القاصی: باید ریل و پاسخگویی برای ارزهای دیجیتال وجود داشته باشد


علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در خصوص تقلب های ارزی گفت: این نوع کلاهبرداری امروز به یکی از مهم ترین دغدغه های ما تبدیل شده است که بخشی از آن منشاء خلاءهای قانونی است. “.

وی ادامه داد: ارز رمزنگاری شده پدیده جدیدی است که نیازمند مقررات قانونی است و باید توسط دستگاه ها و نهادهای مسئول در این پدیده پاسخگو باشد.

رئیس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر حوزه نظارت در پیشگیری، خاطرنشان کرد: بحث نظارت و جلوگیری از تقلب در ارز دیجیتال مطرح است و باید مشخص شود که چه دستگاه هایی در این زمینه مسئول هستند، امروز هیچ مسئولی پاسخگو نیست. این پدیده را او نمی داند.

القاصی تصریح کرد: وقتی مردم فریب می خورند باید پیگیری کنیم و با آن برخورد کنیم، چرا نظارت کافی انجام نمی شود و قبل از وقوع متوقف نمی شود؟

رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه بیشترین انرژی و وقت قوه قضاییه صرف رسیدگی به پرونده های متعدد کلاهبرداری ارز دیجیتال می شود، گفت: باید به دنبال بازپس گیری اموال مردم باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا برای دستگاه هایی که وظیفه رسیدگی به این حساب های بانکی و برداشت این وجوه از مردم را بر عهده دارند، پاسخگویی وجود ندارد؟ وی تاکید کرد: امروز مهم ترین موضوع در حوزه رمزنگاری ارز، موضوع پاسخگویی نهادها و دستگاه های مربوطه است.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید