اعلامیه: ساپینتو به حمله به استقلال کمک می کند / او کچل است اما به ابزار و زمان نیاز دارد


شاهین بیانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره انتخاب ریکاردو ساپینتو به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال گفت: پس از اتفاقی که افتاد مشخص شد که باید گزینه خارجی انتخاب می شد. او کارنامه خوب و قابل اعتمادی دارد اما مهمتر از همه این است که هیچ شناختی از فوتبال ما ندارد.

وی افزود: مدیریت باشگاه باید افرادی را انتخاب کند که بدانند این مربی در اسرع وقت سر کار حاضر می شود و در کنار او قرار می گیرد. او مردم را نمی شناسد و با فوتبال ما آشنا نیست. بنابراین مهمترین چالش استقلال در حال حاضر همین موضوع است و باید به او کمک کند تا تیم مدیریتی باشگاه را ببندد.

پیشکسوت استقلال گفت که این مربی برای ستاره پرتغالی پیشرو بود و با توجه به سبکی که در تیم های قبلی داشت، می توان انتظار داشت استقلال در فصل جدید لیگ برتر تهاجمی باشد؟ اما قبل از هر چیز باشگاه باید اسکلت سال قبل را حفظ کند و خروجی ها را جایگزین کند. مهم نیست رزومه یک مربی چقدر خوب است، اگر ابزارش را نداشته باشد چه کاری می تواند انجام دهد؟ پس ممکن است استقلال امسال با این مربی دست و پنجه نرم کند. ابزار کار و پخش کننده های مهم.

وی افزود: این قطعا به تهاجمی شدن استقلال کمک می کند. طبق رزومه او، او یک مربی عملی است، اما باید سریعتر با فرهنگ ما سازگار شود و با خودش سازگار شود. بعد از آن باید ابزارش یعنی پلیر را به او بدهیم و منتظرش باشیم. امیدوارم هر چه زودتر این اتفاق بیفتد. اگر ابزار را در اختیار او بگذاریم، ۱۰۰ درصد می توانیم انتظار داشته باشیم که استقلال تهاجمی را ببینیم.

در بیانیه ای درباره رفتار احساسی ساپینتو که می تواند برای استقلالی ها در طول مسابقات دردسرساز شود، آمده است: «هنوز زود است درباره این مسائل صحبت کنیم. این را باید در آینده و از نزدیک ببینیم اما فرهنگ کشور با فرهنگ فرقی ندارد. به همین دلیل است که فکر می کنم می تواند به سرعت با فرهنگ ما سازگار شود. شناخت زودهنگام بازیکنان و محیط کاری آنها بسیار مهم است. هواداران صبر دارند. زمان می برد تا ساپینتو با فرهنگ، بازیکنان و فوتبال ما آشنا شود. از آنها می خواهم صبور باشند.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید