افتخاری بزرگ برای آلومینیوم کشور/ رکورد بی سابقه تولید آند در یک ماه


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس لامرد، در سالی که از سوی رهبر فرزانه و فرزانه انقلاب اسلامی به عنوان سال تولید، دانش و ایجاد اشتغال نامگذاری شده است، جهادگران متخصص، توانمند، پرتلاش و جوان آلومینیوم جنوب. مجتمع صنایع (سالکو) لامرد، با کسب افتخاری بزرگ در صنعت آلومینیوم کشور، طی یک ماه از افتتاح و بهره برداری از این واحد عظیم صنعتی، رکورد بی سابقه و بی نظیر تولید آند را به ثبت رساند.

رکوردی بی سابقه در تمامی مجتمع های آلومینیومی کشور.

بر اساس این گزارش، در حالی که بیشترین تعداد بلوک های آندی تولید شده در یک ماه از زمان آغاز به کار و راه اندازی، در فروردین ماه امسال ۱۲ هزار و ۱۲۲ بلوک بوده است، علیرغم وجود مشکلات فراوان در تامین برخی از تجهیزات اصلی و یا مشکلات کمبود برق، این تعداد در جولای ۱۴۰۱ به ۱۵۴۵۰ بلوک رسید.

این میزان تولید نه تنها در صنعت آلومینیوم کشور یک رکورد محسوب می شود، بلکه از میانگین ماهانه تولید آند ۱۴۸۳۰ بلوک آندی که در طراحی این واحد صنعتی در شرایط ایده آل پیش بینی شده است، فراتر می رود.

علاوه بر این، آند نقش کلیدی در فرآیند تولید آلومینیوم دارد. بلوک های آندی یک تنی در حین انتقال جریان الکتریکی در واکنش کاهش آلومینیوم استفاده می شوند. کیفیت آندهای تولید شده تاثیر بسزایی در کیفیت محصول تولید شده دارد، شمش ها و فرآیند آن ها در واقع دارای آند با کیفیت خوبی در سلول های احیا هستند که باعث تسهیل فرآیند تولید و تضمین محصول می شود.

شمش های تولید شده در قطب جنوب صنایع آلومینیوم دارای خلوص ۹۹.۷% تا ۹۹.۹% می باشد.

سالکو تنها کارخانه ذوب آلومینیوم در کشور است که تمامی کارگاه های مورد نیاز برای تولید آندهای مورد نیاز شما را ساخته است.

کارخانه آند سالکو با ظرفیت تولید سالانه ۱۶۴ هزار تن آند از بخش های عملکردی تولید آند خام، آند پخت و میله سازی تشکیل شده است که با میانگین تولید روزانه ۴۵۰ آند پاسخگوی نیاز واحد بازیابی است.

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید