kermanyy

Saturday, 23 October 2021

افتادگی دریچه های میترال و اتصال آنها به فشار

افتادگی دریچه های میترال و اتصال آنها به فشار


نارسایی میترال و دلبستگی آنها به استرس

افتادگی دریچه میترال نوعی بیماری دریچه میکسوماتوز است. کشش در اطراف دریچه میترال و رشته ها به صورت تصاعدی کشیده می شود ، به طوری که دریچه میترال همزمان با ضربان قلب خم می شود.
افرادی که دچار افتادگی دریچه میترال هستند ممکن است عود نداشته باشند (نشت مفصل) یا ممکن است دامنه ای از شدت نشت خفیف تا شدید دریچه فلپ داشته باشند. البته ، اکثر مردم به آرامی نشت نمی کنند یا نشت نمی کنند.

درصد کمی از افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال دارای MVP بزرگی هستند که نیاز به درمان دارد. افتادگی دریچه میترال بسیار شایع است و حدود سه تا پنج درصد از افراد را درگیر می کند. گزارشات نشان می دهد که زنان دو برابر مردان در معرض این بیماری قرار دارند. به خاطر داشته باشید که افتادگی دریچه میترال در کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان مشاهده می شود ، بنابراین می تواند در هر گروه سنی یا جنسیتی رخ دهد.

جدا شدن دریچه میترال قلب

علائم افتادگی دریچه میترال

اگرچه افتادگی دریچه میترال معمولاً یک اختلال مادام العمر است ، اما بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری هرگز علائمی ندارند.

بنابراین وقتی افراد مبتلا به این بیماری تشخیص داده شوند ، ممکن است متعجب شوند. هنگامی که علائم ظاهر می شوند ، این ممکن است به دلیل پرش مجدد خون از دریچه باشد. علائم افتادگی دریچه میترال می تواند در افراد مختلف بسیار متفاوت باشد. همانطور که گفته شد ، این علائم خفیف هستند اما شایع ترین آنها عبارتند از:

ضربان قلب رقابتی یا نامنظم (آریتمی)
سبك سر یا سبك سر
تنفس یا تنگی نفس ، اغلب در هنگام فعالیت بدنی یا دراز کشیدن
• خستگی

کی به پزشک مراجعه می کنید؟

اگر فکر می کنید ممکن است هر یک از علائم فوق را داشته باشید ، باید به پزشک مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که بسیاری از بیماریهای قلبی دیگر علائم مشابه افتادگی دریچه میترال را ایجاد می کنند ، بنابراین فقط پزشک می تواند علت علائم را مشاهده کند.

• اگر درد قفسه سینه دارید و مطمئن نیستید که ممکن است حمله قلبی باشد.

• اگر قبلا دچار افتادگی دریچه میترال شده اید ، در صورت بدتر شدن علائم به پزشک مراجعه کنید.

علل افتادگی دریچه میترال

دریچه میترال جریان خون بین حفره های چپ بالا و پایین قلب را کنترل می کند.

هنگامی که قلب به درستی کار می کند ، دریچه میترال در هنگام پمپاژ قلب به طور کامل بسته می شود و از جریان خون به داخل محفظه فوقانی چپ (دهلیز چپ) جلوگیری می کند.)

اما در برخی از افرادی که دچار افتادگی دریچه میترال هستند ، یک یا هر دو برگچه دریچه میترال دارای کشش اضافی یا بیش از حد است که باعث می شود قلب هر بار که منقبض می شود به صورت سایه در نزدیکی دهلیز چپ حرکت کند. برآمدگی ممکن است محکم بسته نشود.

در برخی موارد ، خون می تواند از طریق دریچه برگردد (ناسازگاری دریچه های میترال) اگر خون بسیار کمی به دهلیز چپ بپرد ، ممکن است مشکلی ایجاد نشود. در بالا ذکر شد که دریچه های میترال شدید می توانند علائمی مانند تنگی نفس ، خستگی یا سبکی سر ایجاد کنند.

نام دیگر افتادگی دریچه میترال سندرم سوفل کلیک است. وقتی پزشک با گوشی پزشکی به قلب گوش می دهد ، ممکن است صدایی را بشنود که گویی برگچه ها در حال بازگشت هستند و سپس در نتیجه برگشت خون به دهلیز ، صدای دیگری شنیده شود.

اسامی دیگر برای شرح پرولاپس دریچه میترال عبارتند از:
• سندرم بارلو
سندرم دریچه انعطاف پذیر
سندرم دریچه میترال
بیماری دریچه میترال میکسوماتوز

خطر افتادگی دریچه میترال

عوامل خطر افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال قلب می تواند در هر فردی و در هر سنی رخ دهد. علائم شدید افتادگی دریچه میترال در مردان بالای 50 سال شایع تر است. افتادگی دریچه میترال می تواند با تعدادی از بیماری های دیگر همراه باشد ، مانند:

سندرم مارفان
سندرم Ehlers-Danlos
• ناهنجاری مامایی
• ماهیچه های مختلف
بیماری گریوز
• اسکولیوز

تشخیص افتادگی دریچه میترال

از آنجا که اکثر بیماران مبتلا به MVP هیچ علامتی ندارند ، هنگام معاینه فیزیکی هنگام گوش دادن به قلب با گوشی پزشکی می توان سوفل را تشخیص داد. علائم شایع عبارتند از ضربان قلب سریع (تپش قلب) ، ناراحتی در قفسه سینه و خستگی.

پزشک ممکن است پس از گوش دادن به قلب فرد با گوشی پزشکی به افتادگی دریچه میترال مشکوک شود. حرکت غیرعادی دریچه میترال می تواند صدای خاصی به نام “کلیک” ایجاد کند. اگر نارسایی میترال نیز وجود داشته باشد ، پزشک ممکن است حمله قلبی ناشی از جریان برگشت را بشنود.

تشخیص قطعی افتادگی دریچه میترال مورد نیاز است اکوکاردیوگرام انجام دهید این یک نوع سونوگرافی قلب است.

نحوه تشخیص افتادگی دریچه میترال

اگر قتلی داشته باشم باید چکار کنم؟

حتی برای کسانی که هیچ علامتی ندارند ، در صورت تایید قتل پرولاپس دریچه های میترال ، اکوکاردیوگرام (اکو) توصیه می شود. اکو از سونوگرافی برای ارزیابی وضعیت دریچه و میزان خون آزاد شده (برگشت) از دریچه در زمان حمله قلبی استفاده می کند.

آزمایش دیگر ممکن است تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (CMR) باشد که به MRI قلب نیز معروف است.

درمان افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال برای اکثر افراد مشکلی ایجاد نمی کند ، بنابراین درمان معمولاً ضروری نیست.

افرادی که از نارسایی شدید میترال در نتیجه افتادگی دریچه میترال رنج می برند ، اغلب می توانند از جراحی برای ترمیم یا ترمیم دریچه نشتی بهره مند شوند. برای افرادی که علائم نارسایی احتقانی قلب در نتیجه افتادگی دریچه میترال در ارتباط با نارسایی میترال دارند ، جراحی بهترین روش درمانی است.
اگر نارسایی میترال در اکوکاردیوگرام وجود نداشته باشد ، علائم افتادگی دریچه میترال نادر است. بهترین درمان برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد ، اما می تواند شامل موارد زیر باشد:

• ورزش
• مسکن
روشهای آرام سازی و کاهش وزن
از مصرف کافئین و سایر محرک ها خودداری کنید

مسدود کننده های بتا ، که داروهایی برای کاهش ضربان قلب هستند ، ممکن است در افرادی که دارای ضربان قلب سریع هستند ، به نام تاکی کاردی ، با افتادگی دریچه میترال ، مفید باشد.

MVP بندرت به یک بیماری جدی تبدیل می شود. با این حال ، در بدترین موارد ، می تواند باعث ضربان قلب غیر طبیعی (آریتمی) شود که می تواند زندگی را تهدید کند.

هنگامی که افتادگی دریچه های میترال به اندازه ای سخت باشد که باعث نشت دریچه بزرگ شود ، که به عنوان “عود” شناخته می شود ، می تواند منجر به عوارض جدی مانند حمله قلبی و سکته مغزی شود.

زیرا هنگام پرش سوپاپ می تواند باعث بزرگ شدن دهلیز شود. فیبریلاسیون دهلیزی می تواند منجر به مشکلات ریتم قلب مانند “فیبریلاسیون دهلیزی” شود که می تواند منجر به تشکیل لخته خون شود. وقتی لخته ها از قلب به عروق یا مغز منتقل می شوند ، می توانند باعث سکته مغزی یا حمله قلبی شوند.

برای مشاوره رایگان با پزشکان مجرب و تعیین وقت ملاقات با مرکز اکسیر قلب و دیابت الان تماس بگیر.️

آدرس شعبه یک: یوسف آباد ، خیابان 18 ، پ. ۱۰

۰۲۱-۸۸۰۶۷۱۷۵

۰۲۱-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 5]

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *