التماس دیپلمات های آمریکایی از مقامات این کشور که با لاوروف عکس نگیرند


به گزارش گروه بین الملل فارس، به گفته ماریا زاخارووا، سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه، دیپلمات های آمریکایی در کشورهای مختلف از مقامات این کشورها التماس می کنند که با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه عکس نگیرند.

زاخارووا در کانال تلگرامی خود با بیان اینکه «آمریکایی‌ها می‌گویند روسیه می‌تواند از این عکس‌ها به عنوان دلیلی بر عدم انزوا استفاده کند»، افزود: «شریک‌های آمریکایی حتی متوجه نمی‌شوند که ما از این عکس‌ها برای این اهداف استفاده نمی‌کنیم، اما خودشان (برای این کار): حماقت، بدخواهی و عدم درک کامل واقعیت در نمایندگان اصلی ایالات متحده.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه روسیه، لاوروف به مصر سفر کرد که اولین مقصد او در سفر به کشورهای آفریقایی است.

“ولادیمیر پوتین” رئیس جمهور روسیه اخیرا بار دیگر تاکید کرد که تحریم های غرب نمی تواند مسکو را از جهان منزوی کند.

رئیس‌جمهور روسیه اظهار داشت: در دنیای مدرن نمی‌توان چیزی را با خط‌کشی دور آن تعیین کرد… ما تسلیم نمی‌شویم و گیج نمی‌شویم و از نظر توسعه ده‌ها سال به عقب بر نمی‌گردیم. همانطور که مخالفان می خواهند.

وی پیش از این هشدار داده بود که ادامه تحریم های غرب علیه روسیه عواقب فاجعه باری برای بازارهای جهانی خواهد داشت. رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد: اقدامات کشورهای غربی برای پایان دادن به وابستگی به منابع انرژی روسیه باعث افزایش قیمت گاز طبیعی در اروپا شده است.

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان روز جمعه (۲۴ ژوئیه) گفت که اروپا با اعمال تحریم ها علیه روسیه به سینه خود شلیک کرده است.

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید