المپیک ناشنوایان| کسب ۷ مدال رنگارنگ آزادکاران در المپیک ناشنوایان


به گزارش خبرگزاری فارس، آزادکاران ایران در پایان بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ ناشنوایان در برزیل مدال طلا و سه برنز کسب کردند.

*تنها مدال طلا

محمد سیاوشی در فینال وزن ۵۷ کیلوگرم مقابل حریفی از قزاقستان به برتری هفت بر ۲ رسید و قهرمان المپیک شد.
او پیش از این و در دور نخست کشتی گیر ارمنستانی را با نتیجه ۱۰ بر صفر و با ضربه فنی شکست داد، در دور دوم با شکست ۱۳ بر چهار کشتی گیر هندی راهی فینال شد. او در فینال با حریفی از قزاقستان کشتی می گیرد.

*کسب ۳ مدال نقره 

حمیدرضا کنعانی در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم مقابل حریفی از اوکراین هفت بر پنج شکست خورد به مدال نقره رسید.
او پیش از این پس از یک دور استراحت، در دور دوم مقابل کشتی گیر هند پس از تساوی یک-یک با توجه به کسب امتیاز آخر به پیروزی رسید، او در مرحله بعد حریفی از ارمنستان را با نتیجه ۹ بر چهار شکست داد و در ادامه کشتی گیر ترکیه ای را با نتیجه چهار بر ۲ مغلوب کرد و راهی فینال شد.

محمدرسول قمرپور در فینال وزن ۹۷ کیلوگرم مقابل حریفی از هندوستان ۱۳ بر سه کشتی را واگذار کرد و به مدال نقره بسنده کرد.
او در دور مقدماتی پس از استراحت در مرحله نخست، در دور دوم کشتی گیر قزاقستانی را با ضربه فنی برد، سپس کشتی گیر آمریکایی را ۱۰ بر صفر و با ضربه فنی شکست دارد.

علی شکیبازاده در فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم مقابل حریفی از قزاقستان با نتیجه چهار بر سه باخت و به مدال نقره رسید.
او پیش از این و دور نخست مقابل کشتی گیر قزاقستان سه بر یک باخت و با غیبت کشتی گیر آمریکایی برنده اعلام شد. او در مرحله بعدی هفت بر یک حریف ترک خود را مغلوب کرد و راهی فینال شد. شکیبازاده در فینال با کشتی گیری از قزاقستان روبرو می شود.

* ۳ برنز در سبد ایران

کیوان رستم آبادی در دیدار رده بندی وزن ۶۵ کیلوگرم مقابل حریفی از ارمنستان در حالیکه با نتیجه یک – یک تا ۳۰ ثانیه پایانی مسابقه مساوی بود، ۲ بر یک برنده شد و به مدال برنز بازیها رسید. 
او در دور مقدماتی پس از استراحت، حریف کامرونی را با نتیجه ۱۰ بر صفر (ضربه فنی) شکست داد، رستم آبادی در دور دوم ۶ بر یک مغلوب حریفی از مغولستان شد.

فرود حجتی در وزن ۷۰ کیلوگرم در دیدار رده بندی مقابل کشتی گیری از ارمنستان در حالیکه هشت بر صفر پیش بود، کمتر از یک دقیقه حریفش را با ضربه فنی شکست داد و به مدال برنز بازیها دست یافت.
 او در دور مقدماتی کشتی گیران آمریکا و ارمنستان را با ضربه فنی (۱۰ بر صفر) مغلوب کرد. حجتی در دور سوم مقابل نماینده مغولستان در حالیکه ۹ بر یک پیش بود، قبل از پایان وقت اضافه اول با ضربه فنی مغلوب کرد. وی در مسابقه چهارم مقابل حریفی از قزاقستان با حساب ۱۰ بر صفر (ضربه فنی) مغلوب شد.

حسین نوری در دیدار رده بندی وزن ۷۴ کیلوگرم با وجود شکستگی دنده که در روز اول مسابقات با آن روبرو شد، توانست چهار بر سه از سد کشتی گیر مغولستانی عبور کند و صاحب مدال برنز المپیک شود.
او در مرحله اول مقابل کشتی گیر ترک با نتیجه ۱۰ بر سه شکست خورد و در همان مسابقه مصدوم شد.
محسن منوچهر هم در وزن ۹۲ کیلوگرم هم به علت آسیب دیدگ در تمرینات از حضور در مسابقات انصراف داد.
در پایان مسابقات از فینالیست های اوزان مختلف آزمایش دوپینگ به عمل آمد.

علیرضا رضایی به عنوان رییس انجمن کشتی فدراسیون ناشنوایان، رضا لایق به عنوان سرمربی، علیرضا زندی به عنوان مدیر فنی و علیرضا رضایی منش و رضا نوذر ایرانی مربیان تیم ملی هستند و همت حسین زاده نیز به عنوان سرپرست ملی پوشان کشتی را همراهی کرد. 

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید