیقه ، 2 یا 3 بار میل کنید.

حرارت را به 350 درجه فارنهایت برگردانید و هر 5 دقیقه بجوشانید تا مرغ زرد شود. برای پوست ترد ، فر را بچرخانید و تفت دهید تا تردی موردنظر خود را به دست آورید. من فکر می کنم این روش بهترین است زیرا آب ، نمک و ادویه جات ترشی جات برخی از چربی های طبیعی را از سینه و پوست مرغ خارج می کند. شما اساساً از سینه مرغ – و بقیه پرنده – در یک کیسه طبیعی تغذیه می کنید. زمان بیشتری طول می کشد ، اما طعم آن خوشمزه است و ارزش تلاش را دارد زیرا مرغ شما روزها بعد مرطوب می ماند.

برینینگ یک ابزار ضروری در پخت مرغ مرطوب است چه در حال پخت یا سرخ کردن آن هستید و می توانید آن را با سایر گوشت های بدون چربی نیز استفاده کنید.

مارینینگ ترکیبی بی پایان ارائه می دهد

ترشی یک روش کمی پیچیده تر برای آماده سازی است و شما را دعوت می کند تا در ساختن یک ماریناد برای مرغ خود خلاق باشید. این خیلی به حفظ رطوبت مربوط نمی شود و به طعم دادن به مرغ خوب مربوط می شود. ماریناد معمولاً مخلوطی از روغن ، اسید ، ادویه جات ترشی جات و ترشی است. همچنین می توانید مرکبات و سایر میوه ها و سبزیجات خاص را در یک ماریناد قرار دهید تا طعم و بافت بیشتری به آن بدهد.

ماریناد باید از طعم خاصی پیروی کند. به عنوان مثال ، ممکن است تصویری با طعم آسیایی مانند زنجبیل و مرکبات یا تصویری جنوب غربی با سس چیپوتل و تند شیرین و تند را دوست داشته باشید. امکانات بی پایان است. اگر شما از افرادی نیستید که بیش از حد در آشپزخانه امتحان کنید ، تعداد زیادی دستور العمل برای غذاهای خوب آنلاین وجود دارد. مانند انگور مرطوب ، مرغ نباید در ماریناد حاوی مرکبات برای مدت طولانی ، بیشتر از 4 ساعت در این حالت بماند ، زیرا می تواند باعث قارچ شدن و کباب شدن گوشت شود.

نگه داشتن مرغ بیشتر در ماریناد یا انگور بر اساس مرکبات ، آن را نرم تر نمی کند. از سوی دیگر ، از آنجا که مارینادها فقط طعم خامه ای می دهند ، هرچه مدت بیشتری آن را بکشید ، مرغ طعم ترشی را بیشتر حفظ می کند – و این برای همه انواع گوشت ، نه فقط مرغ ، صدق می کند. بسته به آنچه در ماریناد وجود دارد ، تعادل را پیدا کنید.

ماریناد چیپوتل میل اوینا

یکی از مارینادهای مورد علاقه من برای سینه مرغ ترکیبی از چیپوتل عسلی است.

1 1/2 پوند سینه

4 قاشق غذاخوری عسل

4 قاشق غذاخوری آب مرغ

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون

1 قاشق غذاخوری خمیر چیپوتل

آبلیمو 11/2 قاشق غذاخوری

نمک واسه مزه، نمک برای طعم دادن

سینه مرغ را در کیسه فریزر قرار دهید. مواد را با هم مخلوط کرده و مخلوط را روی مرغ بریزید. در صورت امکان برای 4+ ساعت یا یک شبه ترشی کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. با این حال ، سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان پس از 30 دقیقه آماده پخت یا کباب شدن است.

اگر سینه مرغ را می پزید ، فر را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید و به مدت 25-30 دقیقه بپزید. قبل از سرو از فر خارج کرده و بگذارید 5 دقیقه استراحت کند. می توانید خلاق باشید و کم و بیش هر طعمی را به آن اضافه کنید.


زمان استفاده از آب نمک و ماریناد

تفاوت های قابل توجهی در دو روش آماده سازی مرغ وجود دارد و تفاوت هایی در نحوه آماده سازی مرغ شما به وجود می آورد. برینینگ یک روش مبتنی بر نمک است که عمدتا برای نرم کردن و مرطوب نگه داشتن مرغ استفاده می شود. این می تواند طعم فوق العاده ای به مرغ شما ببخشد ، اما طعم آن به همان اندازه قوی نیست که از طعم دادن به مرغ می گیرید. دم کردن برای پخت مرغ و ماهی تابه عالی است ، اما اگر مرغ خود را آسیاب می کنید گزینه خوبی نیست.

ترشی یک راه عالی برای افزودن طعم است ، اما از آنجایی که اکثر مارینادها نمک ندارند ، گوشت مرطوب نخواهد بود ، مخصوصاً مارینادهای شکر و عسل. با این حال ، اگر علاقه بیشتری به خرد کردن مرغ دارید ، روش ترشی آن طعم و بافت بهتری به شما می دهد.

هر دو روش برای مرغ مفید است و شام را سرگرم کننده تر می کند.

مزایای سلامتی Brining در مقابل Marinades

به طور کلی ، من معتقدم که آب نمک گزینه بهتری است زیرا می توانید رطوبت بیشتری را در مرغ حفظ کرده و طعم آن را بچشید. اگر از مرغ در آب نمک استفاده می کنید ، احتمالاً روز دوم از آن لذت خواهید برد ، اما مرغ ترشی برای غذایی که می خواهید بلافاصله بعد از پخت بخورید بهتر است.

شاید برایتان س theال باشد که چه نمکی در خرد کردن استفاده می شود. آیا مقدار نمک آن را ناسالم نمی کند؟ وقتی در نظر بگیرید که تمام مرغ ها را یکجا نمی خورید ، متوجه می شوید که از خوردن زیاد سدیم نسبتاً ایمن هستید. برای اکثر مردم ، یک وعده معمولی پروتئین 4-6 اونس ، تقریباً به اندازه یک مشت است. یک وعده 4 اونسی مرغ شفاف قبل از پخت به طور متوسط ​​300-400 میلی گرم سدیم دارد. به گفته سازمان غذا و دارو ، هر فرد باید روزانه حداقل 180 میلی گرم سدیم و حداکثر 2300 میلی گرم سدیم مصرف کند. در واقع ، طبق اعلام انجمن قلب آمریکا ، یک آمریکایی به طور متوسط ​​بیش از 3400 میلی گرم سدیم در روز مصرف می کند.

بنابراین ، حتی اگر مراقب میزان نمک دریافتی خود باشید ، 400 میلی گرم در یک شام آنقدرها سرو نمی کند. بقیه بشقاب شما نباید بیش از 100 میلی گرم سدیم باشد ، این فقط در صورتی است که غذای خود را بیش از حد نمک بزنید. یک بشقاب شام معمولی برای افرادی که به سلامت غذا می خورند ممکن است شامل یک وعده مرغ ، نصف فنجان بروکلی و یک فنجان برنج قهوه ای باشد که حدود 430 میلی گرم سدیم اضافه می کند. اگر این غذایی است که معمولاً برای خودتان مصرف می کنید ، سدیم موجود در مرغ زیاد نیست.

اگر دستور تهیه مرغ دارید که می خواهید آن را به اشتراک بگذارید ، لطفاً آن را در نظرات زیر بنویسید ، و با خیال راحت این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *