kermanyy

Saturday, 23 October 2021

امارات متحده عربی ، آمریکا و اسرائیل کارگروه های جدیدی را در زمینه همزیستی مذهبی ، آب و مسائل مربوط به انرژی اعلام کردند – اخبار

امارات متحده عربی ، آمریکا و اسرائیل کارگروه های جدیدی را در زمینه همزیستی مذهبی ، آب و مسائل مربوط به انرژی اعلام کردند – اخباروزرای خارجه یک نشست سه جانبه برای بحث در مورد پیشرفت توافقنامه ابراهیم پس از یک سال برگزار می کنند.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان ، وزیر امور خارجه و همکاری بین المللی ، گفت امارات متحده عربی ، آمریکا و اسرائیل برای ایجاد دو گروه کاری جدید توافق کرده اند. با تمرکز یکی بر همزیستی مذهبی و دیگری بر روی مسائل مربوط به آب و انرژی.

در پادکست 8 @ 8 با دیوید لایت به داستان هایی مانند این گوش دهید

این دیپلمات ارشد در امارات متحده عربی این اظهارات را در نشستی در واشنگتن دی سی با وزیر امور خارجه آنتونی جی بلینکن و یایر لاپید وزیر خارجه اسرائیل بیان کرد.

در این نشست پیشرفت هایی که یک سال پس از امضای پیمان صلح پیمان ابراهیم توسط امارات متحده عربی و اسرائیل به دست آمد و همچنین چشم اندازهای تحکیم همکاری های دوجانبه در چندین زمینه مورد علاقه مشترک مورد بحث قرار گرفت. سه دیپلمات مهم همچنین تحولات مختلف منطقه ای و بین المللی را بررسی کردند.

شیخ عبدالله گفت که این دیدار سه جانبه نشان دهنده تعهد ایالات متحده برای ایجاد پل های همکاری بین دو کشور است که “متعهد به دستیابی به پیشرفت و توسعه” هستند.

شیخ عبدالله خاطرنشان کرد: “امروز حضور ما در اینجا بار دیگر بر تعهد ما به ضرورت تغییر شرایط حاکم بر منطقه در جهت صحیح تاکید می کند.”

وی با تأکید بر اینکه پیمان صلح پیمان ابراهیم کاتالیزوری برای برقراری صلح در منطقه است ، گفت: “ما موفق به ایجاد کشوری شدیم که به ارزشها احترام می گذارد و مدارا و همزیستی را به رسمیت می شناسد.”

وی افزود که به زودی به دعوت وزیر خارجه اسرائیل به اسرائیل سفر می کند. “من به زودی به اسرائیل سفر می کنم تا با دوستان و شرکای خود ملاقات کنم. ما نه تنها باید این روابط دوجانبه را جشن بگیریم ، بلکه به دنبال چشم اندازهای گسترده تری برای همکاری بین دو ملت هستیم.” وی افزود اگر اسرائیل و فلسطینیان “در موقعیتی برای گفتگو” نباشند ، نمی توان در مورد صلح در خاورمیانه صحبت کرد.

“بنابراین ما خوشحالیم که در هفته های اخیر شاهد دیدار مقامات اسرائیلی با همتایان فلسطینی خود هستیم. ما باید به تشویق آنها در این زمینه ادامه دهیم. ما معتقدیم که روابط بین امارات متحده عربی و امارات متحده عربی به ما کمک کرده است. با یکدیگر صادق باشید و آنها به ما کمک کرده اند تا هر زمان که می توانیم کاری انجام دهیم دیگران را تشویق کنیم. “

“ما تحت تاثیر روابط رو به رشد با اسرائیل هستیم. ما همیشه به دوستان خود در ایالات متحده آمریکا اعتماد داریم. این برای ما مهم است. زمینه های مختلف.”

بحران یمن

شیخ عبدالله در مورد یمن گفت امارات متحده عربی همیشه درباره شرایط یمن بحث می کند. وی افزود: “ما باید به یاد داشته باشیم که عدم تعهد حوثی ها ما را به وضعیت یمن کشانده است. ما با پشتکار و تلاش مجدد با دوستان خود برای پایان دادن به بحران یمن و اطمینان از برخورداری یمنی ها از” وضعیت بهتر “تلاش می کنیم. . زندگی ‘.

وی تاکید کرد که امارات متحده عربی هرگز یک نهاد به سبک حزب الله را در مرزهای پادشاهی برادرانه عربستان سعودی نمی پذیرد. “حوثی ها موفق شده اند حضور خود را به شیوه ای شبیه به حزب الله تقویت کنند. ما مطمئناً می خواهیم به این اختلاف پایان دهیم و با برنامه ای برای تضمین بازسازی یمن با جامعه بین المللی همکاری کنیم. ما همچنین نمی خواهیم در وی ادامه داد: وضعیت یمن مشابه وضعیت جنوب لبنان است.

توافقات ابراهیم

وزیر امور خارجه ایالات متحده بر حمایت شدید کشورش از توافق صلح توافقنامه ابراهیمی بین امارات متحده عربی و اسرائیل تاکید کرد و بر اهمیت کار برای ارائه آینده ای روشن به مردم امارات متحده عربی تاکید کرد. منطقه خاورمیانه.

وی بر اهمیت تضمین همزیستی مسالمت آمیز در منطقه تاکید کرد و خاطرنشان کرد که دیپلماسی همچنان گزینه ترجیحی برای پایان دادن به همه درگیری ها خواهد بود.

آمریکا از ابتکار صفر صفر امارات متحده عربی استقبال می کند

این دیپلمات ارشد آمریکایی همچنین از ابتکار 2050 امارات بدون صفر و همچنین تلاش های اسرائیل برای کاهش 25 درصدی انتشار کربن تا سال 2050 نیز قدردانی کرد.

وزیر خارجه اسرائیل با بیان اینکه کشورش می خواهد توافقنامه های صلح به تازگی منبعی برای الهام سایر کشورها باشد ، خاطرنشان کرد: مشارکت اسرائیل و امارات بر اساس همزیستی ، رفاه اقتصادی و مبارزه با تروریسم و ​​افراط گرایی است.

وی با اشاره به اینکه اسرائیل در تلاش است دامنه توافقات صلح را در منطقه گسترش دهد ، گفت: “رهبرانی در خاورمیانه وجود دارند که معتقدند ما می توانیم مسیر تاریخ را برای دستیابی به صلح با هم تغییر دهیم.”

نشست دوجانبه امارات و آمریکا

شیخ عبدالله همچنین یک دیدار دوجانبه با وزیر امور خارجه ایالات متحده برگزار کرد که در آن دو دیپلمات مهم راههای پیشبرد مشارکت استراتژیک دیرینه و گسترش چشم اندازهای همکاری مشترک بین دو کشور دوست را در زمینه های مختلف مورد بحث و بررسی قرار دادند. آنها همچنین بر اهمیت کار برای یافتن راه حل های پایدار برای دستیابی به امنیت و ثبات در منطقه تاکید کردند.

وی بر عمق روابط بین امارات متحده عربی و ایالات متحده و تعهد آنها برای استفاده از مشارکت استراتژیک مشترک و توسعه همکاری های دوجانبه در همه زمینه ها و همچنین همکاری مشترک برای تحکیم پایه های امنیت ، ثبات و صلح و دستیابی به رفاه مردم منطقه

دیپلمات ارشد امارات متحده عربی با تبریک به نتیجه نشست سه جانبه ، بر اهمیت پیمان های صلح از توافقنامه ابراهیم برای بازکردن فصل جدیدی از همکاری بین کشورهای منطقه و ارائه آرمانهای مردم برای توسعه تاکید کرد. ، ثبات و رفاه.
Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *