اظهارات شفاهی نمایندگان/ برخی گروه ها مهسا امینی را رمز آشوب خود نامیدند


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، انور حبیب زاده بوکانی نماینده مردم بوکان شورای اسلامی شهر در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۲۹ شهریور) در تذکر شفاهی خود گفت: جان باختن مهسا امینی دختر ۲۲ ساله سقزی که توسط گشت ارشاد به مرکز امنیت اخلاقی منتقل شده بود موجب شد. افکار عمومی زخمی شود که بسیار چشمگیر بود.

نماینده مردم بوکان در مجلس در ادامه ضمن تسلیت به خانواده آن مرحوم گفت: این موضوع با جدیت از سوی مجلس به ویژه نمایندگان کرد پیگیری خواهد شد و سران قوا نیز قول پیگیری دادند. در این باره رئیس مجلس نیز در تذکرات و اظهارات خود گفت.

حبیب زاده بوکانی در پایان خاطرنشان کرد: بررسی گشت ارشاد نیز باید در دستور کار مجلس قرار گیرد و مجلس نسبت به حقوق شهروندی و قانون اساسی حساسیت بیشتری داشته باشد و با عاملان این حادثه برخورد شود.

در دنباله رضا تقی پور نماینده مردم تهران وی با تسلیت به خانواده مهسا امینی گفت: عده ای مدعی روشنفکری در کنار منافقین، سلطنت طلبان و مزدوران کودک کش صهیونیست و آل سعود در یک جنگ رسانه ای تمام عیار علیه جمهوری اسلامی و جمهوری اسلامی قرار گرفتند. سناریوهای کشتار مکرر و ایجاد شورش های ویرانگر و اقدامات ضد امنیت ملی همراه با خون آشام ها و تروریست های منافق را دنبال می کنند.

وی افزود: به شما هشدار می دهیم که از خشم و طوفان و عزم ملت که دامان شما را می گیرد بترسید و از تهمت و دروغ و تهمت به این نظام مقدس و سربازان امنیت ملی که شرط عادلانه نیست بپرهیزید.

همچنین محمدحسین فرهانی نماینده مردم تبریز وی در تذکر شفاهی گفت: حادثه تلخی که طی احضاریه ای رخ داد، چه از روی سهل انگاری و چه غیر از روی بی توجهی، باعث آزردگی همه مردم عزیز کشور شد، حادثه بسیار تلخی بود و مسئولین کشور مراتب تاسف و تاثر خود را اعلام کردند. ” و علاوه بر آن بر پیگیری تاکید کردند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس یازدهم افزود: در حاشیه توهین هایی به حجاب و مسئولان رسمی صورت گرفت و مجلس باید در مقابل این موضوع گام محکمی بردارد، استدلال های کذب و اتفاقات تلخی که اتفاق افتاده باید از نظر جامعه شناختی و روانشناختی بررسی شود.” و راه حل های روشنی برای این امر اتخاذ کنند.

در دنباله مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز وی در تفسیر شفاهی خود علاوه بر تقدیر از ملت شریف عراق به دلیل پذیرایی از زائران کربلا در ایام اربعین، از مردم استان های مرزی خوزستان، ایلام، کرمانشاه و کردستان نیز تشکر کرد و گفت: گلایه ای داریم از دیوان عدالت اداری و سازمان برنامه و بودجه چرا که حق مناطق جنگی برای این مناطق محروم در ۶ استان که از نظر زیرساختی و امکانات رفاهی مشکل دارند لغو شد.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه تفسیر قانون در ماده ۱۱۲ که برای کمک به مسئولان بود و این حق متعلق به مجلس است لغو شده است در حالی که باید در نظر داشت. این حق برای بازنشستگان نیز هست.

وی خواستار اعمال رتبه بندی معلمان مهرآفرین و افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان نفت، فولاد و سایر صندوق های ویژه شد.

همچنین سیدسلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه وی در تذکری شفاهی تصریح کرد: مرزهای یک کشور قابلیت و فرصت است نه تهدید. ایجاد مسیرهای اقتصادی و زیارتی به سوریه، کربلا و عتبات عالیات ترکیه خواسته عمومی مردم آذربایجان است.

وی افزود: بازگشایی مرز تمرچین و باشماق که از ویژگی های خاصی برخوردار است و کاهش فاصله برای مردم شمال غرب به ویژه مردم آذربایجان و ترکیه موجب خوش آب و هوا، امنیت، همبستگی و اتحاد خواهد شد. و به مردم استانم تبریک می گویم.

وی در پایان با تشکر از مسئولان امنیتی، انتظامی و شورای تامین استان، خواستار تخصیص اعتبار کافی برای بهبود زیرساخت های مرزی استان آذربایجان شد.

در دنباله عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی نماینده مردم تهران وی در تذکر شفاهی خود گفت: در آستانه الحاق ایران به اجلاس سران شانگهای و مجمع عمومی سازمان ملل متحد، عده ای قصد سوء استفاده از وضعیت خانم را دارند. مهسا امینی که باید به خانواده اش تسلیت بگوید.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در شورای اسلامی ادامه داد: به عنوان پدری داغدار که به خانم راه عدالت است و جمهوری اسلامی نباید همیشه مظلومان را مظلومتر کند.

وی افزود: این فرصت را نباید در اختیار ضد انقلاب، سلطنت طلبان، کومله ها و منافقانی که در خون ۱۷ هزار شهید ترور غسل می کنند داده شود. پر واضح است که مهسا امینی بهانه است و اصل نظام بر امضای این تحرکات است. من به عنوان یک پدر و مادر داغدار توصیه می کنم راه خود را از مسیر ضد انقلاب جدا کنید.

همچنین علیرضا سلیمی نماینده مردم منطقه وی در یادداشتی شفاهی با تشکر از مهمان نوازی مردم عراق و همچنین مردم استان های خوزستان، کردستان، کرمانشاه و ایلام در ایام اربعین گفت: حادثه ای که برای مهسا امینی رخ داد قلب همه ما را شکست، زیرا او دختر بود. از همه ما.” و همه دختر و پسر این سرزمین فرزندان ما هستند. در این راستا از نهادهای مسئول تقاضا می شود نتیجه نهایی را اعلام کنند.

نماینده مردم محلات در مجلس یازدهم ادامه داد: چرا عده ای با قضاوت زودهنگام جناح به ضدانقلاب اجازه می دهند؟ حجاب این طبیعیه؟

سلیمی افزود: از خانواده امینی تشکر می کنیم که با مرزبندی اجازه ندادند ضد انقلاب از این فرصت استفاده کند. عده ای در این مجلس بارها رئیس جمهور وقت را به دلیل حمایت از برخی زنان زیر سوال بردند و فراموش نکرده ایم که مصوبه گشت ارشاد را چه کسانی تهیه کرده اند! چگونه این افراد گذشته را فراموش کردند؟

وی با تشکر از وزارت جهاد کشاورزی و خواستار پرداخت مطالبات گندم کاران گفت: وضعیت معلمان طرح مهرآفرین نیازمند تعیین تکلیف است تا در آستانه مهر انگیزه ای برای معلمان ایجاد شود.

در پایان احمد راستینه هفشجانی نماینده مردم شهرکرد وی در یادداشتی شفاهی اظهار داشت: اگرچه فوت خانم امینی افکار عمومی و خانواده محترمش را جریحه دار کرده است و به خانواده محترمشان تسلیت می گوییم اما همانطور که رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه تاکید کردند ابعاد دقیق آن قابل انتظار است.

نماینده مردم شهرکرد بن وسامان در مجلس ادامه داد: موضوع اصلی گرایش سیاسی خاص در کشور این است که سران آن در فتنه سال ۸۸ ظلم بزرگی بر نظام اسلامی تحمیل کردند و آن روز کلید آن ندا بود. آقا سلطان و امروز مهسا امینی. شما زن را رمز شورش های خود قرار دادید.

وی افزود: شما قتل مرحوم میترا استاد توسط رهبر جریان اصلاحات را دیدید، نتوانستید در تایید قتل تردید ایجاد کنید، قداست و حیثیت زن را با نقشه ترسو بودن زیر سوال بردید. حالا شما مدافع حقوق و حیثیت زنان شده اید؟ به همه فتنه گران و دروغگویان که این روزها در فضای مجازی دست به هر دروغی می زنند هشدار می دهیم که اگر نظام اسلامی در فتنه ۸۸ صبر انقلابی را بر عهده خود می دانست امروز اقدام انقلابی را در دستور کار خود قرار می داد.

انتهای پیام/ت ۲۸