kermanyy

Sunday, 24 October 2021

امارات متحده عربی: داستانهای باشکوه شیخ زاید و شیخ رشید چگونه این فعال اجتماعی امارات را الهام بخشید – اخبار

امارات متحده عربی: داستانهای باشکوه شیخ زاید و شیخ رشید چگونه این فعال اجتماعی امارات را الهام بخشید – اخبار


در اوایل دهه 1980 ، زن جوانی با رویاهای مشابه بزرگ شد: نیکوکاری ، کمک به دیگران و بازگشت به این سرزمین.

همه چیز در سال 1971 آغاز شد: سال اتحادیه ، سال رویاها ، امیدها و آرزوها.

پدرم که از یک روستای کوچک در فجیره آمده بود ، رویاهای بزرگی داشت. او همیشه به قدرت بخشش ، قدرت خیر (خوبی) و قدرت خوبی اعتقاد داشت.

او به عنوان یکی از اولین اعضای شورای فدرال امارات متحده عربی ، یکی از بسیاری از صداهای قوی بود که نیازهای دولت را نمایندگی می کرد. در سال 1977 به عنوان وزیر کشاورزی و شیلات به کابینه پیوست و عشق او به وطن افزایش یافت. او عاشق درختان نخل ، آب ، وادیس (دره ها) و زمین بود.

پدرم که بزرگ شد ، داستانهایی از بزرگان مرحوم شیخ زاید بن سلطان آل نهیان و شیخ رشید بن سعید آل مکتوم را به اشتراک گذاشت. ما همیشه از این داستان ها ترسیده ایم. این افسانه ها ، پدران ملت ، واقعاً و عمیقا روی مردم خود سرمایه گذاری شد ، در همه ما که در این سرزمین فراوان زندگی می کنیم.

در اوایل دهه 1980 ، زن جوانی با رویاهای مشابه بزرگ شد: نیکوکاری ، کمک به دیگران و بازگشت به این سرزمین. این دختر یک خواهر کوچک مبتلا به اوتیسم داشت.

در آن زمان ، اطلاعات زیادی در مورد اوتیسم وجود نداشت. مردم تفاوت های ظریفی را که افراد مبتلا به اوتیسم را متمایز می کند درک نمی کردند. به طور طبیعی ، این دختر و خانواده اش فعال شدند و برای افراد مبتلا به اوتیسم و ​​سایر نیازها مبارزه کردند. این خانواده پذیرش و گنجاندن افراد در طیف را ارتقا داد. داوطلب شدن به این منظور ، در مدرسه خواهرش و راههای دیگر ، از همان سنین کودکی به این دختر تبدیل شد.

در کالج ، او به سمت پروژه هایی رفت که از افراد کلیدی حمایت می کردند. او از عکاسی از کودکان مبتلا به سندرم داون گرفته تا یک پروژه حکاکی روی زبان اشاره آمریکایی ، هدف آن را می دانست.

این دختر در حال حاضر مادر دختری زیبا است که نیازهای پزشکی سختی داشت. هدیه گرانبهای او از سوی خدا ، نوزاد ویژه ای بود که کم شنوایی عمیق دو طرفه داشت. و بدین ترتیب فصل بعدی زندگی او آغاز شد. تکه های مختلف پازل زندگی او شروع به جمع شدن کرد.

در حالی که مشتاق یافتن راه هایی برای برقراری ارتباط با نوزادش بود ، وارد دنیای زبان اشاره شد. سفری که او به آرامی انجام داد با گذشت زمان آشکارتر شد: برای ایجاد تغییر ، حمایت از خانواده و کمک به جامعه. ریشه ها قبلاً خوب کاشته شده بودند و این درخت با شاخه های پیچیده رشد کرده بود.

این مادر کالیماتی را تأسیس کرد ، یک شرکت اجتماعی برای کمک به خانواده ها و فرزندان آنها برای دریافت درمان و خدمات مناسب برای نیازهای اضافی خود. او یکی از صداهای مشارکت اجتماعی و ادغام سیستمیک در کشور شد.

در کمترین زمان ، او مشتاق انجام کارهای بیشتر ، بخشیدن بیشتر و خلق بیشتر بود. او از داستانهایی که در کودکی احساس می کرد الهام گرفت: داستانهای بنیانگذاران ، سرزمین آنها و اجداد آنها. او کانالهای خلاقانه ای برای ادامه فعالیت خود یافت. او چندین کنفرانس بین المللی را برای افراد مبتلا به ناشنوایی و کم شنوایی برای اولین بار در منطقه ترتیب داد ، جایی که رئیس اولین دانشگاه ناشنوایان جهان سخنرانی اصلی خود را انجام داد.

بر خلاف کنفرانسهای معمولی که در آن برای افراد ناشنوا و کم شنوا هماهنگی های خاصی در نظر گرفته شده است ، این کنفرانس مترجمانی برای تفسیر زبان اشاره در یک سخنرانی معمولی و برای شرکت کنندگان در شنوایی ارائه کرد. در نتیجه ، شرکت کنندگان مجبور شدند با چالش هایی که افراد ناشنوا و کم شنوا روزانه با آن روبرو هستند آشنا شوند.

او همچنین در پروژه های خلاقانه دیگر و کمپین های هنری اجتماعی برای حمایت از کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان (UNHCR) کار کرد.

این زن قویاً به قدرت مشارکت ها ، همکاری ها ، رویدادها و کمپین ها اعتقاد داشت. نمی دانستم که این کار تفاوت ایجاد می کند. او تصور نمی کرد که روزی ، افرادی که الگوهای او هستند ، حاکمان این ملت ، کسانی هستند که به او پاداش خواهند داد ، صرفاً به خاطر عزمش برای بازگشت به جامعه.

شگفت انگیز است آنچه در 50 سال گذشته به دست آمده است. رویاها زمانی محقق می شوند که برای رسیدن به اشتیاق خود سخت تلاش کنید. بدون شک حاکمان ما نمونه ای را قرار داده اند که به ما نشان می دهد هیچ چیز غیر ممکن نیست. 50 سال گذشته چیزهای زیادی در مورد 50 سال آینده می گوید. یک چشم انداز ، یک اراده و یک قلب تپنده چیزی است که ما برای تحقق رویاها به آن نیاز داریم.

بدور سعید الرقبانی فعال اجتماعی / کارآفرین اجتماعی از امارات متحده عربی است.

این مقاله بخشی از سری “50 امارات” است که شامل داستان ها و سفرهایی از افرادی است که در امارات تماس می گیرند. شما می توانید داستان های شخصی خود را در امارات از طریق www.uaeyearof.ae به اشتراک بگذارید
Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *