اقدامات “فوق العاده” ارتش آمریکا برای سفر پلوسی به تایوان


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع آمریکا قصد دارد برای حمایت از سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، حضور و تحرکات خود را در منطقه هند و اقیانوسیه افزایش دهد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد که در صورت تایید سفر پلوسی به تایوان، ارتش آمریکا حرکت نیروها و تجهیزات خود را در منطقه هند و اقیانوس آرام (آب های اطراف چین) افزایش خواهد داد.

آسوشیتدپرس نوشت، مقامات پنتاگون جزئیات بیشتری ارائه نکردند اما گفتند که احتمالاً جت های جنگنده، کشتی ها و تجهیزات جاسوسی و سایر سیستم های نظامی را برای امنیت پرواز و حضور پلوسی در تایوان ارائه خواهند کرد.

مقامات پنتاگون به این خبرگزاری گفته اند که هر سفر مقامات ارشد آمریکایی مستلزم تدابیر امنیتی ویژه است، اما ترتیبات انجام شده برای سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان فراتر از حد معمول است.

دیروز (چهارشنبه)، مارک میلی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح آمریکا گفت که زمان بحث درباره سفر پلوسی به تایوان فرا نرسیده است، اما اگر تصمیمی در مورد سفر پلوسی یا هر شخص دیگری گرفته شود و آنها درخواست حمایت نظامی کنند، ما هر کاری که بشود انجام خواهیم داد. لازم است.” ما این کار را برای اطمینان از ایمنی آنها انجام خواهیم داد.”

ساوت چاینا مورنینگ پست نیز صبح امروز (پنجشنبه) به نقل از یک گروه تحلیلی محلی گزارش داد که ناوگان ضربتی نیروی دریایی آمریکا در شرق آسیا در حال حرکت به سمت تایوان است.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید