اقلام به دست آمده از خانه ترامپ بیش از ۱۱۰۰۰ سند و عکس بود


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، اسناد دادگاهی که به تازگی منتشر شده نشان می دهد اف بی آی در جریان بازرسی چند هفته پیش از خانه دونالد ترامپ در فلوریدا، بیش از ۱۱ هزار سند و عکس دولتی کشف کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، الن کانن قاضی دادگاه منطقه با انتشار این اسناد موافقت کرده است. این اسناد جزئیات بیشتری در مورد ۳۳ جعبه کشف شده در عمارت ترامپ ارائه می دهد.

اسناد جدید نشان می دهد که اسنادی که به عنوان محرمانه برچسب خورده بودند، گاهی با موارد دیگری مانند کتاب، مجلات و بریده روزنامه ها مخلوط می شدند.

خبرگزاری رویترز می گوید محاسبات رسانه ها نشان می دهد که از ۱۱۰۰۰ سند و عکس دولتی، ۱۸ مورد با برچسب “فوق سری”، ۵۴ مورد با برچسب “محرمانه” و ۳۱ مورد با برچسب “محرمانه” شناخته شده اند.

“فوق سری” بالاترین سطح رتبه بندی است و برای حساس ترین اسناد دولتی استفاده می شود. رویترز نوشت: همچنین ۹۰ پوشه خالی وجود داشت که ۴۸ مورد از آنها با برچسب “طبقه بندی شده” بودند.

مشخص نیست که چرا این پوشه ها خالی هستند و آیا ممکن است برخی از اسناد موجود نباشد یا خیر.

چند هفته پیش، بازرسان فدرال پس از ورود به عمارت ترامپ و جستجوی چند ساعته، هزاران سند محرمانه را که او هنگام خروج از کاخ سفید با خود آورده بود، کشف و ضبط کردند.

ترامپ در واکنش به این حمله در بیانیه‌ای گفت: چنین حمله‌ای تنها در کشورهای شکست‌خورده و جهان سومی امکان‌پذیر است. “

نیویورک تایمز سپس گزارش داد که حداقل یکی از وکلای رئیس جمهور سابق بیانیه ای را در ماه ژوئن امضا کرده است که تمامی اسناد محرمانه از عمارت ترامپ به دولت بازگردانده شده است.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید