kermanyy

Sunday, 24 October 2021

امارات از نظر اجرای قانون ، منطقه منا را رهبری می کند – اخبار

امارات از نظر اجرای قانون ، منطقه منا را رهبری می کند – اخبارهمچنین بالاترین جایگاه را در عدالت مدنی و کیفری ، عدم وجود فساد ، نظم و امنیت دارد

امارات متحده عربی با توجه به عدم فساد در این کشور و بهترین عدالت کیفری مدنی و کیفری برای ساکنان ، از نظر پایبندی به قوانین بهترین کشور در خاورمیانه و شمال آفریقا است.

بر اساس شاخص حاکمیت قانون آخرین پروژه عدالت جهانی منتشر شده در پنجشنبه 2021 ، امارات متحده عربی در منطقه منا رتبه بندی کرد زیرا در بسیاری از زیرنویس ها ، از جمله عدم وجود فساد ، نظم و اجرای مقررات امنیتی ، بالاترین رتبه را کسب کرده است. عدالت مدنی و عدالت کیفری.

اردن در بین دیگر کشورهای منطقه رتبه دوم را دارد و پس از آن تونس ، الجزایر ، مراکش ، لبنان ، ایران و مصر قرار دارند.

فهرست حاکمیت قانون WJP یک گزارش سالانه است که بر اساس نظرسنجی های ملی بیش از 138،000 خانوار و 4200 متخصص و متخصص حقوق در سراسر جهان تهیه شده است. چارچوب حاکمیت قانون WJP هشت عامل را شامل می شود: محدودیت در اختیارات دولتی ، عدم وجود فساد ، دولت باز ، حقوق اساسی ، نظم و امنیت ، اجرای مقررات ، عدالت مدنی و عدالت کیفری.

امارات متحده عربی رتبه کلی خود را در رتبه 37 در این شاخص حفظ کرد که 139 کشور و حوزه قضایی را رتبه بندی کرد.

در سطح جهانی ، سه هنرمند برتر امسال دانمارک ، نروژ و فنلاند بودند. جمهوری دموکراتیک کنگو ، کامبوج و ونزوئلا کمترین نمرات کلی حاکمیت قانون را کسب کردند. کشورهایی که بیشترین پیشرفت را در زمینه حاکمیت قانون در سال گذشته داشتند ازبکستان ، مولداوی و مغولستان بودند.

“با روندهای منفی در بسیاری از کشورها ، شاخص حقوق WJP امسال باید زنگ خطری برای همه باشد. حاکمیت قانون پایه و اساس جوامع عدالت ، فرصت و صلح است. تقویت این پایگاه باید اولویت اصلی باشد بیل نوکوم ، بنیانگذار و مدیرعامل پروژه جهانی عدالت ، گفت: “برای دوره بهبودی همه گیر بعدی”.

شاخص 2021 نشان می دهد که برای چهارمین سال متوالی ، تعداد بیشتری از کشورها نسبت به کشورهایی که عملکرد کلی حاکمیت قانون را بهبود بخشیده اند ، کاهش یافته است.

در سالی که تحت کنترل همه گیری جهانی کووید -19 قرار داشت ، 74.2 درصد از کشورهای مورد بررسی کاهش عملکرد حاکمیت قانون را تجربه کردند ، در حالی که تنها 25.8 درصد بهبود یافتند. 74.2 درصد از کشورهایی که امسال کاهش یافته اند ، 84.7 درصد از جمعیت جهان یا تقریبا 6.5 میلیارد نفر را شامل می شوند.

این کاهش ها گسترده بود و در گوشه و کنار جهان مشاهده شد. برای دومین سال متوالی ، در همه مناطق ، اکثر کشورها در عملکرد کلی حاکمیت قانون لغزیدند یا بدون تغییر ماندند.

[email protected]

وحید عباس
Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *