افسر ارشد صهیونیست: ما حاضر نیستیم وارد هیچ جنگی شویم


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «ایلان لوتان» مقام ارشد سازمان اطلاعات داخلی رژیم صهیونیستی (شبک) و رئیس سابق این سازمان در واکنش به گزارش «بازرس دولت» این رژیم درباره درگیری های شهری سال گذشته در تل آویو آماده است تا در آینده وارد هیچ جنگی نشود.

به گزارش سایت شهاب نیوز، وی در مقاله ای در روزنامه معاریو نوشت که حوادث و درگیری های ماه می ۲۰۲۱ مرتبط با جنگ ۱۲ روزه غزه، سازمان شبک را غافلگیر کرد و وسعت انفجار اوضاع تا حدی بود. که هیچکس پیش بینی نکرده بود

به گفته وی، تهیه کننده این گزارش باید آن را «شکست اسرائیل در همه اجزای آن» می نامید. وی خاطرنشان کرد: گزارش دیگری در سال ۲۰۱۸ درباره برخورد پلیس با موضوع سلاح های پراکنده در جامعه عرب منتشر شد که مانند گزارش های قبلی نادیده گرفته شد و به دنبال آن توصیه های ذکر شده در آن گزارش نادیده گرفته شد.

وی در پاسخ به اتهام شباک مبنی بر عدم نظارت روزانه بر شرایط داخلی سرزمین اشغالی، گفت: شاباک در چارچوب اختیارات خود عمل می کند که شامل مراقبت از مردم اسرائیل و مسائل مربوط به عملیات در عرصه داخلی است و جاسوسی که در این گزارش به آن اشاره شده موضوع جدیدی نیست و نقطه تمایز بین امور کشور و اقدامات مجرمانه بسیار حساس است، بنابراین سطح همکاری شبکه شبک و پلیس افزایش یافته است، اما با شرایط ایده آل فاصله دارد.

افسر ارشد امنیتی رژیم صهیونیستی در ادامه تصریح کرد: همکاری و انتقال اطلاعات نسبت به گذشته بسیار بهتر است و همکاری نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی در خصوص موضوع «قاچاق اسلحه» و کارگران و عملیات‌کنندگان افزایش یافته است.

جنگ در پیش است

رئیس سابق سازمان امنیت داخلی رژیم صهیونیستی سپس درباره احتمال درگیری های جدی مشابه آنچه در اردیبهشت ۲۰۲۱ رخ داد، نوشت: بدون شک درگیری یا جنگ دیگری در پیش داریم و اوضاع داخلی با حوادثی همراه خواهد بود. ، اما بسته به گرانش من نمی دانم.”

وی ادامه داد: احتمال انفجار در عرصه داخلی زیاد است اما تاکید می کنم که شدت آن بی سابقه خواهد بود اما در پاسخ به این سوال که آیا اسرائیل آمادگی مقابله با این موضوع را دارد، می گویم خیر.

گزارش چهارشنبه گذشته سازمان «بازرسی دولتی» از نقش پلیس و نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی در حوادث و درگیری‌های بی‌سابقه ماه مه ۲۰۲۱ (همزمان با جنگ ۱۲ روزه غزه) به انتقاد شدید از صهیونیست‌ها پرداخت. سازمان های نظامی و امنیتی رژیم.

در این گزارش آمده است که دولت های متوالی در تل آویو تصمیماتی برای بهبود شرایط زندگی و خدمات در جامعه عرب گرفته اند، اما بودجه ای به شهرهایی که بخشی از آنها عربی و بخشی یهودی هستند اختصاص نداده اند. در این گزارش از خدمات شهری بسیار ضعیف در این شهرها نیز انتقاد شده است.

درگیری‌های بی‌سابقه در ده‌ها شهر بین فلسطینی‌ها و صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ که با جنگ ۱۲ روزه غزه همراه بود، همچنان موجب ترس و نگرانی مقامات صهیونیستی شده است. درگیری هایی که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره آن گفت که این درگیری ها در صورت سرکوب نشدن موجودیت آن رژیم را به خطر می اندازد.

انتهای پیام.
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید