افزایش کشف مواد مخدر صنعتی در کرمان / برگزاری رزمایش جمع آوری معتادان متجاهر


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدرضا محمدی انارکی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان امروز در نشست خبری به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: سال گذشته در استان کرمان ۶ شهید تقدیم شد. جمهوری اسلامی کرد‌ایم.

وی در تشریح برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر در استان گفت: برنامه دوچرخه سواری از بیت الزهرا (س) تا گلزار شهدای کرمان در روز پنجشنبه ۸ تیرماه برگزار می شود و همچنین میز خدمت در نماز جمعه این هفته کرمان و سایر استان ها برگزار می شود. شهرها از جمله برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر در استان.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان تصریح کرد: برای تجهیز پاسگاه مرصاد و چهار گلوگاه دیگر استان درخواست بودجه داده ایم که در مصوبات سفر رئیس جمهور به استان مطرح می شود.

وی با تاکید بر اینکه استان کرمان از نظر شیوع مواد مخدر هیچگاه رتبه اول کشور را نداشته است، افزود: استان کرمان قطب ترانزیت مواد مخدر است و ۶۰ تا ۷۰ درصد مواد مخدر از استان کرمان عبور می کند.

محمدی انارکی گفت: متأسفانه افغانستان از تولید مواد مخدر سنتی به تولید مواد مخدر صنعتی روی آورده است به طوری که کشفیات مواد مخدر شیشه در این استان به حدود ۲ تن و ۵۰۰ کیلوگرم رسید و این یک زنگ خطر است.

مسئله اعتیاد مادر همه مسائل اجتماعی است

رحمان جلالی جانشین استاندار کرمان نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه سردار شهید سلیمانی و شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر گفت: شعار جهانی مبارزه با مواد مخدر در سال جاری رسیدگی به چالش های مواد مخدر در منطقه است. حوزه سلامت.” و بحران های انسانی نامگذاری شده است.

وی با تاکید بر اینکه موضوع اعتیاد مادر همه مسائل اجتماعی است، تصریح کرد: کودک آزاری، زناشویی، طلاق، سرقت و… ناشی از اعتیاد به مواد مخدر

جلالی به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در رابطه با ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در امر مبارزه و پیشگیری اشاره کرد و گفت: در حوزه مقابله، راهبرد اصلی ما در شورای مبارزه با مواد مخدر کاهش عرضه است و در این راهبرد جمهوری اسلامی و به تبع آن استان کرمان کارنامه درخشانی داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: در حوزه کشف مواد مخدر در کشور، استان کرمان مقام اول را کسب کرده است و بهترین و موثرترین روش مبارزه با مواد مخدر، مبارزه تلفیقی و همه جانبه با استفاده از توانمندی نخبگان است. ، دولت و مردم

جلالی با تاکید بر اینکه آخرین ایستگاه قطار مرگبار اعتیاد معتادان متجاهر است، خاطرنشان کرد: در این هفته رزمایشی با همکاری فرجا در حوزه جمع آوری معتادان متجاهر با همکاری قوه قضائیه و این افراد انجام می شود. به اردوگاه های ماده ۱۶ تحویل داده می شود.

اکتشافات رو به رشد مواد صنعتی، به ویژه داروهای شیشه

سرهنگ علیرضا سوری رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کرمان در ادامه اظهار داشت: در سال گذشته با تفاوت فاحش با استان سیستان و بلوچستان، استان اصلی کشور از نظر کشفیات شدیم و توانستیم تعداد بیشتری را کشف کنیم. بیش از ۱۶۱ تن مواد مخدر در استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه سال ۱۳۹۹ در حوزه کشفیات مواد مخدر بی سابقه بوده است، تصریح کرد: سال گذشته ۱۶۰ درصد خسارت وارد شده به قاچاقچیان در درگیری های مسلحانه در حوزه امحای مجرمان بوده، ۱۰۰ درصد قاچاقچیان مجروح و ۱۲۷ درصد آسیب دیده اند. دستگیر و ضبط شد.» خودروهای آنها ۳۲ درصد، توقیف سلاح ۱۸ درصد، موتور سیکلت ۵۰۰ درصد، درگیری های مسلحانه ۴۲ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۱۹۹۹ افزایش یافته است.

وی با اشاره به افزایش ۱۴ درصدی ماموریت های منجر به تشکیل پرونده مواد مخدر در حوزه مواد مخدر نسبت به مدت مشابه در سال ۹۹، گفت: پیدا شد.

سوری گفت: از ابتدای امسال اکتشافات شیشه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد افزایش داشته است و پیش بینی می شود مصرف شیشه به دلیل گرانی در حوزه داروهای سنتی افزایش یابد.

رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کرمان افزود: از ابتدای امسال تاکنون طرح های پاکسازی، جمع آوری و غیره در حوزه مواد مخدر که در استان اجرا شده است نسبت به سال گذشته ۴۲ درصد افزایش داشته است. همان دوره.”

سوری از افزایش ۴۳ درصدی پرونده های سازمان یافته مبارزه با مواد مخدر در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: تعداد خرده فروشان دستگیر شده در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/ ۸۰۰۱۸ / ق
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید