اقبالی: کی روش آمد تا در جام جهانی خیلی ضرر نکنیم. بیشتر لژیونرهای ما به بانک رفتند.


مسعود اقبالی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره شرایط انتخابی و بازی های دوستانه ای که با اروگوئه و سنگال در اتریش داریم، اظهار کرد: ابتدا باید بگویم سبک بازی سه ماست. تیم های حاضر در جام جهانی یعنی انگلیس، آمریکا و ولز شباهتی به این دو حریف آماده سازی ما ندارند و باید با این دو تیم بازی دوستانه می کردیم چون بهتر از هیچ است! در مورد تیم ملی هم باید بگویم که اکثر بازیکنان ما تجربه حضور در جام جهانی را دارند و شناخت خوبی از یکدیگر دارند.

وی افزود: از نظر فنی این دو بازی مشابه بازی های ما در جام جهانی نخواهد بود اما می تواند وضعیت بازیکنان ما را نشان دهد. برای بازیکنان لیگ کشوری ما سطح آمادگی مشخص است و همه می خواهیم وضعیت لژیونرها را ببینیم. به جز طارمی شاید بقیه لژیونرهای ما کمتر در ترکیب اصلی تیم هایشان قرار بگیرند. حتی سردار آزمون هم دیگر بازیکن ثابتی نیست. باید ببینیم کی روش بعد از این دو مسابقه چه خواهد کرد.

این کارشناس فوتبال تصریح کرد: مشکل اصلی کی روش بعد از آن دو بازی دوستانه و اردوی اتریش آغاز می شود چرا که او تا جام جهانی حدود ۱۰ روز لژیونر را در اختیار نخواهد داشت. در نتیجه کی تیم ملی را با همان سبک و فرم قبلی آماده می کند. بازی هایی با ساختار دفاعی منسجم و آمادگی بدنی خوب بازیکنان، از ابتدا طرفدار بازگشت کی روش بودم زیرا اسکوچیچ مورد قبول ملی پوشان قرار نگرفت. او کاریزمای لازم برای هدایت تیم به جام جهانی را نداشت. او مربی با ویژگی ها و اخلاق خودش است و فقط می خواست در جام جهانی روی نیمکت تیم ملی کشورمان باشد.

اقبالی درباره اینکه برخی مربیان می گویند اخراج اسکوچیچ از نظر معرفتی کار درستی نیست، گفت: فوتبال منطق و علم است و با اشک و احساسات و عواطف نمی توان آن را مدیریت کرد. بزرگترین مربیان جهان را نیز می توان از تیم شما حذف کرد. حالا کی اومده تیم ملی ما که تو جام جهانی بد نباختیم؟ برای این سه بازی، حتی اگر گواردیولا و فرگوسن را بیاوریم، او می تواند کارهای زیادی انجام دهد نخواهم رفتمی آید چون فوتبال ما از نظر سخت افزاری، تاکتیکی و … از فوتبال مدرن عقب است. از این رو کی روش تلاش می کند تا سطح آمادگی جسمانی بازیکنان تیم ملی را افزایش دهد.

وی افزود: در جام جهانی ۲۰۱۸ تیم ملی عملکرد خوبی داشت و بازیکنان از نظر بدنی آمادگی خوبی داشتند. در جام حذفی قطر چه کسانی ساختار دفاعی قوی برای تیم ملی ایجاد کردند؟ برو او مطمئن شد که گل های کمتری به ثمر می رسانیم و بازنده بدی نیستیم. از نظر فنی، انتخاب در خط هافبک مشکلاتی دارد و ارتباطی بین خطوط ما وجود ندارد. در مقدماتی جام جهانی با شانس به جام جهانی صعود کردیم و فقط بردیم اما فوتبال خوبی ارائه نکردیم. اکنون رقبای قدرتمندی داریم. انگلیس، آمریکا و ولز بازیکنان آماده ای در فوتبال باشگاهی اروپا دارند و تیم ما تلاش می کند بد نبازد و فوتبال قابل قبولی را به عنوان یک تیم آسیایی ارائه دهد.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید