اعلام تبرئه مقتدی صدر از گروه های متخلف شرع و قانون – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «مقتدی صدر» رهبر جنبش صدر عراق روز پنجشنبه از هر گروه نظامی که شریعت و قوانین را نقض کند، بی گناهی خود را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، «صالح محمد» یکی از نزدیکان مقتدی صدر به نقل از وی گفت: من اعلام می کنم این اعمال و اخلاق و آداب ماست حتی در تعامل با مفسدان چه رسد به آنها.

در عین حال این گروه ها را در پیشگاه خداوند و مردم عراق تبرئه کرد.

مقتدی صدر همچنین از همه دعوت به همکاری کرد تا از یک سو در مورد این گروه ها گزارش دهند و از سوی دیگر به آنها نپیوندند.

وی افزود: اقدامات این گروه ها با هر قانون الهی و نظام اخلاقی و اجتماعی در تعارض است.

این در حالی است که جنبش صدر قبلاً مخالفت خود را با شرکت در هر دولت آینده عراق اعلام کرده بود.

صالح محمد العراقی، از چهره های نزدیک به رهبر جنبش صدر که به «وزیر» و سخنگوی وی در شبکه های اجتماعی معروف است، شنبه گذشته با انتشار مطلبی به الزام «محمد شیعه السودانی» به تشکیل کابینه جدید عراق واکنش نشان داد. یک پست در شبکه های اجتماعی

مقتدی صدر دو روز پس از انتخاب رئیس جمهور و مسئول تشکیل کابینه جدید عراق پس از یک بحران سیاسی طولانی، اعلام کرد که در دولت بعدی شرکت نخواهد کرد.

صالح محمد العراقی به نقل از صدر گفت که دولت جدید عراق در صورت تشکیل، «دولتی ائتلافی خواهد بود که به خواسته های ملت پاسخ نداده و نخواهد کرد و با اصل آزمون و خطا همخوانی ندارد.» “

وی نوشت: سرکوب صدای مردمی که مخالف بازگشت عراق به وضعیت اول هستند و همچنین سرپیچی آشکار از توصیه های دینی و ملی صادره از عالی ترین سطوح داخلی و خارجی محکوم است.

لازم به ذکر است که پنجشنبه گذشته پارلمان عراق رئیس جمهور جدید را انتخاب کرد و وی محمد شیعه السودانی را برای تشکیل کابینه جدید عراق منصوب کرد و پس از آن السودانی رایزنی های خود را برای تشکیل دولت آغاز کرد.