اقتدار ایرانی: ما معتقد به حل همه مشکلات از طریق دیپلماسی هستیم


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک مقام ایرانی به رویترز گفت که بر خلاف ادعای رژیم صهیونیستی، تهران معتقد به استفاده از دیپلماسی برای حل همه مشکلات است.

به گزارش رویترز به نقل از دو مقام ایرانی در روز پنجشنبه، «مشکلات در مذاکرات هسته ای» ایران را دلسرد نکرده است.

یک مقام ارشد نزدیک به تصمیم گیرندگان در تهران به رویترز گفت: منطقه در حال تحول است و اتحادها در حال تغییر هستند. اسرائیل در حال عادی سازی روابط با کشورهای عربی است و آمریکایی ها از این تحولات حمایت می کنند.»

این مقام ارشد ایرانی گفت: «اینها تهدیدهای جدی هستند که باید خنثی شوند. دشمنان ما دعا می کنند که مذاکرات هسته ای به پایان برسد. “اما این اتفاق نخواهد افتاد.”

یکی دیگر از مقامات ایرانی به رویترز گفت: پیام جلسات دوحه برای کشورهای حاشیه خلیج فارس ساده است: برخلاف آنچه اسرائیل ادعا می کند، ایران به دیپلماسی به عنوان راه حل همه مشکلات از مسائل هسته ای گرفته تا منطقه و فراتر از آن معتقد است. .

این خبرگزاری گزارش داد که اسرائیل به عنوان تنها دارنده تسلیحات هسته ای در منطقه، ایران را به عنوان یک تهدید بزرگ می بیند. از سوی دیگر، ایران اصرار دارد که برنامه هسته‌ای‌اش صرفاً صلح‌آمیز است و به هرگونه خرابکاری اسرائیل «قاطعانه پاسخ خواهد داد».

یکی از این دو مقام ایرانی به رویترز گفت: ما عجله نداریم. جمهوری اسلامی با توافق یا بدون توافق دوام خواهد آورد. برنامه اصلی ما هر روز در حال پیشرفت است. زمان به نفع ماست اما ما خواهان توافقی هستیم که ۱۰۰ درصد منافع ملی ما باشد. “ما یک معامله خوب می خواهیم.”

سخنگوی وزارت امور خارجه به رویترز گفت: ما به طور علنی مذاکره نمی کنیم و به گمانه زنی ها درباره موضع ایران پاسخ نمی دهیم.

بر اساس توافق اخیر، در پی سفر جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و توافق ایران و آمریکا، قرار شد لغو تحریم ها از سر گرفته شود. به همین منظور، دوحه پایتخت قطر میزبان این دور از مذاکرات غیرمستقیم اتحادیه اروپا بین ایران و آمریکا در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۷ تا ۸ تیرماه بود.

در همین حال، سه کشور اروپایی عضو پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای با ایران در بیانیه‌ای مواضع خود را درباره آخرین تحولات مذاکرات تحریم‌ها تکرار کردند و گفتند: دارد. ما متاسفیم که ایران تاکنون از این فرصت دیپلماتیک استفاده نکرده و به تشدید تنش‌های هسته‌ای ادامه داده است.»

شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر شب گذشته (چهارشنبه) پس از پایان مذاکرات دوحه درباره لغو برجام با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تلفنی گفت و گو کرد. تحریم ها.

امیرعبداللهیان از میزبانی قطر در این کنفرانس تشکر کرد: ارزیابی ما از مرحله اخیر مذاکرات دوحه مثبت است.

وی گفت: ما برای دستیابی به یک توافق خوب، قوی و پایدار جدی هستیم و اگر آمریکا واقع بین باشد می توان به توافق رسید.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید